Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zaklatás. Ti mit tennétek?

Zaklatás. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

A 27 éves öcsémről van szó.

Normális, rendes srác, de sajnos 3 éve összejött az exével. Hamar kiderült, hogy a barátnő egy kicsit sem normális. Állandó hisztik, dührohamok, állandó tapadás az öcsémre. Öcsém szerette, de 2 évvel ezelőtt amikor megalázta a barátai előtt, úgy döntött szakít vele. Szakítottak, de az ex mintha nem vette volna tudomásul. Naponta 50-60 alkalommal is hívta telefonon, éjszaka az ajtót verte, munkahelyére is elment, és zaklatta.

Telefonszámot cserélt, titkosított, de megtudta azt is. Anyu intézett öcsinek egy albérletet, hogy ne találja meg, de megtalálta. Végül távolságtartási végzést kért. A rendőrségen öcsit kiröhögték, pedig többen mondtuk, hogy a csaj egy idegbeteg. (nem csak mi a család tagjai, hanem öcsi kollégái, barátai is)

Öcsi pár haverja segíteni akart úgy, hogy egy kicsit megszorongatták a lányt. Nem verték meg, csak kilátásba helyezték a csont és fog töréseket ha nem áll le. Feljelentette öcsit, hogy életveszélyesen megfenyegette- Öcsém megnyerte a pert, de ekkor sem állt le. Anyuval elmentünk hozzá, és kértük kezeltesse magát vagy lépjen túl az egészen és éljen. Anyunak nekiment, én csavartam ki a kezét. Engem is feljelentett, de megint elvesztette a pert. Kényszeres gyógykezelésre ítélték, de csak pár alkalommal ment. Annyira tudott normális lenni, hogy az orvos szerint elég ha gyógyszert szed. Öcsémet ma is zaklatja. Állandóan a bíróságra járunk, mert vagy valami hazugság miatt feljelenti (volt már erőszak, verés, rablás stb)

vagy azért mert mi jelentjük fel. (kocsiba cukrot öntött, ablakot betört téglákkal stb)

Legújabb húzása, hogy öcsi jelenlegi barátnőjére is rászállt, és őt is kezdi zaklatni. Öcsém teljesen kiborult, mi is totál kivagyunk. Tényleg nincs semmi megoldás? Tényleg ennyi, hogy állandóan bíróságra járjunk?? Öcsém aggódik a barátnője miatt is, mert most még őrültebb.. Mit tehetnénk??

Ötlet?


2015. jan. 23. 22:26
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
40%
Ti, akik elítélnék, mert bujkál, zaklatott már titeket egy kiszámíthatatlan, idegbeteg, féltékeny idióta? Engem sajnos igen. Azt mondom, járjanak be minden törvény adta utat, de mellette meneküljenek! Az ügy egyszer le fog zárulni. Addig viszont nem mindegy, hogy öcsire, a barátnőre, vagy valamelyikük szüleire gyújtja-e a házat a kedves ex, hiába nem mellette áll a törvény.
2015. jan. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy így olvasgatom újra és újra, egyre erősebb az érzés, hogy történnie kell valamilyen véletlen balesetnek....
2015. jan. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
89%

12


Na igen, de ha véletlenül túl jól sikerül és kinyiffan valaki az további problémákat vet föl...

Bármilyen nehéz ügy is, de meg kell próbálni észnél maradni!

2015. jan. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Mi kulturáltan beszélünk vele, sőt igyekszünk nem reagálni a dolgaira. De elég nehéz türelmesnek lenni amikor éjszaka arra ébredünk, hogy egy tégla röpül be az ablakba.

Egyik hozzászólónak. Budapesten élünk egy kertes házban, ezért is gondolta anya, hogy egy ismeretlen albérlet jó ötlet lenne. Öcsi már kitörölte magát a facebookról régen, nincs semmilyen közösségi oldalon.

De sajnos hiába írjuk meg minden ismerősnek, hogy ne adjanak infót neki, valaki mégis kiadja.

