Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyiből meg lehet élni?

Ennyiből meg lehet élni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A párommal most fogunk összeköltözni.:) A kettőnk bevétele összesen 220-230 000 körül van (én még tanulok, diákmunkázok, amennyit csak tudok, de összességében ennyit tudunk összeszedni havonta). A lakhatás 60 000 körül lesz. A maradék 170-160 000-ből meg fogunk tudni élni gond nélkül szerintetek? (A párom madárétkű, kaja szempontjából -nő létemre- én vagyok a költségesebb.)


Sajnos mindkettőnkkel elszalad a ló néha, ezért már előre rettegek attól, hogy képtelenek leszünk spórolni. Tudnátok spórolási tippeket írni?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. dec. 10. 21:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Legegyszerubb: csak azt vedd meg, amire tenyleg szukseg van. Mennyi a rezsi egyebkent? Azt beleszamoltatok?
2014. dec. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azzal együtt 60. Ismerőstől bérlünk egy nagyon-nagyon picike lakást.
2014. dec. 10. 21:13
 3/13 anonim ***** válasza:
Ennyiből meglehet.Idővel kialakul egy vásárlási szokás és akkor még hatékonyabbak lesztek.
2014. dec. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem meg tudtok élni.

Tipp. Írj listát a kötelező kiadásokról. Albi, számlák, utazási költség, bármi amit muszáj kifizetni.

Ha van célösszeg amit félre akartok mindig tenni, azt is csapd hozzá. A maradékból gazdálkodjatok. Legyen elég kajára, szórakozásra, amire kell... Pár hónap és kialakul egy közös rutin. Ne hordj sok készpénzt magaddal, akkor biztos nem költöd el.

Néha velem is elszalad a ló, az a baj, hogy egymástól nem sajnálunk semmit, szóval ha én hezitálok egy ruha vagy más kiadás miatt, a párom megveszi. És fordítva is.

2014. dec. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Ennyiböl sok helyen két gyerekkel élnek meg.


Eleinte a legokosabb, ha mindent felírtok, amit vesztek, és akkor rövid idö alatt rájöttük, hogy mi az, amire fölöslegesen adtok ki pénzt.

2014. dec. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk sehogy máshogy nem megy a spórolás, csak ha hónap elején teszünk félre pénzt.
2014. dec. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A felírást és a félretevést mindenképpen bevezetjük szerintem.:)

2014. dec. 10. 21:42
 8/13 anonim ***** válasza:
Mi évekig ennél kevesebb fizetésből éltünk, úgy hogy 2 tesóm is van!
2014. dec. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi négyen élünk 170.000.-ből, és ebből a rezsi is fizetjük. Ketten beosztva, bőven megtudtok élni.
2014. dec. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ennyibol tarzom el a ferjem es a kisgyerekem. Szoval menni fog. A honap eleji fix osszeg felretevese bevalik + az elso ket ho apban minden kiadasrol vezessetek naplot (tetelesen mire mennyi ment el olyan kategoriankent pl. haztartasi cikk, otthonra etel, mashol etelre elkoltott (meki, etterem), szamla, ruha, szorakozas (mozi, kocsma, diszko), elvezeti cikkeket erdemes kulon vezetni pl. kave, csoki, cigi...), egeszseg (vitamin, gyigyszer, konditerem, uszodabelepo...). es akkor honap vegen latni fogjazok mire ment el sok penz, mire tul sok, es hogy hol lehetne sporolni... pl. kiderulhet rengeteg edesseget esztek es a draga fajtakbol vagy epp kocsmaban sok kort fizettek masok ak :-)).
2014. dec. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!