Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyet lehet? Csak szerintem...

Ilyet lehet? Csak szerintem ostobaság?

Figyelt kérdés

Ma beszélgettem egy ismerősömmel akinek két keresztneve van. Legyen mondjuk Rozália Mária(az igait nem szeretném kiírni ide)

Volt egy nővére, aki négy évvel idősebb nála(sajnos meghalt), akinek szintén ugyanúgy ez a keresztneve, csak fordítva, Mária Rozália.. Ilyet lehet? A szülők tudtommal ugyan azok.

Csak szerintem ostobaság?

Azt mondta, spontán jött, hogy ugyanígy hívják a testvérét is, mert a két nagyszülőknek is ugyanaz a nevük, mint nekik.

Lehetséges ilyen? Csak szerintem ostobaság?


2015. jan. 21. 22:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nekem volt két, egypetéjű iker osztálytársam, ugyanilyen névadással. Nna, azt add össze! :)


(Egyébként egyáltalán nem a nevük volt a probléma, hiszen mindketten csak az elsőt használták, az meg ugye... eltért.)

2015. jan. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is butaság, bár abból nálunk sincs hiány. A szüleimnek 2 közös gyereke van, én meg a húgom, ha valamelyikünk fiúnak születik a Tamás nevet kapta volna, mert anyunak is meg apunak is nagyon tetszett ez a név. Ők elváltak, mind a kettőnek lett új párja akitől gyereket vállalt mind a kettő fiú és Tamás :)

Tény, hogy a vezetéknevük nem egyezik, de nekem van 2 Tamás nevű öcsém.

2015. jan. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

apámnak és a bátyámnak ugyanaz a nevük, mekkora lehetetlenség...


lehet a szülei nagyon szeretik a nagyszülőket és azért lett így elnevezve a 2 lány...lehet az egyiket így a másikat úgy hívták, de mind2-nek megvolt mind2 név...



nem ismerjük a teljes történetet...én nem nevezném el ugyanúgy a 2 lányom, de valaki megteszi...de lehet ez a logika vezérelte őket amit leírtam...

2015. jan. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

nekem a második nevem ugyan az mint a húgom első neve

csak neki egy keresztneve van

szal én nem szeretem mert az első keresztnevemet nem szeretem a másodikat meg nem tudom használni e miatt

2015. jan. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Miért lennék ezért bunkó?

Beszélgettünk, tegnap volt a névnapja(ebből már tudni fogjátok, hogy mi az első keresztneve). S mesélte, hogy de jó lenne,ha a nővére is itt lenne. Ez a lány 24, a nővére 28 lenne. Csak annyit kérdeztem, hogy hívták a nővérét(sosem mondta) s mikor elmondta, hogy a nővérének az ő keresztneve a második neve, megkérdeztem ilyet lehet? (mert még nem hallottam).Így is én éreztem magam kellemetlenül, mert meg mertem kérdezni.

Nem mondta ki, de éreztem, legszívesebben kiosztana.

Csak annyit írtam neki, hogy ilyenről még nem hallottam, és kicsit furcsállottam. Azt tudom, hogy a szülőkről gyakran neveznek el gyereket. Pl apum és a nagypapa is ugyanazt a nevet viselik.

De testvéreknél még nem láttam ilyet.

Nem hiszem, ezért bunkó lennék, mert furcsának találtam,

Köszönöm a válaszokat.:)

2015. jan. 22. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!