Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megnéznétek a kiadásainkat?...

Megnéznétek a kiadásainkat? Ennyiből meg kellene tudnunk élni?

Figyelt kérdés

100-110 ezer forintunk van havonta kajára és minden szükségletünk kielégítésre (hobbi, kozmetikus, fodrász, ruházkodás, cigi, autó tankolás).

Nekem nincs hobbim, minden percem a 2 éves lányomé.

De páromnak van, ami 5000 ft/ hó minimum.

Fodrászhoz is a férjem jár 2000 ft/hó.

Kozmetikushoz én járok 2500 ft/hó.

Autó tankolás 10-15 ezer forint/hó.

Cigi kb 6000/hó.

Ruhára már 2 éve nem költöttem, de mivel rengeteget fogytam, így a jövő hónap elején nagyon szereznék egy ruhát venni magamnak, ami 2000 ft, egy pánt nélküli felsőt ami megint 2000 ft és egy bikinit ami 2500 ft, tudom, már kinéztem. Ez csak egyszeri kiadás lesz.

A többi kaja. Ennyiből meg lehet élni így? Tehát 70 ezer forint elég kell, hogy legyen kajára egy hónapban vagy kevés? Mert nem látom már reálisan a dolgokat, minden hónap végére alig marad valami pénzünk.


2013. jún. 17. 12:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
szerintem csak a kajára elégnek kell, hogy legyen. De ha ebből a 70E-ből jönnek még le a gyerek dolgai, akkor már nem biztos
2013. jún. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

70.000 / 31 (ha hosszú a hónap)= az napi 2260 Ft. Kalkulálj napi 2000 Ft-al, de úgy, hogy heti bevásárlás, és heti menülista a kajára. A megmaradt kb. 8.000 Ft legyen a vésztartalék.


Vagy heti konyhapénz, 4 héttel számolva heti 15 ezer. A maradék itt is mehet az aranytartalékba.

2013. jún. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem meg kellene tudni élni így.


Próbáljátok meg olcsóbban kihozni a bevásárlást, főzz tervezetten. Mondjuk legyen 12-15.000 ft hetente, akkor csak havi 50-60.000 menne el kajára, mindjárt jobban kijönnétek.

Írj listát, és gondold végig mi az, ami fontos rajta. Ha megtervezed előre, hogy mit főzöl, tudni fogod mi kell hozzá, és nem vásárolsz felesleges dolgokat.


A fodrász és a kozmetikus szükségszerű? Mármint ha pl. a férjed csak 2 centit lenyírat a hajából havonta, és nem fazonra vágatja/festeti vagy hasonló dolgok, az otthon is megoldható. A kozmetikushoz mire jársz? Arckezelés? Mert azt esetleg otthon is lehetne folytatni.


Cigi? Háááááááááááááát. Muszáj?

Ha nagyon nem akarsz/akar/akartok leszokni, akkor áttérhettek a tekerős megoldásra, az feleannyi, mint a normál. Ilyen kereset mellett szerintem luxus a cigi...

2013. jún. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
68%

Hát. Hol is kezdjem. Gyerek mellett eleve nem kéne cigizni,még ha futná is rá,de ilyen kereset mellett tényleg luxus cikk. Ha valaki tényleg le AKAR szokni,akkor le lehet. Gondolj bele... Nincs ezer más dolog amire költenéd azt a pénzt? Kitalálom.. Van.

És ha ilyen necces a helyzetetek akkor a fodrász HAVONTA muszáj? Nem lehetne egy férfinek megoldani mondjuk min. 3 havonta? Már az is sokat jelentene. És a kozmetikus olyan életbevágóan fontos? Nem hiszem.. Ezek mellett tegyetek félre a lányotoknak vagy vészhelyzet esetére :) Ezek a tanácsaim nekem ...

2013. jún. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy a kozmetikusba beleköttök, szőke a szempillám és a szemöldököm, muszáj festetnem, mert ha nem akkor albinonak nézek ki. Nekem nincs se hobbim, se másom. Most olyan sok a kozmetikus?

A cigi 6000 forint az itthon töltős, előtte 16-20 ezer forint volt a bolti dobozos (ez csak a férjemé, nem akar leszokni, kértem már, könyörögtem hányszor neki, de nem).

A gyereknek meg van egyenlőre mindene, ruhája, cipője, játékai. De szerintem nem fogom megvenni a ruhákat jövő hónapban.

Én a kocsin spórolnék még, de azon sem tudok, azt is a férjem használja.

2013. jún. 17. 13:01
 6/27 A kérdező kommentje:
Amit elfelejtettem a húst nem kell beleszámolni, azt a helyi hentesnél vesszük SZÉP kártyára. Plusz még van 13 ezer forint Erzsébet utalványunk per hó.
2013. jún. 17. 13:03
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

70 ezernek elégnek kell lennie, de csak ÉLELMISZERRE! Tehát ha beteg lenne a gyerek, akkor már gyógyszer is kell. Én ebben a hónapban 6 ezret költöttem receptre felírt gyógyszerekre!

Cigiről tényleg le kellene szokni, én tekerős helyett elektromosat ajánlok!

Ha a kozmetikust kihagyod, meg is van a bikini ára, mindent meg lehet házilag is oldani, én egyáltalán nem járok kozmetikushoz, mindent otthon.

Párod jó drágán vágatja a haját, valami nagyobb szalonba jár gondolom. Az én párom levágja hajnyíróval otthon a haját. Kb. nekünk is 100 ezer marad kajára és egyéb szükségletre.

Ha városban laktok, a tömegközlekedés olcsóbb, autót csak végszükségben elővenni, de aki megszokta az autót, nehezen mond le róla.

Ha nem autóval járnátok és nem lenne cigi, akkor 20 ezerrel több maradna a kasszában.

2013. jún. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy, gondolom, a párodnak mindene megvan, nem is veszi észre, hogy egy-két új dologra szükséged lenne.

Ez nálunk is így van, nekem is szükségem volna pár ruhára, az se lenne baj, ha használt, de még arra se merek költeni, mert mi van ha...

Szerintem vedd meg a ruhákat, neked is jár ennyi, ha a párodnak jár a havi 6 ezer cigi!

2013. jún. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
86%
Ahogy én látom, nem sok családnak van ennél több elköltenivalója. Sőt, soknak kevesebb. Azt hiszem, hogy ti szerényen, szolidan, beosztással éltek. Nem szabad felróni a fodrászt, kozmetikust, de még a cigit se, ha valaki megkeresi rá a pénzt.
2013. jún. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Hát ez az. Mondtam neki, hogy járjon biciklivel, tavaly ilyenkor úgy járt, de nem akar (faluban lakunk és a szomszéd faluban van a munkahelye, kb 7 km). Mondtam neki, tegye le a cigit, mert azt szeretném korán elveszíteni, szeretném ha látná a gyermekét ballagni, érettségizni, férjhez menni. Így is későn lett gyermeke (majd 40 éves volt mikor a lánya született), én félek, hogy a cigi miatt nem fogja megélni, hogy ezeket láthassa, vagy nem mind. De azt mondja, stresszes a munkája, sokat követelnek tőlük, ráadásul bent is mindenki bagózik, nem tudja abba hagyni.

Kozmetikusra pedig visszatérve, hogy fessem be a már-már fehér pillám és szemöldököm itthon tartósra?

2013. jún. 17. 13:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!