Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti szoktatok hazudni a családt...

Ti szoktatok hazudni a családtagjaitoknak? Milyen mértékben?

Figyelt kérdés
Gondoltam csinálok egy közvélemény kutatást mert azt vettem észre, hogy néha már akkor is hazudunk ha nem feltétlenül szükséges. Szeretem a szüleim de nálam sokszor van, h pl. kérdezik kikkel voltam és azt mondom a barátnőimmel pedig a fiú barátaimmal lógtam vagy vegyesen. Nyilván nem történik semmi rossz ezeken a találkákon de nem akarom, hogy aggódjanak így egyszerűbb ha mást mondok, ami éppen ideálisabb. Vagy ha iszogattunk kicsit (nem részegre csak néhány korty) és aztán haza mentem és kérdeztek, hogy mi a helyzet, nem mondtam el, hogy ittunk is kicsit pedig láthatták rajtam, hogy nem vagyok beállva sőt még beszélgettem is a szüleimmel de nem akartam elmondani, hogy ittunk is mert akkor azthiszik, hogy ez rossz társaság és soha többet nem engednek kb. Aztán olyan is volt, hogy kölcsön kértem valakitől és mikor visszafizettem a szüleimtől kértem pénzt és azt mondtam, hogy ezt vagy azt kell befizetni a sulira. Nem harapták volna le a fejem ha elmondom, hogy elköltöttem és vissza kell adnom vkinek de így tutira nem csináltak ügyet belőle, hogy szórom a pénzt. Valamint ha túl sok pénzről volt szó külön kértem anyától és apától is aztán így tettem össze. Ti szoktatok ilyeneket? Szerintetek ez bizalmatlanság egymással szemben vagy inkább gyerekes csíny amit minden kamasz megcsinál a békesség kedvéért? Esetleg erkölcstelenségnek tartjátok? Kamu vagy már hazugság kategória? :D Várom a válaszokat.
2013. nov. 6. 22:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Hazudni nem szoktam, de amit nem akarok, hogy megtudjanak, azt egyszerűen nem mondom el. NEm nagy dolgokra kell gondolni, pld. mikor beteg volt a gyerek és kórházban voltunk, a mamának nem mondtuk el, csak utólag, mikor már otthon voltunk.
2013. nov. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindenki szokott időnként titkolózni vagy elhallgatni dolgokat, sokszor a konfliktusok elkerülése végett, emellett szükség van privát szférára is, így nyilván lehetetlen mindig mindent kimondani a családnak.
2013. nov. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem nagyon szoktam, néha kegyes hazugságokat. Pl. ha szabadságom van, nem mesélem el anyumnak, hogy pont mennyi, mert akkor elvárja, hogy annyit üljek itthon, pedig nekem van saját kis életem is, amit élni szeretnék.

A pátomnak ténylrg nagyon ritkán füllentek, és azok is tényleg apróságok, pl. ha valamit elfelejtek venni a boltban, azt mondom nem volt :))) vagy ilyenek. Neki tényleg nem szoktam mást hazudni.

2013. nov. 7. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első részét kb mindenki csinálja annak, amit írtál. Nyilván tudja az ember, hogy mit szeretne hallani a szülő a barátokról, hogy legközelebb is elmehessen velük, ezért azt mondjuk tiniként :D


De az a pénzes dolog az én szemeben már nem fér bele. Kijátszani egymmás háta mögött a szülőket? Az komoly...ráadásul félsz, hogy leszúrnak, mert szórod a pénzt. Most őszintén, nem azt csinálod? :D

Ez, hogy kamu befizetnivalókat találsz ki, hogy pénzhez juss, már nem a kegyes hazugság, vagy a füllentés kategóriába tartozik szerintem. Ennyi erővel a pénztárcájukból is kilopkodhatnád a szükséges pénzt.


Inkább egyezzetek meg, hogy kapsz fix zsebpénzt, aztán azzal gazdálkodj.

2013. nov. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szüleimnek nem szoktam. Párommal: "Csináltál valamit azzal a lánnyal? Nem!" :)
2013. nov. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az "elmegyek Budapestre" címszó alatt már elmentem Olaszországba, Németországba és Ausztriába. "Átmegyek Szlovákiába" (határon élünk), és elmentem Lengyelországba... pénzt kérni szoktam nem létező dolgokra, de azt a pénzt elrakom egy ládába, ezzel is gyűjtök, mert mikor betöltöm a 18-at, el akarok költözni. Most Írországba akarok menni, hát nem tudom hogy elmondjam-e itthon :D
2013. nov. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Haha ez vicces.. Utolsó nem semmi vagy :D már is kedvellek.
2013. nov. 7. 19:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!