Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék segíteni a...

Hogyan tudnék segíteni a szüleimnek? Eltűnt testvéremről van szó.

Figyelt kérdés

Röviden és érthetően megpróbálom leírni, mi történt. Van egy bátyám, aki miatt felhívott múlt kedden egy régi barátnőm, hogy mit tudunk róla, mert ők napok óta nem hallottak róla semmit, nem ment el az utolsó vizsgájára az egyetemen, telefonja kikapcsolva, lakásán nem nyit ajtót. Ez kedd éjjel volt. Hosszas telefonálgatások után végül arra jutottunk édesanyámmal, hogy másnap reggel ők is indulnak Szegedre (Pestről), meg én is Veszprémből. Az egész éjszakánk idegeskedésből állt, hogy vajon mit fogunk másnap találni, képzelhetitek... végül a lakásán sem volt tesóm, telefonja ott hagyva, számítógépe is. Rajta a jelszavak, PIN kódok... Egy táskába összepakolva jó néhány könyv, meg néhány más dolog, amit ő fontosnak tartott - később kiderült, szeretné, ha ezeket megőriznénk neki. Sok idegeskedés, telefonálás után kiderült még szerda este egy nekünk címzett postai levélből, hogy szeretne elköszönni tőlünk egy időre, mert besokallt az egyetemtől és úgy általában a mai társadalomból, társadalmi elvárásokból is elege van. Elindul, hogy megvalósítsa gyerekkori álmát, azaz utazgasson és kószáljon csak úgy a világban, célok és kötelezettségek nélkül.

Tudom, hogy mivel nagykorú, sem a rendőrség, sem mi nem tehetünk semmit. Az én fájdalmam elenyésző ahhoz képest, amit a szüleimnek kell most átélniük, feldolgozniuk. Nem értik, hogy miért nem állt eléjük (vagy bárki elé) a testvérem, és miért nem mondta el nekik, mit tervez? (amit egyébként többször megpróbált már régebben, sikertelenül... 3szorra már nem volt elég bátorsága ehhez, azt írja). Egyébként szüleim semmit nem rontottak el a nevelésünkben, abszolút baráti és közvetlen a kapcsolatuk mind velem, mind a testvéremmel. Úgy gondolom, mindent meg lehet velük beszélni, és tudom, hogy ezzel a bátyám is így volt.

De mit tehetnék? A családból mondhatni még mindig nekem a legkönnyebb, hiszen nekem "csak" a testvérem, de a szüleimnek a gyermekük!!! Szeretnék nekik valahogyan segíteni! Amennyit csak tudtam múlt hét szerda óta, velük voltam, de most nekem is elkezdődött az egyetem. Félek, mi lesz, ha kettesben maradnak? Egymást fogják vajon hibáztatni? Vagy önmagukat? Esetleg apu megint inni fog, mint aznap este? És én mit tehetnék innen, 100 km távolságból? Én megbirkózom a testvérem hiányával, de anyuékkal mi lesz?

Ha van valami jó tanácsotok, kérlek, segítsetek! Bár már az is sokat segített, azt hiszem, hogy leírtam itt. Most először tudtam sírás nélkül "beszélni" erről.


2010. febr. 2. 15:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%

Akkor most epp egy hete hogy nem is jelentkezett a tesod. Eleg megdobbento, hogy csak igy lelepett.

A baratnom mondana most, hogy igy szuljon az ember gyereket. Az osszes penzet, idejet, energiajat felaldozza az ember a gyereke nevelesere, hogy abbol egeszzseges, normalis felnott legyen, es akkor ilyen hulyeseget csinal a gyerek.

Ugy vigasztald a szuloket, hogy valaki orokre elveszti a gyermeket, es valaki beteg gyereket nevel a szuletese ota. Ezek borzalmas dolgok!

De amig valaki egeszsegesen el, addig mindenre van lehetosege es remenye!

Remelem hamarosan egeszsegben visszajon hozzatok, es folytatja az egyetemet is. Ott halaszthat eppenseggel.

Hanyadikos az egyetemen?

2010. febr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Fogadjátok el, ez az ő döntése!

Hiszen nem történt semmi baj!

Írt levelet: nincs baja, régi álmát szeretné megvalósítani. Nyilván egyedül akar megállni a lábán, nem akar hazatelefonálgatni folyton. Ennek pont ez a lényege.

Furán búcsúzott(nem szóban) de írtad, hogy ellenállás fogadta volna. Csak el akarta ezt kerülni.

A felnőttkor küszöbén jó lehet egy ilyen "vándorév".

Nem kell izgulni! Majd ő jelentkezik, hamarosan.


