Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg önző vagyok?

Tényleg önző vagyok?

Figyelt kérdés

Apukám kiskorunkóta minden évben elvitt engem és a húgomat síelni Karácsonykor, vagy ha úgy jött ki, a két ünnep közt. 2011-ig. Abban az évben már nem volt lehetősége elvinni minket, ugyanis december 15- én elhunyt.

Akkor megbeszéltük a hugommal, hogy mi minden évben elfogunk menni. Ennek ellenére tavaly cserben hagytam Őt és lemondtam az utólsó napokban az utazást, mert az volt az első közös Karácsonyunk a barátommal és mivel Neki- és a családjának nagyon fontos ez az ünnep, megkért, hogy most az egyszer ne utazzak el.

Akkor nagyon rosszul esett a hugomnak, de megigértem neki, hogy ebben az èvben, történjen bármi elmegyünk ketten.

De az élet annyira kegyetlen, hogy elvette tőlem a hugomat, mielőtt teljesíthettem volna az ígértemet. Október 26-án örökre itt hagyott, és annyira fáj, hogy attól félek beleőrülök.Ő volt az éltem legszebb ajándéka. Mikor megszületett 7 éves voltam és emlékszem, hogy mikor megláttam először a kórházban sírtam, hogy még aznap vigyük haza, mert nem akartam, hogy olyan messze legyen tőlem. Az első perctől kezdve annyira imádtam.Hiába volt köztünk 7 év, Ő volt a legjobb barátnőm. Annyi szép emlékem van vele,róla... és egyszerűen nem bírom elfogadni, hogy nem lesz több.Most is hallom a hangját a fejembe, a nevetését,..előttem van az arca, érzem az illatát.Leírhatatlanul fáj, hogy nem tudom soha többet megölelni. Még csak 16 éves volt, előtte volt az élet, annyi álma volt, annyira boldog lány volt...Istenem, ez a múlt idő megőrít! Miért pont Ő ment el? És miért így? El sem búcsúzhattam Tőle. Az volt az utólsó mondata hozzám, hogy majd hívni fog kesőbb. De nem fog. Soha többet nem fog úgy beleszólni a telefonba, hogy "Sziiia Dorcsa"...

A halála miatt egyszerűen nincs semmi kedvem és erőm ehhez a Karácsonyhoz.Ezt megmondtam a barátomnak is és úgy tűnt elfogadja, de nem rég mégis hazaállított egy fenyőfàval, és közölte, hogy nem hagyja, hogy ennyire önző legyek.

Ez szerintetek is önzőség? Jobb ilyen helyzetben, ha az ember boldognak tetetti magát, miközben csak sírni van kedve?


2014. dec. 24. 11:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Inkább a párod önző, lehet hogy el kellene gondolkodnod ezen...
2014. dec. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Szegény lány. :/ Mi miatt halt meg?
2014. dec. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy a barátod önző.
2014. dec. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Autóbalesetben.
2014. dec. 24. 11:53
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
A barátod egy idióta... Kíváncsi lennék, hogy ha neki halna meg egy szerette, akkor mennyire akarna karácsonyozni... Bár, ha szociopata, akkor érthető.
2014. dec. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem egy szép gesztus

LETT VOLNA.

ha azt mondja, nem szeretné, hogy szomorkodj, inkább megpróbálja elterelni a figyelmed, vagy emlékezzetek együtt, mesélj róla, hogy ő is jobban megismerje.


De ez így, hogy téged önzőz le, semmi megértést nem tanúsít... felháborító.

2014. dec. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%

részvétem!

#6 egyetértek

A barátod önző itt egyedül nem te.

2014. dec. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
54%
Nem az önző a jó szó, hanem az önsajáló. Apárod pedig jól cselekszik, hogy tol. A legöbb ember ilyenkor gyász címén depresszióba zuhan, de mi értelme is annak. Kívülről nézve semmi. jobb nevetni, és vidámnak lenni, és mégjobb, ha valaki tesz érted, mégha nem is akarod. Mert rosszat akarsz magadnak. Nem kell mosolyognod, de hagyd hogy megmosolygtassanak, ez nagy különbség!
2014. dec. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%

8-as!

Még 2 hónap se telt el! A gyásznak vannak fokozatai, amelyeket mind meg kell élni, ahhoz rendesen fel lehessen dolgozni egy szerettünk halálát! 2 hónap után még NEM KELL, hanem egyenesen TILOS kirángatni valakit!

2014. dec. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Őszintén részvétem 😞 nem is tudom mit tennék..sajnos egyke vagyok..nekem soha nem adatott meg a testvér.
2014. dec. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!