Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megnéznétek a kiadásainkat?...

Megnéznétek a kiadásainkat? Ennyiből meg kellene tudnunk élni?

Figyelt kérdés

100-110 ezer forintunk van havonta kajára és minden szükségletünk kielégítésre (hobbi, kozmetikus, fodrász, ruházkodás, cigi, autó tankolás).

Nekem nincs hobbim, minden percem a 2 éves lányomé.

De páromnak van, ami 5000 ft/ hó minimum.

Fodrászhoz is a férjem jár 2000 ft/hó.

Kozmetikushoz én járok 2500 ft/hó.

Autó tankolás 10-15 ezer forint/hó.

Cigi kb 6000/hó.

Ruhára már 2 éve nem költöttem, de mivel rengeteget fogytam, így a jövő hónap elején nagyon szereznék egy ruhát venni magamnak, ami 2000 ft, egy pánt nélküli felsőt ami megint 2000 ft és egy bikinit ami 2500 ft, tudom, már kinéztem. Ez csak egyszeri kiadás lesz.

A többi kaja. Ennyiből meg lehet élni így? Tehát 70 ezer forint elég kell, hogy legyen kajára egy hónapban vagy kevés? Mert nem látom már reálisan a dolgokat, minden hónap végére alig marad valami pénzünk.


2013. jún. 17. 12:32
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Az otthoni szemoldok es szempillafestesre van javaslatom, en Refecto Cil-t hasznalok ( [link] Sokat probaltam mar, de ez az egy tartos rajtam. Mar kb. egy eve megvan, olyan 2-3000 Ft-ba kerul, fodraszkellekesben lehet venni. Egyszeru hasznalni. Van egy tubus meg az oxi. Nyomsz egy picit a tubusbol, egy-ket cseppet az oxibol, az aplikatorral, amit adnak hozza, osszekevered. Vagy leveszed egy fultisztitopalcarol a vattat, es azzal rakened a szemoldokodre. Elotte kremezd be korulotte, hogy ne legyen festekes. A szempillakat sem nehez. A szemkornyekedet bekremezed, tepsz egy kis cafat papirzsepit, a szemed ala tapasztod a kremre, majd becsukod a szemed es felviszed a festeket. Csinalhatod meg kiurult, kimosott szempillaspirallal, ha ugy konnyebb. A szemhejadra, ha kerul egy kicsi, letorlod fultisztitoval. Fel ora-ora mulva lemosod.

Egyebkent nyilvanvalom, hogy a ferjednek is kellene sporolnia, nem csak neked. Gondolom ezert is irtad ki a kerdest, szerinte pedig te koltesz sokat? Egy honapban egyszer mondjon le a hobbijarol. Tudom, nehez helyzet, parom sem erti, miert nem egy kategoria a 100 ezer forintos laptop meg a 300 forintos fulbevalo... Esetleg egyetek a honapban olcsobb kajakat, es meglesz a ruhaid ara.

2013. jún. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Szerintem 70.000Ft akkor nem sok kajára ha nagylábon éltek.


Mi azon élünk, és heti 20.000Ft-t költök 2 gyerek+2 felnött bevásárlására. Ebben bébiételek, tápszer, pelenka, mosószer, kenyér, felvágott, hús, zöldség, gyümölcs minden benne van, sokszor delikáteszben veszünk különleges vajkrémet, vagy különleges sajtokat. Habár chips meg kólát nem iszunk, de azért elég nagylábon élünk, és 20.000Ft hetente elég ezekre.

Ha nagyon nagyon spórlnék és mindent megnéznék menniybe kerül, és nem vennék pudingot a gyereknek akkor kb 10.000-15.000Ft/hét böl kijönnénk.

2013. jún. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

"Mi azon élünk, és heti 20.000Ft-t költök 2 gyerek+2 felnött bevásárlására. Ebben bébiételek, tápszer, pelenka, mosószer, kenyér, felvágott, hús, zöldség, gyümölcs minden benne van,"


Ezzel egyetértek, de a kérdezőék nem engedhetik ezt meg maguknak sajnos. Arról nem is beszélve, hogy itt csak egy gyerek van, akinek már tápszer és lassan pelenka sem kell (ilyen korban már sok gyerek pelenka nélkül van, legalább nappal), valamint a havi 80.000-ben a legdrágább, a hús nincs benne!

