Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben mi a teeendő?

Ebben az esetben mi a teeendő?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és van 2 testvérem is. Apukám mesélte hogy régebben együtt volt egy nővel mielőtt meg ismerte anyukámat. A nőnek volt egy gyereke egy másik férfitól. Apám a nevére vette a gyereket aki mostanra kb annyi idős mint én. Mikor meg ismerkedett anyukámmal 1 évre rá összeházasodtak és meg születtem én. Aztán a két testvérem is. Van egy házunk amit apukámék építettek. Nincs rajta hitel se semmi más se. Arra lennék kíváncsi hogy ha apukám meghalna amit nem szeretnék de ha bekövetkezne akkor az a lány akit a nevére vett régen kap a szüleim örökségéből? Félre ne értsétek nem a pénz kell nekem meg a szüleim halála. Csak nem akarom h ha esetleg meg hal apukám ide jöjjön egy ismeretlen aki követeli a részét. A lányt sose láttam és nem is tudtam róla csak most. Nálunk sose járt és fel se kereste apukámat. Apukámnak semmi köze hozzá csak hivatalosan a nevére vette. Ilyen helyzetbe mi a teendő?
2015. jan. 2. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet annyi idős mint te?

Amúgy igen, örököl, mivel jogilag egy az apátok.

2015. jan. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amennyiben apád elismerte, hogy a lány az ö gyereke (illetve ha örökbefogadta), akkor jogilag az ö gyereke, tehát ugyanúgy örököl, mint a többi gyereke.
2015. jan. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Neki nem kell követelőzni sem, mert a közjegyző hivatalból értesítené a hagyatéki tárgyalásról. És bizony az apai rész felének a negyede az övé, amennyiben nincs végrendelet.

neked semmi teendőd nincs, mert nem is tehetnél semmit ez ellen. Ez törvény. Édesapád a nevére vette, ezért teljes jogú gyermek és örökös.

2015. jan. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Apukám azt mondta hogy az talán megoldás lenne ha a három vér szerinti gyerekére(rám és a testvéreimre) iratná a ház tulajdon jogát és ők csak haszon élvezeti joggal rendelkeznek. Azt mondta hogy ez megoldás lehet. Am úgy értettem, hogy egy idős velem, hogy kb annyi. Pár évvel idősebb nálam.
2015. jan. 2. 22:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Haszonélvezeti jog üti a tulajdonjogot abban az értelemben, hogy a haszonélvező engedélye nélkül nem lehet eladni, kiadni a házat, sőt ha ő odaköltözik, akkor be se mehetsz, ha úgy dönt, hiába a te tulajdonod. De hátha valaki okosabb nálam, és normálisabban le tudja írni. Utána kellene nézni, elmenni ügyvédhez, megkérdezni.
2015. jan. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!