Pár évvel ezelőtt, míg nem volt mobil, anyámék sem tudtak rólam sokkal többet. Felmentem Pestre 18 évesen, tudták, hogy jó helyen vagyok, néha hazautaztam - megvárták:tudták, hogy ha gond lenne, meg tudnám keresni őket telefonon vagy távíratban.

Úgy írsz, mintha baja esett volna. Semmi baja, hiszen akkor már csengetne a rendőrség. Ezt mond a szüleidnek! Ha baj lenne, pár órán belül értesítenének.


Ne haragudj, de kívülről nézve elég hisztisnek tűnik a család: nyilván ezt akarta a tesó pont elkerülni - csak nem sikerült neki. Ha megkapjátok rendesen a levelet, akkor semmi hiszti nem lett volna.Ki gondolta, hogy egy barátnőtök "beriaszt" idő előtt??


Lehet, hogy pont ebből van a bratyónak elege! Hagyjátok kicsit a saját lábán.

Ha elfogy a pénze, úgyis jelentkezik :)

Szóval ezzel nyugtasd meg anyut: nincs baja, mert akkor már itt állna a rendőr.És biztasd, hogy fogadják el: kellenek a vándorévek, hogy igazán fel tudjunk nőni. Talán túl szoros a kötelék köztetek?

Az én (szerető) családomból csak egy fő utazott volna oda. Nem mentünk volna egyszerre két városból is.


Nem történt semmi baj! Nyugtasd meg őket! Ti már siratjátok, holott ünnepelni kéne: volt mersze a saját útjára lépni.

Jövő héten legkésőbb fel fog hívni: ő is ebből a 8szoros kapcsolattartós) családból való.

2010. febr. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%

"Nem értik, hogy miért nem állt eléjük a testvérem, és miért nem mondta el nekik, mit tervez? "


"(amit egyébként többször megpróbált már régebben, sikertelenül..."


EZÉRT! Mondta, de hiába.

Most elment, s áll a bál.

Nem engedték volna el.


Most az ő leckéje: megállni a saját lábán.

A család leckéje: engedni őt, és bízni a döntéseiben.

Tudja mit csinál! Higgyetek benne! Próbáljanak végre a szüleid is hinni benne, bízni benne, hogy ő jobban tudja, mit kell tennie. Ezért kapták ezt a fricskát. Ezt meg kell tanulniuk.


Ha el tudták volna fogadni a döntését, akkor közölte volna szóban(hiszen már meg is tette, kétszer is - csak hiába)


Nyugtasd meg őket egyszer, mond el nekik, hogy te hiszel a bátyádban , majd zárd le a témát! Ez a szüleid próbája.

Egymás életét élitek! Nem kell! Szeressétek egymást, de válasszátok külön magatokat, a személyeteket!

Tiszta egy szimbiózisban éltek most:)!

2010. febr. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%

Elég nehezen elhihető, hogy telefon nélkül, minden nélkül valaki elindul a nagyvilágba!...


Gondolom pénze sem nagyon lehetett, ha egyetemista...


Én azért a szüleid helyében elmennék a rendőrségre és bejelenteném az eltűnését, mert lehetséges, hogy az a levél nem általa íródott, csak azért lett elküldve, hogy egy ideig ne keressék.


Azt sem hiszem el, hogy a barátai közül senkinek nem beszélt a tervéről, sőt az is hihetetlen, hogy teljesen egyedül ment el, ha elment...


Nekem is vannak 18-19 éves gyerekeim, ha én ilyen levelet kapnék a fiamtól és egyik napról a másikra eltűnne, azonnal rohannék a rendőrségre, felkeresném a barátait, minden lehető helyre kitenném a fotóját és kerestetnem!!!

2010. febr. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%

Tökéletesen megértem a tesódat. Tudja, hogy nem támogatták volna, ha szól, így megtette úgy, hogy nem szólt előre, csak hagyott egy üzenetet. Nem hiszem, hogy baj történt, szerintem tud vigyázni magára. Én 3 éve - 22 évesen - ugyanígy indultam neki Velencének (Olaszországba) egyedül utazással együtt 3 napra, elegem volt mindenből és mindenkiből, ki kellett szellőztetni a fejem. A szüleim már csak akkor tudták meg, mikor már megvettem a jegyet a vonatra és az eurót (a saját fizetésemből). Akkor már nem volt mit ellenezniük (utálják az ablakon kidobott pénzt, és az lett volna, ha meggátolnak az utazásban).

Nagyon jó hatással volt rám ez az út, tavaly megismételtem, és lehet, hogy idén újból megyek.


