Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így lehet valaki tényleg...

Így lehet valaki tényleg igazán boldog?

Figyelt kérdés

Ha szegény és szeretet nélküli családban nőtt fel, és sajnos most is ugyanott tart, ugyanúgy nélkülöz egy rossz kapcsolatban. Emellé körül van véve olyan párokkal, akik boldogok, és jól megy nekik anyagilag.

Hihető, ha egy ilyen valaki (lány) azt mondja magáról, hogy boldog, mert az élet apró örömei (napsütés, kék ég, zene, színek) teszik boldoggá, a nehézségeket pedig már megszokta?


Lehet boldogan élni a tudattal, hogy se pénze, se szerető családja nem lesz soha?


2014. dec. 18. 19:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Én is ugyanilyen helyzetben vagyok, szörnyen monoton életem van, utálom azt.

Egy csepp bldogág nincs benne, hiába próbáltam/próbálok ellene tenni, én nem kellek se barátként se párkapcsolatként senkinek sem.


Viszont az ilyen helyzetből még lehet jó. Az utóbbi időben nagyon sokszor voltam én is azon a ponton hogy inkább véget vetek az egész nyomorult életemnek, de még adok egy kis időt.

Viszont úgy gondolom, van ennél kiritkusabb pont is, ahol már nem gondolkoznék, hanem meg is tenném...

2014. dec. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudhatod, hogy mi LESZ.


De attól, hoyg most egyedül van, és nem gazdag, még lehet elégedett és boldog.


Az élet apró örömei azok, amik egy embert igazán boldoggá tudnak tenni, nem pedig a pénz vagy másik ember.


A "körül van véve olyan párokkal, akik boldogok, és jól megy nekik anyagilag" meg a legtöbb esetben nem valódi boldogság, a pénz meg nem a legfontosabb az életben.

2014. dec. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
az élet nincs előre megírva. bármi lehetséges. miért ne lehetne pénze és családja is. csak rajta múlik, senki máson. pl. el kell engednie a rossz kapcsolatát, hogy bejöhessen az életébe valami jó.
2014. dec. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Lehet. Lelkiekben él.

De az is lehet, h csak mondja, h boldog vmi miatt...Ki tudja..2 sorból nem lehet ezt leszűrni.

2014. dec. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

első válaszolónak: nekem az elmúlt egy év valami rettenet volt, nem részletezem, de nagyon nagy megpróbáltatások voltak, és a végére én is kiégtem, szerintem depressziós is lettem. aztán egyszer csak történt egy váltás, és hirtelen minden elkezdett rendbejönni, és most ebben vagyok benne, tele van a naptáram, boldog vagyok. másfél hónapja pedig még teljesen magam alatt voltam, és senki sem volt kíváncsi rám, a pszichológusomon kívül.

szóval bármikor történhet veled is valami, kitartás :)

2014. dec. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1 dolog az hogy valaki szegenyes , biztosan vannak nehez, napok de nem jelentim azt hogy csepp orome vagy boldog napjai ne lennenek.


Az hogy korul vagy veve boldog pàrokkal nem jelenti azt hogy az anyagiak miatt boldogok, hanem az miatt hogy egymassal megertesben szeretettben elnek.


biztosan van olyan lany, csalad akik anyagilag nincsenek eleresztve de megis boldogok, tudodd ahol tobb penzvan ott tobb a problema is.szegenyseget szerintem nem megszokta hanem elfogadta bele torodott.


Ezzel a tudattal hogy szereto csaladja nem lesz soha.... majd lesz ha ferjhez megyen es lesz sajat csaladja, es mindketten osszetartoan dolgoznak kuzdenek kozos celokert, jobb ėletėrt, es majd jon a gyerek stb biztosan megtalalja majd a boldogsagot is.

Maga a penz nem õrõk boldogsagot jelent, csak egy pillanatot!

2014. dec. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

-kevés a pénzem (ez nem izgat különösebben, amíg annyi van amiből megélek, és jut szórakozásra is)

- családdal nincs jó kapcsolatom. Eléggé megkeserítették az életemet. (így ők sem hiányoznak)

- de van valaki aki szeret feltétel nélkül, és velem akarja leélni az életét. (Ez mindenért kárpótol.)

-És van egy munkám amit szeretek. Ez is egy jó pont.

-van pár barátom is


Ha valakinek egyik sem jön össze, ÉN nem tudom elképzelni hogy boldog lehet pusztán a zenétől, vagy a kék égtől, de attól még lehet az.

2014. dec. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Megy*, nem megyen*
2014. dec. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Nem, nem lehet boldogan élni ilyen tudattal. Te azt mondod, az apró örömök neked elég boldogságot adnak? Ezzel csak takargatod a szomorúságot és hazudsz magadnak. Idővel teljesen felemészt majd.


A rossz kapcsolatot tessék megszüntetni mihamarabb! Semmi szükséged egy olyan emberre, aki csak bánatot okoz!

A boldog párokból energiát kell meríteni, nem irigykedni. Mindenkinek vannak problémái, csak nem mutatják, vagy nem vesszük észre. Esetleg lehet mintát venni, hogy miért boldogok, vagy hogyan sikeresek az anyagiakban.

Az nagyon jó, hogy az élet apróságainak tudsz örülni, hidd el, ki fog fizetődni, de a nagy örömökről sem szabad lemondani.

Ahogy valaki fentebb mondta, a jövőd még nincs eldöntve. Találsz megfelelő férjet, akivel szépen, együtt, szeretetben egy szép családot alkottok.

Előre kell nézni, mert a múlt már megtörtént, nem érdemes rajta keseregni. Tanulj belőle, de ne élj benne! Ha le tudod vetni a múlt nyomorúságát, egész más emberként fogod érezni magad.

2014. dec. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem lehet. De magára vessen. Értelmes ember előbb vagy utóbb rádöbben arra, hogy egy rossz kapcsolatnál még az egyedüllét is jobb. Rám egyébként akkor talált rám a szerelem, miután ezt megfogalmaztam magamban és léptem. De több olyat is ismerek, aki tényleg egyedül maradt és sokkal boldogabb, mint a rossz kapcsolatban. Amiben benne maradni egyszerű gyávaság.
2014. dec. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!