Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zaklatás. Ti mit tennétek?

Zaklatás. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

A 27 éves öcsémről van szó.

Normális, rendes srác, de sajnos 3 éve összejött az exével. Hamar kiderült, hogy a barátnő egy kicsit sem normális. Állandó hisztik, dührohamok, állandó tapadás az öcsémre. Öcsém szerette, de 2 évvel ezelőtt amikor megalázta a barátai előtt, úgy döntött szakít vele. Szakítottak, de az ex mintha nem vette volna tudomásul. Naponta 50-60 alkalommal is hívta telefonon, éjszaka az ajtót verte, munkahelyére is elment, és zaklatta.

Telefonszámot cserélt, titkosított, de megtudta azt is. Anyu intézett öcsinek egy albérletet, hogy ne találja meg, de megtalálta. Végül távolságtartási végzést kért. A rendőrségen öcsit kiröhögték, pedig többen mondtuk, hogy a csaj egy idegbeteg. (nem csak mi a család tagjai, hanem öcsi kollégái, barátai is)

Öcsi pár haverja segíteni akart úgy, hogy egy kicsit megszorongatták a lányt. Nem verték meg, csak kilátásba helyezték a csont és fog töréseket ha nem áll le. Feljelentette öcsit, hogy életveszélyesen megfenyegette- Öcsém megnyerte a pert, de ekkor sem állt le. Anyuval elmentünk hozzá, és kértük kezeltesse magát vagy lépjen túl az egészen és éljen. Anyunak nekiment, én csavartam ki a kezét. Engem is feljelentett, de megint elvesztette a pert. Kényszeres gyógykezelésre ítélték, de csak pár alkalommal ment. Annyira tudott normális lenni, hogy az orvos szerint elég ha gyógyszert szed. Öcsémet ma is zaklatja. Állandóan a bíróságra járunk, mert vagy valami hazugság miatt feljelenti (volt már erőszak, verés, rablás stb)

vagy azért mert mi jelentjük fel. (kocsiba cukrot öntött, ablakot betört téglákkal stb)

Legújabb húzása, hogy öcsi jelenlegi barátnőjére is rászállt, és őt is kezdi zaklatni. Öcsém teljesen kiborult, mi is totál kivagyunk. Tényleg nincs semmi megoldás? Tényleg ennyi, hogy állandóan bíróságra járjunk?? Öcsém aggódik a barátnője miatt is, mert most még őrültebb.. Mit tehetnénk??

Ötlet?


2015. jan. 23. 22:26
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a nőt max úgy lehet leállítani, ha kezét-lábát-nyakát eltöritek:( Az öcséd jól beválasztott.. A nő max akkor fog leállni, ha ténylegesen nem találja az öcsédet, vagyis olyan helyre költözik (a barátnőjével együtt), ahol nem jut nyomára. Gondolom vidéken éltek, vagy valami nagyon zárt közösségben, ha a mindenhonnan tiltott ex tudomására jutott az öcséd lakcíme és titkos telefonszáma. El kell hagyni ezt a közeget. A feljelentgetést folytatni kell, hátha egyszer észhez tér, lecsukják, vagy tényleg végigcsináltatják vele a kényszergyógykezelést. Az öcséd tűnjön el minden közösségi oldalról, ahonnan az ex új infókat tudna szerezni róla, vagy a párjával közös fényképek fölött élezhetné a kést. Gondolom az is elég, ha láthatatlanná teszi az adatlapját minden ismeretlen személlyel szemben, és csak azokkal tart kapcsolatot, akik tényleg az ismerősei. Lakcímét, telefonszámát ne közölje senkivel, csak a családdal, esetleg legszűkebb baráti körrel, akik tudják, mi a helyzet. Szégyen a futás, de hasznos.
2015. jan. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
68%

Ex szüleivel beszélni esetleg?

Más városba költözés? Na tudom ez macera mert nem egyszerű hátrahagyni a családot, barátokat, munkahelyet....stb.

Esetleg ha nagyon durvul a helyzet akkor csapkodni egy kicsit a rendőrség asztalát közösen a családdal és újabb távolság tartásit és kényszergyógykezelést kérni.


Ha más nincs akkor több várossal odébb költözni, más nevén bejelentkezni, más nevével telefont, stb. venni vagy egy névváltoztatás és messzire költözés.

2015. jan. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az jutott eszembe, hogy tényleg verjék meg az öcséd barátai.
2015. jan. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Én már hallottam hasonló történetet, de annak az lett a vége, hogy a zaklatónak ígért fenyegetéseket idővel a tettek követték amibe értelmileg és testileg is belerokkant örökre...
2015. jan. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
nekem is csak a verés vagy költözés jut eszembe
2015. jan. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
79%
Én nem menekülnék az otthonomból egy hisztérika miatt. Ha harcot akarna, megkapná.
2015. jan. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
91%

a nőnek nincs valami családja, akikkel beszélni lehetne?

a rendőrségen pedig feljebb kell menni, és azokat a rendőröket is feljelenteni, akik nem foglalkoznak az üggyel.

2015. jan. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
90%

Öcsi maradék hátralévő életében bujkálni akar, És ha később családot alapít ez a hülye perszóna meg rátalál?

Tudom, de nem mondom meg mit tennék és azt sem, hogy ti mit tegyetek! Hamarosan ti is tudni fogjátok, az élet majd rávezet...

2015. jan. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Én külföldön élek és nálunk van egy ilyen műsor, ami a zaklatók címet viseli és ott a szenvedő alany elmond mindent ami történt és a tv-sek odaállnak a zaklató elé és elmondják, hogy ettől a műsortól vannak és az áldozatról csinálnak riportot és megkérdezik, hogy miért zaklatja? Általában ilyenkor mindig tagadnak, de a zaklatás a legtöbb esetben megszűnik. Esetleg megkérhetnétek néhány havert, hogy játszák el.
2015. jan. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim válasza:
34%
Engem is zaklat egy volt barátom de nyilvánosan. Én megpróbálok nem tudomást venni róla. Neked ez gondolom elég lehetetlen lenne, de azt tudom ajánlani, hogy próbálj meg te vagy az öcséd kultúráltan megbeszélni vele. Tudom, az én volt barátom is kissé őrült (autista) €s nagyon nehéz lerázni, de ha őszintén komolyan, tárgyilagosan beszélsz vele akkor nem tud mit csinálni a dühtől. Próbálj nevetni a zaklatásán amikor látja.
2015. jan. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!