2013. jún. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Úristen, aranyat esztek ti?

Mi is négyen vagyunk, a kaja mégis csak 45.000 ft, és ebben benne van a hús! Ami szinte mindig csirke/pulykamell.

2013. jún. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Szerintem bőven ki kellene jönnötök ennyi pénzből! Hülyeség 2500 forinton spórolni, amikor neked az egyetlen igényed, hogy elmenj havonta egyszer kozmetikushoz. Ennyi pénzből szerintem megteheted és ruhát is vehetsz magadnak. Valahol máshol folyik el brutálisan a pénzetek.

Az autót korlátozhatod, hogy mondjuk 10 ezer forintot beletankoltok és addig használja a párod, amíg van benne benzin, pont.

Próbáld egy-két hónapig minden este felírni, hogy miket vettetek aznap, mire költöttetek MINDKETTEN és mennyit. Ebből ki fog derülni, hogy miért nem tudtok kijönni ennyi pénzből és az is ki fog derülni hogyan lehet orvosolni a problémátokat.

2013. jún. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 zabmester ***** válasza:

Most komolyan mondjátok, kedves válaszolók, hogy ez ilyen "épp hogy elég" kategória??

Nálunk is kb. ennyi marad, miután mindent kifizettünk, amit kell, és örülök neki, hogy most már végre kényelmesen élhetünk. Igaz, nálunk nincs kocsi, arra nem költünk. De a többi az nálunk is hasonló.

Heti 10-12 ezerből simán főzök az egész családra, kb. ennyi megy el kajára egy hónapban, azaz úgy 40-50 ezer forint körül, és kb. 50-60 marad ezen felül, amiből vesszük a tisztítószereket, ruhákat, programot csinálunk, és igen, cigit is ebből veszünk, lehet köpködni, de nem tudtam, hogy ez újabban már halálos bűnnek számít.

Persze az is igaz, hogy mi ruhára nem költünk sokat, amúgy is megszállott turizós vagyok, múlt héten kétezer forintból vettem két új nadrágot és két új felsőt, egyedül a farmer az, amit nem tudok turkálóban venni, mert abból elég idióta méretem van, nagyon nem mindegy, hogy milyen a szabása, de hát nekem farmert találni amúgy is több napos procedúra. Gyerekruhát szoktam még olykor drágábban venni, mármint ilyen H&M-ben meg hasonló helyeken, ha valami nagyon speckós cuccot szeretnie, de amúgy nagyon jó cuccokat turkálok neki is. Meg amúgy sem vagyok híve annak, hogy minden hónapban ruhát is kell venni, akkor vásárolunk ruhát, amikor szükség van valamire.


Szóval én úgy érzem, ennyiből bőven ki lehet jönni egy háromtagú, kisgyerekes családnak. Természetesen az is igaz, hogy ebből dőzsölni nem lehet, ezért is kerülöm a felesleges kiadásokat, pl. nem iszunk nyakra-főre üdítőt itthon, mert ugyanolyan jó a csapvíz is, de ha éppen megkívánjuk, akkor azért veszünk. Vagy napközben, munka közben nem az van, hogy bedobunk egy hamburgert, hanem viszünk otthonról szendvicset vagy előző napi maradékot. De amire szükségünk van, azt meg tudjuk venni, és nem is sanyargatjuk magunkat, csak megtervezzük a kiadásokat ésszel.

2013. jún. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

"Most komolyan mondjátok, kedves válaszolók, hogy ez ilyen "épp hogy elég" kategória?? "


Nem, senki nem az alapösszegre mondta, hogy épphogy elég, hanem arra, ahogy fel van osztva!


Az ételnek, bevásárlásnak (tisztasági dolgok, háztartási dolgok) kb. ki kellene jönnie 40.000-ből, e max. 50.000-ből egy hónapra készpénzben, mellé pedig a szépkártyán vett hús és a 13.000 erzsébet utalvány. Ha a kérdező erre 70.000-et elkölt az heti több, mint 20.000 ft HÚS NÉLKÜL! Ezután ne csodálkozzunk, hogy nehezen jönnek ki. Nem is értem, mire lehet ennyit költeni.


Ha azt a 20-30.000-et megspórolnák, akkor nyilván nem lenne gond a cigi, a kozmetikus, a fodrász és az új ruha, sőt még maradna is.

2013. jún. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!