Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jól vagy rosszul...

Szerintetek jól vagy rosszul élünk anyagiakat nézve?

Figyelt kérdés

Albérletben neveljük a két gyerekünket. Van két hitelmentes autónk, igaz nem fiatalok 15 évesek. Most veszünk egy nagy családi házat, amiben kényelmesen elférünk majd, igaz, hitelre.

Csekkekkel nincs elmaradásunk, nincs tartozásunk. Ételre nem sajnálom, gyerekeknek megveszem, amit megkívánnak.

Új ruhát nekik nem igazán veszek, persze, néha, ha belefutok olcsó darabokba akkor kapnak és sapka, sál, harisnya, zokni, ilyeneket ezeket újat kapnak a kínaiból. Többi nagyobb horderejű ruhákat börzén veszem nekik általában.

Étterembe, moziba nem járunk. Néha fürdőbe, nekünk az a nagyobb kikapcsolódás. Fodrászhoz évente kb. háromszor megyek. Kozmetikushoz, körmöshöz egyáltalán nem járok.

Gyerekek kapnak vitamint és én is szedem.

Megtakarításunk nincs, a házvásárlás most az utolsó utáni forintokat is viszi.


2014. dec. 11. 15:59
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
51%
Hitelre vásárolni nekem mindig rossz gazdálkodásnak tűnt, igaz, hogy nem értek hozzá. Két autó is felesleges luxusnak tűnik, ha nem vagytok gazdagok.
2014. dec. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Auto azert kell, mert ferjem azzal jar dolgozni. Nekem pedig azert kell, mert ket gyerekkel, ha barmi van, tudjak menni. Ahova koltozunk ott tavolsagok lesznek. Nem tudok kettovel bringara pattanni.

Aki kerdezte, en, hogy erzem, hogy elunk. Tudom, tolunk vannak sokkal rosszabbul elok is, de nekem is lenne most igenyem pl egy uj kabatra, mert tiz evesben jarok es egy szep borcsizmara, de most nem tudom megtenni.

Aki a zoldseget, gyumolcsot irta, annak: esszuk, megveszem, de az asvanyi anyagtartalmam leamortizaldott a ket szules es szoptatas miatt. Pl meg mindig hullik a hajam, ezert szedek pluszban vitamint is.

Koszonom a valaszokat!

2014. dec. 11. 16:40
 13/30 anonim ***** válasza:
80%

A jelenlegi magyar viszonyokhoz képest jól. Az ételből lehet a legtöbbet lefaragni és átcsoportosítani a pénzt máshova. A nagyapám mindig azt mondta, hogy "a hason nincs ablak". nagyon jól lejet spórolni a kaját, és jut másra is. Jelenleg az étel kerül itthon a legtöbbe, számolj csak utána.


Étterembe, és moziba, színházba és múzeumba kellene járni a kajapénzen. A gyerek nem kajafixált lenne, hanem művelt és széles látókörű. De ez a te dolgod. Kérdezted, én pedig elmondtam a véleményemet. :)

2014. dec. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
86%

Bocs, fáradt vagyok:


nagyon jól lejet spórolni a kaját h e ly e t t


nagyon jól lehet spórolni a kaján.

2014. dec. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
83%
Jónak nem mondanám, de nem is rossz. átlagos :)
2014. dec. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
72%
Okosan éltek,legalább itt van a példa,hogy albérletbe is lehet gyermekeket vállalni és spórolni egy lakásra.Tudom,tudom,le leszek pontozva,hajrá!
2014. dec. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
90%
Rossznak semmiképpen sem mondanám. Szerintem "jól". Persze lehetne ettől jobban is..na de őszintén...itt Magyarországon? Gyerekekkel? Támogatás nélkül? Fejenkénti többszázezres netto nélkül? Ez abszolút elfogadható.
2014. dec. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
86%
Mai magyar viszonylatban jól életek,
2014. dec. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
19%
Azt a hitelt átgondolnám. Volt is az a plakát, hogy : a bank végül mindent visz. Ti miért bíztok a bankban?
2014. dec. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
30%
Hát, nekem ha csak kínai vagy turis ruhát tudnék megvenni, enm tudnék elmenni moziba, étterembe, azt elég nehezen viselném... Nézőpont kérdése. Szerintem rosszul éltek, de nektek van szép nagy családi házatok, nekünk meg csak lakásunk. De mi soksat szórakozunk, mozizunk, éttermezünk, imádok vásárolni, imádom a szép ruhákat, erről nehezen mondanék le.
2014. dec. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!