Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is hiba lenne...

Szerintetek is hiba lenne megállapodni mellette?

Figyelt kérdés

Én nem érzem hibának és őszintén nem is érdekel, hogy ki mit gondol rólam emiatt, de azért kíváncsi lennék kívülállók véleményére is :)

Több mint egy éve együtt vagyok egy fiúval aki állattenyésztéssel és mezőgazdasággal is foglalkozik (megjegyezem ez külön megtetszett benne) de kicsit szegényes körülmények között élnek. Persze az alapokat megengedhetik maguknak de az átlagtól nem sokkal, de lejjebb vannak. Tisztában vagyok azzal, hogy ez a része nem tetszik a hozzám közelállóknak mert nem akarják, hogy vidéken maradjak. Én meg még nem igazán tudok dönteni de jobban hajlok efelé az élet felé és hiszek abban, hogy most ilyen az anyagi helyzet de lesz jobb is mihelyst beindul az állattenyésztés meg ilyesmik. Ettől függetlenül nem vagyok analfabéta, se hülye vagy igénytelen, csupán szeretem a természetet és az állatokat, nem csak egy sétáltatás vagy egy alomcsere erejéig. Szerintetek hiba lenne a falusi életmódot választani?

18 éves vagyok. Tudom nem biztos, hogy egymás mellett fogunk megöregedni de most feltételezzük, hogy így lesz hiszen ez a szándékom.


2015. jan. 4. 00:11
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Egy kisvárosban élek amit falvak vesznek körül, a legközelebbi nagyváros 30km-re van tőlünk. Amikor kisebb voltam a régi szomszédaim tartottak disznót és tyúkot is, láttam, hogy milyen és mennyi munka van vele meg a barátomról is tudom azt, hogy mit és mennyit dolgozik az állatokkal és engem sem zavarna ha a cipőm trágyás lenne, bár ő úgy van vele, hogy ha akarom csinálom, ha nem akkor nem. De ragaszkodik ahhoz, hogy egy nő ne végezzen keményebb fizikai munkát de például etetni és az állatok körül összetakaríthatok. Az apukám felőli nagyszüleim is ilyesmi környezetből származnak és én sem úgy lettem nevelve mint általában a velem egykorúak. Nálunk mindenki részt vesz a kinti munkában, mi is fával tüzelünk, bár itt a férfi hasgatja a fát, a nő pedig behordja és pakolja. 1 év alatt volt időm tapasztalni, hogy milyen fantáziája van itt az embereknek és milyen pletykásak... Még csak 1 hónapja voltam együtt a barátommal és máris pletykáltak rólam pedig senki nem ismert. Egyébként még csak nemrég fogott bele az állattenyésztésbe, ezért is írtam, hogy hiszek benne, hogy jobb lesz hamarosan, na meg van olyan kiadásuk ami rendesen padlóra küldte őket, de ebbe most nem mennék bele... ha ennek vége lenne akkor rögtön könnyebb lenne.

Amúgy rólam meg annyit, hogy én sosem vágytam arra, hogy bulizhassak és úgy éljek mint sok velem egykorú. Ezért nincs sok barátom mert nem cigizek, nem iszok, nem drogozok és viszonylag normális életet élek. Gyerekkorom óta az a célom, hogy egyszerűen éljek a férjemmel és gyerekeket neveljek. Rajta kívül nem volt más barátom, csak próbálkozások voltak és nem is akarok mostmár mást. Mindig is egy ember mellett szerettem volna leélni az életemet. Bízok magunkba, hátha sikerül.

2015. jan. 4. 09:46
 12/20 A kérdező kommentje:
Ja, és az állatokat én se tudom kivégezni de úgy gondolom nem is fontos nekem ezt végignézni.
2015. jan. 4. 09:54
 13/20 anonim ***** válasza:
Egyébként szereted te ezt a fiút? Mert végig csak arról beszélsz, hogy milyen életed lesz mellette, érzelemmentesen leírva.
2015. jan. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

minek tanulsz? akarsz majd dolgozni,munkahelyen, vagy háztartásbeli szeretnél lenni?

de ha dolgozni is szeretnél, akkor nézd meg mik a lehetőségeid ott a faluban. mert minden nap ingázni nem lenne jó, de 30km még belefér, ha annyira van város.

te tudod hogyan döntesz. ha szereted, és tervben van az összeköltözés, akkor miért ne.

csak ne adj fel mindent emiatt, szóval sulit ne hagyd ott, legyen b terved.

