Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megszegtem amit megígértem,9...

Megszegtem amit megígértem,9 nap után ismét ittam. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Szégyen és gyalázat,de 30évesen olyan periódusban vagyok,hogy 3naponta ittam alkoholt.Párkapcsolatban élek,3éve vagyunk együtt.Nagyon sokszor be akartam fejezni az ivást,de mivel ő is ivott,hazajött,kötekedett,felment bennem a pumpa,annál jobban ittam.Jelenleg kiszolgáltatott helyzetben vagyok,mert nincs munkám,ez mindennek az alapja.Undorító sértéseket,megalázásokat tűrtem el ez miatt,mivel nincs hova mennem.

Szilveszterkor megfogadtam,hogy nem iszok mostanában,mind a ketten ehhez tartottuk magunkat.Nálam nagy szó a 9 nap,büszke is voltam magamra,szerettem volna tovább folytatni,de szóbelileg megint belém rúgott valamivel,és lelkileg megint elszakadt a cérna.A kiszolgáltatottság a legnagyobb baj,mert egész életemben egyedül gondoskodtam magamról,és 4 hónapja hogy nincs keresetem,teljesen gallyra vágott az egész.


2015. jan. 9. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Hát az a pasi nincs jó hatással rád!

Valahogy szabadulj meg tőle,el kell költöznöd.Most még vagy annyira erős,hogy le tudod tenni az italt,de mi lesz később?

2015. jan. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Itt nagyon valószínű, hogy az ivás nem ok, hanem következmény. Ha továbbra is fennáll a helyzet, még ha nem is iszol, akkor valami más függőségbe fogsz menekülni, más kapaszkodót keresel majd.

Most a legfontosabb az lenne, hogy találj valami munkát, állj megint a saját lábadra és számold fel ezt a kapcsolatot, különben soha nem lesz jobb.

2015. jan. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

figyelj.

az a lényeg, hogy ha egyszer meginogsz, azt ne fogd föl teljes kudarcnak.

dicsérd meg magad, hogy a korábbiakhoz képest 3x annyi ideig kitartottál.

vond le a következtetéseket, akár vezess naplót.

írd föl: mikor ittál, miért ittál. milyen gondolataid voltak. találd ki, hogy tudsz a gondolataidon változtatni.

mikor nem ittál, milyen állapotban voltál, milyen gondolataid voltak: hogy tudsz minél gyakrabban olyan állapotba kerülni, hogy ne igyál.

figyu, nekem volt olyan periódusom, hogy olyan dolog ért, hogy egyszerűen minden nap ittam. kb. 2-3 hónap volt. valahogy összeszedtem magam, és teljesen magamtól abbahagytam az ivást. nem azt kellett elhatároznom, hogy nem iszom, hanem, hogy jobban akarok lenni lelkileg. és magával hozta, hogy nem igényeltem az ivást.

most már egyáltalán nem iszom. semmikor.

de nem azért, mert félek az alkoholizmustól, hanem egyszerűen nem fér bele az életmódomba, ennyi.

a siker az olyan, hogy ha el is bukik az ember, akkor újra és újra feláll. nem úgy van, hogy ha elbukik, akkor egyszer s mindenkorra sikertelennek van bélyegezve.

kezdd újra az ivás nélküli napokat, figyeld magad, bátorítsd magad.

bocsáss meg magadnak.

2015. jan. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.3-as ,nagyon jól leírtad a lelki fázisokat,bűntudatom csak azért van,mert a partnerem ezt fogja bennem erősíteni ha hazajön.Közben neki semmi fogalma nincs arról,hogy min megyek keresztül.Marha nehéz.Nekem.Erre kitalálta ma,hogy süssünk halat,fehérboros meg ilyen-olyan mártásban,én vegyen meg a bort hozzá.Meg is vettem,és fel is bontottam,megittam.Eleve tudhatná hogy ne beszéljünk alkoholról,mégis megcsinálta.Ez a szeretet )
2015. jan. 9. 14:32
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Megittad, most már ne bánkódj miatta. Visszacsinálni úgy sem tudod. A jelenlegi helyzetből kell a legjobbat kihozni. Már bizonyítottad magadnak hogy kilenc napon át tiszta tudtál maradni. Tehát van akaraterőd. Gratulálok! Ha elbotlottál, állj fel és folytasd innen tovább!


Elárulok egy érdekes dolgot, amit nem biztos hogy elhiszel. Szilveszterkor nagyon sokan fogadnak meg olyan dolgot amit nem könnyű betartani. A kilencedik nap körül vagy bukni szokták az új életet , vagy bűnöznek egyet, felállnak és továbbcsinálják. Tudod miért akkor? Mert létezik egyfajta kollektív tudatosság. Majd figyeld meg hogy az első nyári szüneti napon milyen vidám minden ember. Figyeld meg hogy az első tanítási napon milyen nyomott a közérzeted akkor is ha nem vagy érintett a témában.

2015. jan. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Még azt akartam írni hogy kollektívan van egy közhangulat. A január 12-15 környéke is ilyen nehéz, mert sokan akkor adják fel Én azért szoktam január 16 után kezdeni fogyózni, mert úgy érzem kevésbé gyengítenek akkor az össznépi kudarcok engem.


Sok sikert kívánok a leszokáshoz! Ha túl nehéznek érzed igényelhetsz gyógyszeres segítséget is.

2015. jan. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem szégyen segítséget kérni.

Miért nem mész el egy szakemberhez?

2015. jan. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!