Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nyertetek pénzt, adnátok...

Ha nyertetek pénzt, adnátok azoknak a családtagjaitoknak?

Figyelt kérdés

Akikkel nem beszéltek, nem tartjátok a kapcsolatot, gondolok most itt például apám testvérére, és annak családjára, tehát az unokatesóimra akik 20-30 évesek.


Mert nyertem 1,5 hete pár tízmillió forintot, és nem szívesen osztanám meg velük, csak azokkal a családtagjaimmal akikkel szoros kapcsolatot ápolok, és már meg is osztottam velük. Ők meg egész évben le sem szarnak. Szerintettek ez korrekt?


2015. jan. 19. 19:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Azert arra kivancsi vagyok hogy most hany privat uzeneted erkezett. :)
2015. jan. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Én a helyedben el sem mondanám, hogy nyertem.. Az összes nem látott rokon rád fog repülni.


Adj a szüleidnek, testvéreidnek ha rászorulnak, de ez igazából nem sok pénz. Veszel egy lakást meg egy kocsit, és már alig marad belőle.


Ennyi pénzből én segíteném az egyik testvéremet azzal, hogy kifizetem a meglévő hitelüket. A szüleimet szintúgy ezzel, valamint azzal, hogy többet nem kell utalniuk nekem. (még nem vagyok teljesen önálló...dolgozok és tanulok is, és amíg tanulok addig ők utalnak nekem, mivel eltartani csak kicentizve tudnám magamat)

A másik testvéreméknek nem adnék. Nem azért mert irigylem tőlük, hanem mert nincsen rá szükségük. Tudják, hogy bármikor jöhetnek hozzám, ahogy én is bármelyik családtagomhoz.


Ami így marad, azt lekötném.

2015. jan. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem adnék. Én mindig azt vallottam, hogy ha pl. nyernék 100-200 millát, abból segíteném a családomat, de csak szülők-tesók, oszt helló. Még unokatesómnak sem adnék, aki az esküvőre sem jött el, még meg sem tudtam hívni, mert cs.sz.tt felvenni a telefont... 40 millából vehetsz egy szép házat, normális autót, és elmegy alaphangon 15-20 milla, de lehet, hogy több. Közvetlen családnak segítenék, de nem adnék pénzt. Apukámnak igen, meg anyuéknak, mert tudom, hogy ők be tudják osztani és vigyáznak rá, öcsémnek, sógornőméknek nem. Max, ha bajban vannak, nem agyalnék, hogy tudok-e adni mondjuk 100-200 ezret kölcsön.
2015. jan. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Én elsőnek a pénzből kifizetném a ház maradékát, ha telik rá, utána ha még mindig marad elég, a közeli családtagjaimnak adnék, olyanokról szó sem lehetne, akikkel nem jövök ki.
2015. jan. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem jött egy privát üzenet sem szerencsére.

2015. jan. 19. 20:18
 16/20 kovpet ***** válasza:

Minden élethelyzet más és más, de alapvetően miért kellene adni másnak ebből?

Ha prémiumot kapsz, abból is adnál?

Ha új, jobban fizető munkát kapsz, abból is adnál (havonta, ugye, mert az havonta plusz pénz)?

2015. jan. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Akik úgy bántak velem, hogy mindig minden közös volt, azokkal kezelném közösnek a pénzt.

De ha valamit nagyon akarnék, megvenném előbb belőle akkor is, ha az többe kerül, mint a "rám eső rész".

2015. jan. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Hogyan nyerted amúgy?

Budapesti vagy?

2015. jan. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Csatlakozom itt valamelyik válaszolóhoz: nyeremény összegétől függ.

40 millióból csak szűk családi körnek segítenék (apu, anyu, tesómék), mondjuk hitelek, tartozások kinullázásával. Ez ugyan nem "közvetlen" segítség, viszont nagyon örülnének mindannyian, ha a teljes fizetésüket kapnák újra.

(Több)százmilliós nagyságrendnél jöhetnének a távolabbi rokonok is, akikkel bár nagyon ritkán találkozom, de tudom róluk, hogy jószándékú, tisztességes emberek, és nehezen boldogulnak. Barátoknak is kisebb segítség már beleférne, plusz adakozás valamilyen adott célra.

Az említett 2 milliárdból pedig rokonok és saját magam után a szűk baráti kör igényeit is hajlandó lennék észszerű keretek között kielégíteni.

Pl a friss házas, most lakásra hitelt felvett párnak kifizetném szívesen a hitelét ha elfogadják, vagy a nemrég munkájukat vesztett, nehéz helyzetben, albérletben tengődő ismerőseimet is kisegíteném, akár egy komplett lakással is, és jelentős összeget költenék jótékonykodásra.

2015. jan. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Befektetném, akár lakásba, akár másba. Csak a legszűkebb családnak segítenék, azoknak akik nekem is segítettek. Gratulálok! Remélem segít a boldogulásban a nyeremény!:)
2015. jan. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!