Nincs férfi munka és női munka. Komolyan gondolják, akik ezt a butaságot hangoztatják?
Tényleg vannak olyan dolgok, amiket általában férfiak csinálnak, és olyanok, amiket inkább nők. De ha én azt mondanám, hogy mától a férfiak egy rántottát se süthetnek, ha éhesek, mert az női munka, azt azért sokan zokon vennék. Édesapám készíti a legjobb palacsintát, amit valaha ettem, de azért általában anya főzött otthon.
Nem az a gond, hogy megállapítod, hogy bányásznak általában férfiak mennek, hanem az, ha megtiltod, hogy egy kellő fizikumú nő bányász legyen. Ugyanis 8 milliárdan élünk ezen a bolygón, és minden ember más és más, de mindekinek vannak vágyai és céljai. Az emancipáció lényege (ebben a témában) az, hogy azt a munkát végezheti mindenki, amit szeretne, ha arra alkalmas. Igen, kevesebb nő tud a bnyában dolgozni, de attól még, hogy a többség erre fizikailag alkalmatlan, nem szabad azt is visszautasítani, aki nem.
Ha pedig valaki azon a szinten van, hogy elítél valakit azért, mert olyasmit szeretne, ami szerinte nem "női munka", akkor gondolkodjon el a rántottás példán még egy kicsit.
Nem kell olyan párt választanod, aki nem olyan, mint te szeretnéd, de ettől még ne ítéld el csupán valami homályos és régi kategorizálás alapján, hogy mi férfi és női munka, azokat a nőket, akik képesek lebetonozni a kocsibejárót, vagy épp felsővezetői pozícióra vágynak, miközben ráadásul kutatások bizonyítják, hogy hiába több a férfi felsővezető, általában komunikációs képességeik alapján erre a nők lennének alkalmasak.
Köszönöm a válaszaitokat.
Külön köszönöm azok válaszait, akik el tudtak vonatkoztatni nemüktől és valóban követendő példát szolgáltattak a többiek számára.
Engem személy szerint zavar, hogy a két nemet minden szempontból egyformának akarják feltüntetni és ezt erőltetik ha kell ha nem.
Tudomásul kell venni, hogy a nő és a férfi biológiailag sosem lesz egyforma, innentől kezdve nincs miről beszélni.
A többi meg csak részletkérdés.
Ha egy nő betonozni akar, vagy egy férfi női lábakat gyantázni, akkor tegye, de ne ez alapján kelljen elvárásokat támasztani másokkal szemben is, és ne ez legyen az alap, hogy akkor mostantól márpedig mindenki tökös nő, meg érzékeny feminin férfi legyen.
"Nem mi tehetünk róla, hogy a kutyának sem kellesz te majom. Gondolom már növeszted a töködet is:-))))))))))))"
Cukimokuci nevű user épületes üzenete, köszönjük.
Nálunk azért nincs női/férfi munka, mert szeretünk mindent együtt csinálni. Együtt szerejük fel a polcot, együtt meszelünk és együtt megyünk boltba, együtt neveljük a gyereket és együtt főzünk minden este:)
A munka mellett olyan kevés idő jut egymásra, hogy akkor legalább az otthoni dolgokat együtt intézzük és közben beszélgetünk illetve a párkapcsolatra is jó hatással van, mint egy csapatépítés, hogy közösen küzdjük le az esetlegesen felmerülő problémákat.
Ráadásul sokat tanulunk egymástól, ha esetleg valamelyikünk megözvegyülne akkor egyedül is el tudna látni mindent itthon és felnevelni a gyereket.
Nekem nem tetszene, hogy hazajövök, a férjem rohan a kertbe és meg a konyhában gubbasztok. Inkább hétközben főzünk együtt, hétvégén meg megcsináljuk közösen a kerti munkát.
A férjem véleménye szerint, nálunk csak egy dolog van ami női munka és ő sosem tudná megcsinálni: gyereknek ruhát vásárolni (lányunk van). Ehhez az egyhez nincs érzéke se türelme, ha egyedül nevelné a gyereket, ezt mindig a nagyikra bízná.
Az én nézőpontomból meg egy férfi munka van: a villanyszerelés. Ahhoz az egyhez nem mernék hozzáfogni, hiába tudom elméletben hogy kell. Én nyilván szerelőt hívnék, ha a férjem nem lenne.
Azzal, hogy van férfi meg női munka csak azok a lusta férjjel rendelkező nők vigasztalják magukat...
Nem nemiszerv függő, hogy ki nyírhat füvet és ki süthet rántottát.
Egy átlagos háztartásban meg tudtommal nem kell naponta betonozni, autót szerelni, házat alapozni meg tetőt fedni meg csempét felrakni úgyhogy az ilyen épületes példákat akár el is felejthetjük. Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb helyen az ilyen munkálatokra szakembert hívnak, nem maguktól kontárkodnak bele az emberek.
Szerintem, ha egy nő ugyanannyit dolgozik, mint a férje, és mondjuk nem kertes házban laknak, tehát nincs fűnyírás, favágás, javítás, csak néha ki kell cserélni egy izzót (amit szerintem sok nő maga is meg tud oldani), akkor unfair elvárni az asszonytól, hogy egyedül vigye a teljes háztartást, míg a férj a TV előtt sörözik munka után. De egyébként megegyezés kérdése, van, aki nem tudja máshogy elképzelni az életét.
Nekem egy netes boltom van, hozzá egy blog, hetente 3 napot foglalkozom ezzel, egyébként nevelem a gyerekeket, viszem a háztartást. A férjem nagyon jól keres, én kb. a felét. Viszont ő rengeteget dolgozik, sokkal többet, mint én. Nem is várom el, hogy segítsen itthon, csak a gyereknevelésben vesz részt, de neki ez fontos is. Viszont nem is csinál nekem extra munkát, mert nem trehány, nem kell utána pakolásznom, takarítanom. Semmit sem utálok jobban annál, ha valaki képtelen kivinni maga után egy bögrét, vagy nem tudja használni a szennyest. Szerencsére az én férjem nem ilyen, de hozzá se mentem volna, ha olyan lenne.
Engem mindig lenyűgöz, hogy a villanykörte cserét ekkora misztérium övezi, hogy külön tételként kell említeni, hogy ki képes rá. Azzal egyenlő az egész művelet, mint amikor kifogy a wc papír, és teszel új gurigát a tartóba.
Amit szintén nem értek, hogy a legtöbb ilyen kérdés, amit olvasok, olyan férfiaktól és nőktől származnak, akik leírják, hogy az ő férjük/feleségük tökéletes, megtalálták egymást, minden happy. Engem soha nem izgatott, hogy más miért éli máshogy az életét, mint én, és soha nem éreztem tisztemnek kinyilatkozni, hogy ki nő, ki férfi, ki szép, ki okos...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!