Egy másik tervem is van, én évekre akarok kimenni külföldre, nekem a terveim között ebben munka és tanulás szerepel. Elviekben támogatják, de amikor arról van szó, hogy mit sikerült intéznem már az ügy érdekében, akkor már ellenzik. Nem fogom hozzá a segítségüket vagy az engedélyüket kérni, mert tudom, hogy nekem erre szükségem van. Ők nem hisznek benne, hogy sikerülhet nekem bármi. Én meg már nekik rég nem akarok bizonyítani vagy bármihez engedélyt kérni. Felnőttem, döntöttem, lediplomázok és utána megyek (kb. fél évvel diploma után csak, mert ahova megyek, oda vízum is kell).

2010. febr. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%

Figyelj végül is mi a baj? A tesód megvan, egészséges, elment élni az életét. Hát persze kicsit hobo megoldás, de van ilyen is. Gondolom anyukádék is hasonló hozzáállásúak mint a 15:55-ös válaszoló barátnője. Vagy kije.

Egyébként minél inkább nyaggatják anyudék annál inkább nem fog hazajönni. Azt én is helytelenítem, hogy nem tartja a szüleivel a kapcsolatot, de ha kószálni bóklászni akar céltalanul, tegye.

2010. febr. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

1. az egyetemen még egy féléve lett volna...

nem tudom hanyadik válaszolónak: igen, nekem is hihetetlennek tűnne, ha ilyet hallanék, esetleg azt is mondanám rá, hogy esélyes, hogy kamu kérdés, de így egész hihető, hogy velünk történt. Pénze van, mert dolgozik 2 éve egy cégnél az egyetem mellett.

Nem, nem vagyunk egymás fejére nőve, csak szeretjük egymást, ez szerintem más fogalomkörbe tartozik. Azért utaztam én is oda, mert nem akartam, hogy anyuék egyedül legyenek, aggódtam, hogy esetleg a lakásán találják olyan állapotban, ahogy senkinek nem kéne látnia a gyerekét.

Igen, lehet hogy igazatok van, talán kissé túlreagáltam - én, a szüleimről ezt nem gondolom, ez nekik iszonyú fájdalom. Így, hogy leírtam, kicsit már jobb. Értem én a döntését, csak nem igazán tudom elfogadni. Igen, hagynunk kell most, én is tudom. Csak anyuékért aggódom, nekik nagyon rossz, hogy nem tudják, mi van vele, jól van e egyáltalán.

Egyébként rendőrségen bejelentettük, barátait megkerestük, beszéltünk mindenkivel, aki él és mozog...

2010. febr. 2. 16:31
 8/15 anonim ***** válasza:
56%

Nem értem. A testvéred flenőtt ember,dolgozik,iskolába jár,magát tartja el.A felnőtt emberek szoktak néha elutazni,egymagukban. Szerintem azért nem emlitette a tervét nektek mert tudta hogy igy fogtok károgni meg siránkozni mintha most temetttétek volna el. Fél éve volt az iskolábol,az ő dolga,ő tudja megérte e ez neki. Nagyfiu,gondolom tud vigyázni magára,szétnéz az úttesten mielőtt átmegy stb.

Bocsáss meg ha ezzel megbántottalak,nem Téged és a családodat akartam ezzel megsérteni,csak én ugy gondolom kicsit túlaggódjátok ezt a dolgot,egykét rész az irományodban komolyan azt a hatást keltette számomra mintha meghalt volna a testvéred.

2010. febr. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tettetek jót azzal, hogy a rendőrségre bejelentettétek. Ha az én szüleim tennék ezt, hogy bejelentenék, akkor nagyon megharagudnék rájuk.

Ha nem támogatnak, sőt, hátráltatnak valamiben, ami nekem nagyon fontos, és jó célt szolgál, akkor ilyen reakcióból csak azt a következtetést tudom levonni, hogy még mindig 5 évesnek tekintenek, akinek fogni kell a kezét.

Szerintem amúgy a tesód nem hagyta abba végleg a sulit, hanem halasztást kért, azt meg lehet, ha erről nektek nem írt külön, akkor ne feltételezzétek, hogy feladta. Sokan csinálnak ilyent vagy hasonlót, a sulit csakúgy nem lehet abbahagyni se szó se beszéd...

2010. febr. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
17%
Dehogynem tették jól, hogy bejelentették a rendőrségen! Ha ne adj' Isten valami baja lenne legalább megtudják! A rendőrség egyébként is maximum annyit csinál, hogy megkeresi, de nem cipelhetik haza, és ha kéri a srác, semmiféle információkat nem adhatnak ki róla azon kívül, hogy él.
2010. febr. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!