Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg önző vagyok?

Tényleg önző vagyok?

Figyelt kérdés

Apukám kiskorunkóta minden évben elvitt engem és a húgomat síelni Karácsonykor, vagy ha úgy jött ki, a két ünnep közt. 2011-ig. Abban az évben már nem volt lehetősége elvinni minket, ugyanis december 15- én elhunyt.

Akkor megbeszéltük a hugommal, hogy mi minden évben elfogunk menni. Ennek ellenére tavaly cserben hagytam Őt és lemondtam az utólsó napokban az utazást, mert az volt az első közös Karácsonyunk a barátommal és mivel Neki- és a családjának nagyon fontos ez az ünnep, megkért, hogy most az egyszer ne utazzak el.

Akkor nagyon rosszul esett a hugomnak, de megigértem neki, hogy ebben az èvben, történjen bármi elmegyünk ketten.

De az élet annyira kegyetlen, hogy elvette tőlem a hugomat, mielőtt teljesíthettem volna az ígértemet. Október 26-án örökre itt hagyott, és annyira fáj, hogy attól félek beleőrülök.Ő volt az éltem legszebb ajándéka. Mikor megszületett 7 éves voltam és emlékszem, hogy mikor megláttam először a kórházban sírtam, hogy még aznap vigyük haza, mert nem akartam, hogy olyan messze legyen tőlem. Az első perctől kezdve annyira imádtam.Hiába volt köztünk 7 év, Ő volt a legjobb barátnőm. Annyi szép emlékem van vele,róla... és egyszerűen nem bírom elfogadni, hogy nem lesz több.Most is hallom a hangját a fejembe, a nevetését,..előttem van az arca, érzem az illatát.Leírhatatlanul fáj, hogy nem tudom soha többet megölelni. Még csak 16 éves volt, előtte volt az élet, annyi álma volt, annyira boldog lány volt...Istenem, ez a múlt idő megőrít! Miért pont Ő ment el? És miért így? El sem búcsúzhattam Tőle. Az volt az utólsó mondata hozzám, hogy majd hívni fog kesőbb. De nem fog. Soha többet nem fog úgy beleszólni a telefonba, hogy "Sziiia Dorcsa"...

A halála miatt egyszerűen nincs semmi kedvem és erőm ehhez a Karácsonyhoz.Ezt megmondtam a barátomnak is és úgy tűnt elfogadja, de nem rég mégis hazaállított egy fenyőfàval, és közölte, hogy nem hagyja, hogy ennyire önző legyek.

Ez szerintetek is önzőség? Jobb ilyen helyzetben, ha az ember boldognak tetetti magát, miközben csak sírni van kedve?


2014. dec. 24. 11:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy önző és a barátod sem lenne az, ha nem azért vitte volna oda a fát, mert neki ennyire fontos az ünnep, hanem azért, hogy téged felvidítson. Szóval ő az önző, nincs benne egy cseppnyi együttérzés sem.

Ne tetesd magad boldognak, teljesen érthető, hogy most csak sírni van kedved, de vigyázz arra is, hogy nehogy önmagadba fordulj.

2014. dec. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
A pasid egy bunko.
2014. dec. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem!

Egyáltalán nem vagy önző, a barátod annál inkább. Ha azért jött volna a karácsonyfával, hogy felvidítson, megérteném, de csak azért mert neki fontos ez az ünnep, nem szép dolog. Már csak azért sem mert a karácsony nem erről szól.

2014. dec. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Részvétem. Szerintem is szép gesztus lett volna a párodtól, ha nem így állít be, hogy "nem hagyom, hogy önző legyél".
2014. dec. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem ért meg téged, annak sajnos nincs olyan szerette, akihez ennyire kötődne. Szegényebb az élete, és még csak nem is tud róla, bár az is igaz, hogy nem éri olyan veszteség, mint téged. Ha az én húgom halna meg, nem tudom, felkelnék-e másnap. Szerintem már a hírtől sokkot kapnék és belehalnék vagy kiugranék az ablakon. Nagyon sok idő kell ahhoz, hogy elfogadd egy jó testvér elvesztését, főleg ha értelmetlenül történt. Mindig hiányozni fog, főleg karácsonykor, ami a szeretteink ünnepe. Légy erős, a húgod nagyon szeretett téged, az biztos azt szeretné, ha még sok boldogság lenne az életedben.

Hogy ez a karácsony gyásszal telik, teljesen normális. Én is azt gondolom, a barátod egy érzéketlen tahó. Megkérdezném tőle, ha én haltam volna meg, ő akkor is boldogan ünnepelne? Érthető, hogy most csak fájdalommal jár számodra az ünnep. Az, hogy önző vagy, abszurd.. ha ennyire nem akarja kihagyni a karácsonyt, én elküldtem volna a családjához, ünnepeljen velük. Aztán ha időm engedi, elgondolkodnék rajta, mégis mennyi együttérzésre számíthatok tőle a jövőben, ha ilyen komoly helyzetben sem áll mellettem.

2014. dec. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem Neked! Nem vagy önző, hagyni kell a gyásznak időt, pláne, ha ilyen közeli személy hunyt el, különben tényleg maradandó nyomai lesznek ennek a lelkeden. Gyászolj nyugodtan, ne törődj senkivel. Aki erre azt mondja, hogy önző vagy, az olyan szerencsés, hogy még nem veszített el senkit...
2014. dec. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én már ott lebunkóztam a barátodat, amikor beleszólt, hogy ne menj el síelni.

Nagyon sajnálom a húgodat :(

2014. dec. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagy önző. Én abszolút megértelek. A párom anyukája két éve pont karácsony előtti nap halt meg. Együtt élünk (nálunk, tehát a családommal). Igaz, nálunk van karácsony, fenyőfa, ajándékok, de nincs bevonva és ajándékot sem kap (ő mondta, hogy nem szeretne ajándékot). Ha lesz kedve, leül hozzánk vacsorázni, de nem fogom erőltetni.

Elég bunkó a párod. Én elgondolkoznék, hogy biztos vele akarnék-e maradni.

2014. dec. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!