Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenki engem piszkál a...

Mindenki engem piszkál a keresztelő miatt. Szerintetek hogyan tegyek igazságot?

Figyelt kérdés

Az első gyereknél a nővérem fogta. Most a másodiknál mindenki akarja.

A választék:

A húgom

A bátyám

A sógor1

Sógor2

Sógornő

Már ott tartok hogy bunyózzanak meg érte, engem meg hagyjanak a fenébe.


2014. dec. 13. 04:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Megigered, hogy szulsz meg harmat, mindenkire sor kerul , ajandek is lesz boven, evekre.
2014. dec. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mese boxal kell lerendezni aki utoljára marad talpon azé a gyerek keresztelő.
2014. dec. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
96%

Többféle megoldást is el tudok képzelni.


1. Mivel az első gyereknél a te testvéred fogta, a második gyereknél a férjed ágáról kéne választani. Alapesetben keresztanya fogja és nem keresztapa, így a férfiak kilőve, marad az egyetlen sógornő, ha ő nem a te bátyád felesége, hanem férjed ágáról van. Ha a sógornő a te ágadról van, akkor a férjed fiútestvére fogja, ha több van, akkor az idősebb.


2. Mivel az első gyereknél a te testvéred fogta, a második gyereknél a férjed ágáról kéne választani, de más módon. Ha élnek a férjed szülei, akkor eléjük tárni a problémát, döntsenek ők, és mint szülői döntést fogadtassák el a többi gyerekükkel, menyeikkel, vejeikkel. Ezzel a támadási felület nem ti lennétek.


3. Ahogy mások már javasolták, kalapból húzni, tehát a véletlenre (Istenre) bízni. Ez esetben fontos, hogy lehetőleg minden érintett jelen legyen és ott helyben ellenőrizhesse, hogy nem történt suskus. Semmiképp se te vagy a férjed húzzon, hanem egy semleges személy.


4. Aki a társulatból számotokra (férjednek és neked) a legszimpatikusabb és várhatóan a legtöbb időt töltheti később a gyerekkel.


5. Kicsit cinikus, de megérdemelnék a rokonaitok: licitáljanak a megtisztelő feladatra! Kikiáltási ár legyen mondjuk 10e Ft, felső határ a csillagos ég. Aki a legtöbb adja, az foghatja. A pénz természetesen a tiétek, ill. keresztelői ajándékként a gyerekre költitek.

2014. dec. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

A jelentkezők közül ki tudná a leginkább segíteni a gyermek keresztény nevelését?

Merthogy erről szól a dolog, amúgy.

2014. dec. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én a 13-as válaszoló 5. pontjára szavaznék, hatalmas buli lenne.
2014. dec. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!