Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyet lehet? Csak szerintem...

Ilyet lehet? Csak szerintem ostobaság?

Figyelt kérdés

Ma beszélgettem egy ismerősömmel akinek két keresztneve van. Legyen mondjuk Rozália Mária(az igait nem szeretném kiírni ide)

Volt egy nővére, aki négy évvel idősebb nála(sajnos meghalt), akinek szintén ugyanúgy ez a keresztneve, csak fordítva, Mária Rozália.. Ilyet lehet? A szülők tudtommal ugyan azok.

Csak szerintem ostobaság?

Azt mondta, spontán jött, hogy ugyanígy hívják a testvérét is, mert a két nagyszülőknek is ugyanaz a nevük, mint nekik.

Lehetséges ilyen? Csak szerintem ostobaság?


2015. jan. 21. 22:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
nem ostobaság, hanem butaság, meg szánalmas, meg ostobaság is, de inkább butaság, de néha szánalmas, és ostobaság.
2015. jan. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, de attól függetlenül értelmetlen ötlet
2015. jan. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne lehetséges? :O
2015. jan. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Totálisan lehetséges. Egy anyának nem lehet 2 ugyanolyan nevű gyereke, de ha fel vannak cseréle, akkor oké. Egyik ismerősöméknél a nagyobbik fiú Dávid Ádám, a kisebbik Ádám Dániel. Az anyjuk nem tudta, lesz-e másik fia, így az elsőnek adta a 2 kedvenc nevét.

Ettől függetlenül szerintem is gáz.

Ami még gázabb, hogy a családban van olyan, aki 28 évesen tudta meg, hogy miután az apja elhagyta, lett egy új családja, és azt a fiát is ugyanúgy nevezte el... Nem mert szólni az új nőnek, hogy van már egy olyan nevű fia.

2015. jan. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Csak számomra furcsa.

Meg felesleges...

S mikor ezt megírtam neki, még én voltam a bunkó.

2015. jan. 21. 22:32
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem meg ezen pörögni felesleges:D
2015. jan. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem pörgök egyáltalán:) Csak érdekelt, lehet-e:)

De köszönöm szépen a válaszokat:)

Jó éjszakát mindenkinek.!

2015. jan. 21. 22:35
 8/15 anonim ***** válasza:
64%
Mivel konkrétan semmi közöd hozzá, nem csodálom, hogy bunkónak tartott emiatt.
2015. jan. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne véleménye a kérdezőnek? Gondolom nem ő kérdezett rá, hogy te figyu, nem a halott nővéred nevét kaptad? Gondolom ilyen kényes témában amúgy sem bunkón válaszolt a kérdező, max valami olyasmit, hogy szokatlan.

A barátnő lehet inkább kihegyezve minden neki nem tetsző megjegyzésre, talán pont azért, amiért ostobaság volt őt is így nevezni: pótléknak tűnik a nővére után. Az, hogy valaki a két gyerekét azonosan nevezi el (az Ádámos példa) furcsa. Ha valakit a halott testvére után, az mindkét gyerekkel szemben árulás.

2015. jan. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, mert nem ugyanaz a nevük, csak ugyanabból áll.


Amúgy roppant sekélyes értelemre vall elnevezni valakit a halott testvéréről.

2015. jan. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!