Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire komoly a szakítás?

Mennyire komoly a szakítás?

Figyelt kérdés
párommal lassan egy éve vagyunk együtt 3 hónapja együtt is élünk de sajnos elég sokat vitatoztunk a munkájából kifolyólag,sajnos sokszor késő este ér haza, nem fix munkaideje van, és ezt én sokszor nehezmenyeztem, amit ő hisztinek vett, pedig elismerte már hogy tudja hogy igazam van de ő ebből él neki alkalmakodni kell az ugyfelekhez. szabadidejében egyébként mindig velem van , vagy otthon vagy programot csinalunk de a legutóbbi " kiborulasomnal" elszakadt a cérna és közölte hogy költözzek el mert neki ebből elege van. Hozzateszem sokat nyelek neki mert nem egyszerű mellette az élet, de annyira makacs hogy nem látja be ha ő is hibás, vagy csak szökőévben egyszer. szerintetek mennyire gondolta komolyan hogy költözzek el?Óriási szerelemnek indult és egy több generációs családi házban élünk a cscsaládjával, mindenki nagyon szeret engem, az anyukája val sokat beszélgetek arról hogy mit lehetne tenni annak érdekében hogy ne legyen ennyi konfliktus.
2014. dec. 16. 10:17
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
75%

Nem ertem mi a problemad. Az en parom epitkezesen dolgozik, szinte minden masnap tulorazik. 10 perctol kezdve +7-8 oraig. Hazajon dog faradtan nem azzal basz.tatom, hogy miert nem tud hazaerni idoben amikor en otthon varom forro vacsival. Ez a munkaja. Nem kuvazni jar, hanem penzt keres, azert, hogy ne ehezzunk es legyen hol elnunk. Nekem most nincs munkam, de amikor dolgoztam akkor hiaba volt fix munkaidom nem mindig ertem haza idoben. Megsem kertek szamon, hogy miert nem tudok hazaerni. Es ezert megertem a parom is es nem azon vitazok, hogy miert dolgozik latastol mikulasig. Sot segitem, ha latom, hogy faradt hagyom pihenni. Aztan amikor kipihent es boldog akkor egyutt elvezuk a szabadidot.

Jogosan van kiakadva a parod. Javaslom szallj magadba es gondolkozz el rajta. Valtozz meg, mert erted is dolgozik, vagy megvaltozol vagy pedig elmesz ahogy kerte es keresel magadnak egy olyan pasit aki ejjel-nappal veled van. Aztan ne csodalkozz, ha kenyerre sem lesz penzetek, mert nem eleg amit kerestek. De vegulis boldog leszel, mert mindig egyutt vagytok...

2014. dec. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
88%
Hat akkor menj el....
2014. dec. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele egy kicsit! Tény, hogy az ember számára fontos, hogy pénzt keressen. Ebből adódóan fontos, hogy a munkáját jól végezze. Nehogy már azért kelljen mentegetőznie, mert nem olyan a munkarendje, amilyet te szeretnél! Hogy milyen egyéb vitás helyzeteitek vannak, azt nem tudom, de próbáld meg megemészteni, hogy ebben a kérdésben bizony egy cseppet sem hibás. Nem jókedvében dolgozik még akár este 10-kor is, ezt elhiheted. Itt veled van a baj, hogy ezt nem bírod megérteni.

Lehet, hogy más dologban igazad van, de ebben nagyon nincs.

Sokat beszélsz az anyukájával... és azt még nem mondta, hogy talán el kéne fogadnod, hogy nem mindenki 8-tól 4-ig dolgozol? De tudod, mit? Ajánld fel neki, hogy ne menjen dolgozni, és cserébe te fizetsz neki annyit, amennyi a havi fizetése lenne! Ja, hogy ez már nem menne? Akkor meg ne hisztizz azért, mert dolgozik!


Az, hogy együtt élsz a szüleivel, és kedvelnek téged, az egy semmitmondó információ. Nem attól lesz egy kapcsolat jó vagy rossz, hogy az anyósjelölt vagy a tesói mennyire kedvelnek téged.


A többi dologban igazat adok. Bár ki tudja, ha te attól is kivered a hisztit, hogy dolgozik, lehet, hogy akkor is balhéznál, ha a haverokkal el akar menni mozizni. Ettől persze még nem válik jóvá a hazugság, de talán ez is benne van.


Hogy mennyire gondolta komolyan? Szerintem azért egyszer még kérdezz rá! Lehet, csak szimplán elszakadt nála a cérna, és ő se gondolta komolyan. De lehet, hogy már hónapok óta vered a szögeket a kapcsolatotok koporsójába, és most jött el az a pillanat, amikor már tényleg véget akar vetni ennek. Kérdezz rá, és megtudod. De ha vége, akkor fogadd el, hogy vége! Tök mindegy, hogy az anyós mit mond.