2015. jan. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, itt mindenki városi? Én falun lakok, most építjük a vőlegényemmel a közös házunkat egy tanyán, ahol majd szárnyasokat is fogunk tartani (összesen vagy 2000 db-ot). Nekem soha életemben nem volt bajom a mezőgazdasággal, ezt szoktam meg.

Ma már nem az a világ van mint régen, amikor nem volt vezetékes víz, áram, net, telefon, gáz, autó stb., és ha nem dolgoztál látástól vakulásig, akkor éhen haltál.

Azért az nem valami nagy érv, hogy "trágyás lesz a cipőm"! A vidéki élet nem csak ebből áll. Valójában otthoni munka és fél óra alatt beérsz a városba.

Ja, és mezőgazdaságból MINDIG meg lehet élni, lehet haladni egyről a kettőre. Nem kell 22 ezer forintos segélyből élni (ezt általánosságban mondom, senki ne vegye magára).

2015. jan. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Persze, hogy szeretem csak most inkább arra lennék kíváncsi, hogy kinek mi a véleménye ezzel kapcsolatban, esetleg tapasztalatokra. Suliba járok ami érettségit ad, de nincs olyan szakma amit szívesen tanulnék, ami baj... mert egyszer el kellesz kezdenem dolgozni valahol. Na de majd ez is ki fog alakulni előbb-utóbb. A trágyás cipő lehet hogy éppen hülye példa, de sokan már ennyiért is hisztiznének és egy szalmaszálat se tennének keresztbe. Magyarul nem ijedek meg a kosztól és a munkától. Mielőtt valaki kiforgatná a szavaimat, ez nem azt jelenti, hogy koszos környezetben élek.
2015. jan. 4. 22:05
 17/20 anonim ***** válasza:

Látom 18 évesen elég felnőttesen gondolkodsz ez tettszik.

Figyi azt javaslom tanulj egy szakmát mindenképpen, sose tudod mit hoz a jövő. Ha esetleg a saját lábadra kellene állnod, bármi okból összevesztek, különmentek...stb.

Akkor tudj mibe kapaszkodni.

Valamint én kipróbálnám helyedben mindkét életformát és azután tudsz választani. Kis időt egy gyárban,irodában, üzletben .stb letölteni, kis időt állatokkal. Én is gondolkoztam már állattenyésztésen de sajnos nem értek hozzá, sosem voltam kapcsolatban állatokkal. Valamilyen szinten biztos nyugodtabb élet nem annyira stresszes , nem kell főnököknek , munkatársaknak megfelelni.

Csak azt ne felejtsd el nem biztos hogy ti együtt fogtok maradni, legyen B terved is.

2015. jan. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Én nem tudom, itt mindenki városi? "


Ezt nem tudom, én pesti vagyok. De ma már nem sok különbség van. Internet van mindenhol, pár kilométert lehet utazni a legközelebbi városba.

Szűkül össze a világ.

Hétvégi kiruccanás Londonba, akárhova, egy faluból is megtehető.


A kérdezőnek sok boldogságot kívánok, mert ő ugyan nem írta, hogy "korához képest érett" :D (ilyent csak azok írnak, akik nem), de ő valóban az.

2015. jan. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"mert egyszer el kellesz kezdenem dolgozni valahol"


De bájos, "el kellesz" :)


Olyan nincs, hogy semmi nem érdekel.

2015. jan. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Amúgy rólam meg annyit, hogy én sosem vágytam arra, hogy bulizhassak és úgy éljek mint sok velem egykorú. Ezért nincs sok barátom mert nem cigizek, nem iszok, nem drogozok és viszonylag normális életet élek. Gyerekkorom óta az a célom, hogy egyszerűen éljek a férjemmel és gyerekeket neveljek. Rajta kívül nem volt más barátom, csak próbálkozások voltak és nem is akarok mostmár mást."


Lehet, hogy ez most nagyon hülyén hangzik, de ez nagyon veszélyes álom. Egy népszerű (sokszor belénk nevelt) sablon, ami igen kevés emberre illik. Sok lány kezdi így, aztán 10-20 év múlva ott áll célok, erőforrások, tervek nélkül az élete romjain.

A lényeg, hogy maradj rugalmas, önálló. Tanulj, szerezz használható diplomát, legyen saját jövedelmed és szociális kapcsolataid. A gyereknevelés és a "szépen élés" nem cél. Ebbe csak belefásulni lehet.

2015. jan. 5. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!