Arra is gondoltunk, hogy rábeszéljük öcsit, menjen ki külföldre dolgozni pár évre, hátha ez elég, hogy vége legyen a zaklatásnak. Csak hát öcsinek jó szakmája van, jól keres itthon, de nincs olyan nyelvtudása, hogy kint is boldoguljon. Meg hát ahogy mondja, ő nem vágyik egy idegen országba.

Közeli barátok, rokonok tudják mi a helyzet, és többször mondták, hogy tényleg helyben kéne hagyni. De ez nem megoldás. Hiszen akkor ők is büntetést kaphatnak, és ez nem éri meg. Próbáltuk az ex szüleit megkeresni, és beszélni vele, de fogalmunk sincs hol élnek. Régen bármit mesélt magáról, mára kiderült a fele sem volt igaz.

Aggódunk öcsiért, mert valamiért szégyelli az egész helyzetet, hogy egy nő ilyen szinten tönkre tudja tenni, és tehetetlen. Anyu múlt héten annyira elkeseredett, hogy mérgében azt mondta, hogy ő simán leülne akár 5 évet is, de ha nem hagyja abba, ő fogja ellátni a baját..Mondja anyum, akinek szívproblémái vannak.. Tényleg tehetetlenek vagyunk, és csak reménykedhetünk, hogy talál valaki mást..de addig?? El se tudjátok képzelni micsoda pokol ez. Mindig azon gondolkodni, hogy most mit csinál majd? Írtam, hogy cukrot öntött a kocsiba. Kötelezték a kár megtérítését. Kapott részletfizetést, megoldotta. Betört ablakok, mindent amiért pereltünk, és nyertünk, részletfizetést kapott, és vagy fizeti vagy sem. Azt se tudom hol dolgozik ha dolgozik egyáltalán, mert akkor én is bemennék, és a kollégái előtt kérném meg, hogy álljon le..

hát köszönöm a válaszokat

2015. jan. 23. 23:37
 15/30 A kérdező kommentje:

claas82

Megkaptam az üzenetedet.

Nyilván védekeznénk, de nem élnék a jogos önvédelem jogával, vagyis biztos nem ölné meg egyikünk sem. Tudom, hogy az ex nem normális, de ne a mi lelkünkön száradjon a halála, ha úgy adódna..

2015. jan. 23. 23:40
 16/30 anonim ***** válasza:
20%

a claas82 vagyok


Már bocsi, de ki beszélt gyilkosságról a jogos önvédelem alatt??? Egy szóval nem említettem és nem is utaltam rá csak a te elméd szüleménye!

Amúgy köszi, hogy kiírtad a nevem... épp ezért írtam neked privátot...

NO COMMENT!

2015. jan. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Időpont ma 23:50


Már elnézést, de sehol nem írtad, hogy a nick neved titkos lenne, és te írtál. Nyilván ha valaki felteszi azt a kérdést, hogy ha a nő ránk támadna valamilyen eszközzel,, akkor élnék-e a jogos önvédelem jogával.


Nyilván az ember rögtön arra gondol, hogy a jogos önvédelem akár azt is jelenti, hogy akár önvédelemből vagy balesetből megöli a másikat. Azt, hogy te erre nem gondoltál, akkor legközelebb ide írd ki a kérdésedet, és magyarázd el, hogy neked mi a jogos önvédelmi jog..

De inkább nem kell.. Kell most nekem a te sértődésed is.. Nem nem kell, van nekem ennél nagyobb gondom is.

2015. jan. 23. 23:54
 18/30 anonim ***** válasza:
50%

El kellene jo alaposan kalapalni, hatha abbol ert, persze ugy hogy ne haljon bele (60 kilos nokent meg en is elinteznem neked:D).

Kedves egyik valaszolo: aki autista, az nem bolond! Csak szolok.

2015. jan. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha a családját nem ismeritek, és azt sem tudjátok, hogy dolgozik-e esetleg, és ha igen, hol, annyit legalább tudtok róla, hogy hol lakik?
2015. jan. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Igen, tudjuk hol lakik, voltunk is nála, hogy beszéljünk vele, hogy megkérjük lépjen túl rajta, és kezdjen ő is új életet.. De ő is albérletben él, szóval okosabbak nem lettünk a családját illetően.
2015. jan. 24. 00:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!