Egyébként meg ne takarózz mindig azzal, hogy az édesanyja miket mond. Tudod, nem ő jár veled, és gondolom, ha őt is minidg cs*sztetnéd a munkája miatt, ő sem neked adna igazat.


Egy dolog azonban biztos: ha együtt is maradtok, így ez nem fog működni. Ahogy az egyik válaszoló rávilágított: a kommunikáció köztetek nulla. Zéró. Tipikusan az a pár vagytok, akiket csak az éltet, hogy a másikba hogyan lehetne még egyet belerúgni. Akiknek semmi nem jó. Ha lesz még egy esélyed folytatni, akkor neked is baromi nagy változásokon kell keresztül menned. Persze, neki is, elvégre őszinteség nélkül sehová nem vezet egy kapcsolat, de neked viszont empatikusabbnak és megértőnek kéne lenned. Tudod, ha nekem minden nap arra kéne hazamennem, hogy párom állandóan inzultál, kvázi amiért dolgozok, és egy kimerítő nap után még az ő üres kötekedéseit kellene hallgatnom, egy idő után nekem se lenne kedvem vele lenni. De szerencsére nálunk ez nem így megy. Pedig mi legjobb esetben is csak hétvégente tudunk találkozni, és már többször volt, hogy a munka miatt egy hetet ki kellett hagynunk. De esze ágában nem lett volna marakodni, mert tudja, hogy a munka ezzel jár, munkára meg szükség van, mert mi is pénzből élünk.


Azt meg, hogy ő mikor tud a leghatékonyabban dolgozni, mikorra osztja be a munkaidejét, hadd ő döntse már el.


Zárszóként annyit: empátia és kommunikáció. Ezek nélkül senkivel nem fog működni a kapcsolat.

2014. dec. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Egy kérdés jutott eszembe: muszáj feltennem! A Másodikról, aki az előző Rossz után jön az Ember fia/lánya életébe, és aki az Exxel kapcsolatos rossz tapasztalatokat szívja.

Ha te vagy a szenvedő Második, hiszen

a párod nem tud megbízni benned, hiszen az Exedben sem tudott, és hazudik neked...ha tegyük fel, elválnának útjaitok, és lenne egy új párod, akkor számodra ő lenne a második, aki szenvedhet attól, hogy kérdezgeted, hol-merre járt, mert nem hiszed el, akármit mond, hiszen az exe is...


Lehet, kicsit bonyolultan fogalmaztam, aki érti, érti, de ezzel, hogy az előző-válófélben lévő kapcsolata milyen volt, nem értem, miért takarózol, és ha már elővetted ezt, akkor miért nem vagy a párodhoz megértőbb, türelmesebb, és kedvesebb?

Miért nem hunysz szemet afelett, hogy sokat dolgozik, és igen, lehet, hogy a haverokkal is beül egy moziba/sörre utána? Vagy azt hiszed, megcsal?

Vagy mi a gond?

2014. dec. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként meg: kérdezz rá, hogy komolyan gondolta-e?


Meg akarja-e beszélni?


Ha komolyan gondolta, akkor meg csomagolj!


Sajnos-nem sajnos ez a nagy helyzet!

2014. dec. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
8%
Én úgy látom, hogy ezzel a "költözz el, mert nekem elegem van" felszólással kibújt a szög a zsákból. Tényleg unja már. Makacs, hirtelen, irányító, nehézkes személyiség a párod...így ne várj tőle semmi csodát. Hirtelen felindulásból mondta, nem gondolta teljesen komolyan...de valóban idegesíted őt, és sokszor gondol arra, hogy bárcsak eltűnnél az életéből...
2014. dec. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Több mint 10 évig volt házas az exevel, sajnos odáig fajult ez a mentális zavartsag hogy a nőnek tevkepzetei voltak, tépte a hajat paromnak, és elhordja mindennek az ismerősök között bizonyítva azt, hogy ő meNyíregyháza jó feleség, hogy kitart mellette.sokáig én sem hittem el milyen súlyos a helyzet amíg meg nem tapasztaltam. Nem akarta elfogadni hogy vége van zaklatta a párom, követte őt, a lakására ment stb. Csak nekem ffáj hogy egy ilyen nő miatt sok mindenben nem kapom azt érzelmileg sem mindig ami normális lenne, mert makacs, és tényleg irányító személyseg. És igen megfordult már a fejemben hogy esetleg van valakije de utána el is hesegetem ezeket a gondolatokat mert biztos vagyok benne, hogy nem errol van szó. De nő vagyok és jár az agyam és sok mindenben nwm úgy viselkedik ahogy az természetés lenne, jelentektelen hétköznapi dolgokat titkol el, máskor meg kenyérre lehet kenni.
2014. dec. 16. 15:35
 28/28 anonim ***** válasza:
szóval állandoan hazudozik, kimarad, állandoan veszekedtek... te mért akarsz vele maradni?
2014. dec. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!