Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is hiba lenne...

Szerintetek is hiba lenne megállapodni mellette?

Figyelt kérdés

Én nem érzem hibának és őszintén nem is érdekel, hogy ki mit gondol rólam emiatt, de azért kíváncsi lennék kívülállók véleményére is :)

Több mint egy éve együtt vagyok egy fiúval aki állattenyésztéssel és mezőgazdasággal is foglalkozik (megjegyezem ez külön megtetszett benne) de kicsit szegényes körülmények között élnek. Persze az alapokat megengedhetik maguknak de az átlagtól nem sokkal, de lejjebb vannak. Tisztában vagyok azzal, hogy ez a része nem tetszik a hozzám közelállóknak mert nem akarják, hogy vidéken maradjak. Én meg még nem igazán tudok dönteni de jobban hajlok efelé az élet felé és hiszek abban, hogy most ilyen az anyagi helyzet de lesz jobb is mihelyst beindul az állattenyésztés meg ilyesmik. Ettől függetlenül nem vagyok analfabéta, se hülye vagy igénytelen, csupán szeretem a természetet és az állatokat, nem csak egy sétáltatás vagy egy alomcsere erejéig. Szerintetek hiba lenne a falusi életmódot választani?

18 éves vagyok. Tudom nem biztos, hogy egymás mellett fogunk megöregedni de most feltételezzük, hogy így lesz hiszen ez a szándékom.


2015. jan. 4. 00:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
41%
Ahogy te érzed. Én biztos nem élnék így.
2015. jan. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Próbáltad milyen ez?

Hol laksz? Városban? Volt a családban olyan, akinél láthattad ezt az életet?

Ezek segíthetnek szerintem igazán.

2015. jan. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Miért lenne hiba,ha szeretitek egymást és mindkettőtöknek megfelel ez az életforma?
2015. jan. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem egyszerű kérdés... A falusi életnek elég sok hátránya van, nem mindenki bírja hosszú távon. Szerintem először próbálj ott tölteni egy kis időt, és ha tetszik, esetleg többet is. De mindenképpen legyen B terved is, ha nem jönne össze. Manapság már nem olyan nehéz életmódot váltani, mobilabbak az emberek, mint régen. ha falura költözöl, nem muszáj ott megöregedni, lehet váltogatni is a lakhelyeteket attól függően, hogy éppen mi a praktikusabb (pl. ha egyetemre szeretnél menni, akkor az adott városban is élhettek).
2015. jan. 4. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem válaszolóhoz. Próbáld ki egy időre. A városi és a kétkezi mezőgazdasági munka annyira különbözik egymástól, hogy abba bele kell születni, mert az életforma és annak minden következménye, velejárója alapvetően eltér egymástól. Nézz magadra és nézz meg egy korodbéli lányt, aki kb. olyan munkát végez, mint amit te most csak elképzelsz. Hasonlítsd össze a kinézetet, a sminket, a ruhatárat, a napi elfoglaltságot időben, a szórakozásra szolgáló lehetőségeket és majd lassan rájössz, hogy kell-e az neked. Itt a fiú maga, szomorú ezt leírni is, csak ikszedrangú szempont.
2015. jan. 4. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Tősgyökeres városi emberek voltunk és vidékre költöztünk.Végtelenül szeretem az állatokat.A tyúkjaim végelgyengülésben pusztulnak el,vannak cicáim,kutyám,egerem,valamint rengeteg madarunk akiket etetünk amikor nem találnak eleséget.A vidéki emberek másak mint a városiak és nem igazán szeretem őket,de az állatok és a természet,gazdálkodás megismerése kárpótol mindenért.Vidékről is lehet járni színházba és különböző programokra persze ilyenkor gond szokott lenni az állatok ellátása de ha vagytok rá egy páran akkor ez sem lehet probléma.Mindenki tudja,megérzi önmagáról,hogy melyik életforma a megnyugtató számára.Ha neked ez örömöt jelent akkor még mindig jobb a falusi életet választani ama városi helyett ahol felmerül egy rossz munkahely vele együtt a rossz munkahelyi légkör.Attól nem leszünk kevesebbek és butábbak ha azt csináljuk amit szeretünk!
2015. jan. 4. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Egy közeli ismerősöm pestiként leköltözött a férjével egy kis somogyi faluba, állatokat tenyésztenek, boldogok, immár közel 20 éve. Nem kell begubózni. Nyilván van a közelben város. Nagyon fiatal vagy még, készülj B tervvel is. Tanulj. Akár estin, levelezőn.
2015. jan. 4. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
51%

Ha idáig éltél vidéken, akkor szeretheted majd később, de nem értem, miért élnek szegényesen.

Ha mezőgazdasággal foglalkoznak, az egy elég jól fizető valami, hacsak a szomszédomat nézem, bár ő hülyén csinálja, mert félti a gépeit, nem adná oda őket ám bárkinek, inkább meggörnyed benne, 47 évesen már úgy néz ki, mint a nagyapám.

Azonban a felesége pályázatokkal foglalkozik, mindent megpályáznak, és abból van igazán pénz nekik.

Az meg, hogy szegényesen éltek eddig, lehet egy nagy kiugró neki, ez a szomszédom is így élt, télen mezítláb a sárban játszott a többi gyerekkel itt, ilyen fotókat tett fel.

De fontos az alkalmazottak felfogadása, egyedül bele lehet gebedni.

2015. jan. 4. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

18 évesen én nem kapálnám el ennyire magam. Szó szerint. előtted az élet még, tanulhatnál, világot láthatnál, megtapasztalhatnál sok mindent, hogy rájöhess, hogy mi érdekel, mivel tudnál huzamosabb időt eltölteni.

A mezőgazdaság&állattenyésztés kombót tapasztalatból ismered, vagy csak amit elképzelsz róla? Mert irtó nagy különbség van aközött, hogy valaki módos gazda, gépekkel és béresekkel dolgoztat és a hatalmas földek után már pl. csak a bérleti díjakból milliós éves jövedelme van akkor is, ha ő maga semmit sem csinál, és a háza körül gyönyörű parkosított kert, meg hatalmas virágfüzérek között elhelyezett hintaágyon pihenget esténként, na meg aközött, hogy valaki minden áldott nap hajnalban kell, trágyát lapátol, disznót etet, ellátja a többi állatot, aztán kapál, locsol stb. Mindezt - legalábbis az állatos részt - az év minden egyes napján...Utazás, nyaralás, esti program, vagy csak valami, amihez ki kell lépni a házból és tovább tartana, mint fél nap? Az ilyennek általában pénze sincs rá, na meg állatot ott hagyni nem lehet, ez nem olyan, hogy megkérem a szomszédot, hogy egy hétig adjon a kutyámnak reggelente munkába menet egy kis kaját, hanem időt rabló elfoglaltság. Aki ténylegesen is csinálja ezeket a munkákat, az tényleg sokkal idősebbnek néz ki, mint a valós kora. Ez olyan romantikus? Van ismerős, akiknek tanyájuk van, és húú, nagyon soknak tűnik, hogy pl. mennyit kap egy bikáért, de ha épp el tudja adni...akkor is általában elviszi Ausztriáig, és ott kap érte úgy, hogy azt mondhassa, hogy többet inkább nem csinálja. Túl sok kiadás és macera, túl kevés bevétel. Egyben persze sok, de ha azt leosztod az input részre...

2015. jan. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én 27 év Budapest után költöztem vidékre, kapcsolat miatt. A kapcsolat megszakadt, én pedig maradtam, többek között azért is mert itt harmadáron vehettem házat, míg Pesten csak egy kis lakásra futotta volna. Itt csend van, jó környék, nincsen minden héten betörés mint Pesten volt. Vannak boltok, de nagyobb helyek már csak 20-30 km-re vannak, ez hátrány. Autó nélkül nem egyszerű errefelé, van is a legtöbb lakónak, még ha csak egy Lada is. Az emberek néha túl sokat tudnak rólad, néha téves dolgokat. Errefelé a tűzifás fűtés elterjedt, azzal pedig rengeteg munka van, van aki kifejezetten szereti(én is), van aki inkább gázzal fűt háromszoros áron. Errefelé a nap 5-6 órakor kezdődik, favágást, ganézást, etetést akkor kezdik. Sokszor van büdös: télen a szilárd tüzelés miatt, nyáron az állatok miatt. A rengeteg léggyel is számolni kell, itt nincs szúnyogháló nélküli ablak. A mezőgazdasági munka elég hálátlan dolog, és egyáltalán nem megbocsátó. Egy rossz idény csődbe vihet egy instabil háztartást, ezért az előre gondolkodók több dolgot is végeznek egyszerre, hogy ne legyen bukó. Azt is vedd számításba, hogy egy nő itt nem kényeskedik, hanem megfogja a munka végét akármi is legyen az. Vágtunk fát az exemmel ketten, szóval érted mire gondolok. Errefelé nincsen kényeskedés, a 85 éves szomszéd is úgy hasogatja a fát, mint a húszéves. Ez egy keményebb élet, de én szeretem, mert a csendes, biztonságos környezet nekem létfontosságú.
2015. jan. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!