Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megnéznétek a kiadásainkat?...

Megnéznétek a kiadásainkat? Ennyiből meg kellene tudnunk élni?

Figyelt kérdés

100-110 ezer forintunk van havonta kajára és minden szükségletünk kielégítésre (hobbi, kozmetikus, fodrász, ruházkodás, cigi, autó tankolás).

Nekem nincs hobbim, minden percem a 2 éves lányomé.

De páromnak van, ami 5000 ft/ hó minimum.

Fodrászhoz is a férjem jár 2000 ft/hó.

Kozmetikushoz én járok 2500 ft/hó.

Autó tankolás 10-15 ezer forint/hó.

Cigi kb 6000/hó.

Ruhára már 2 éve nem költöttem, de mivel rengeteget fogytam, így a jövő hónap elején nagyon szereznék egy ruhát venni magamnak, ami 2000 ft, egy pánt nélküli felsőt ami megint 2000 ft és egy bikinit ami 2500 ft, tudom, már kinéztem. Ez csak egyszeri kiadás lesz.

A többi kaja. Ennyiből meg lehet élni így? Tehát 70 ezer forint elég kell, hogy legyen kajára egy hónapban vagy kevés? Mert nem látom már reálisan a dolgokat, minden hónap végére alig marad valami pénzünk.


2013. jún. 17. 12:32
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
javítva: Nem szeretném korán elveszíteni.
2013. jún. 17. 13:14
 12/27 anonim ***** válasza:
60%

Nem olyan sok a kozmetikus - nem is kötekedésnek szántam. Viszont ha alig jöttök ki, ruhára nem telik, akkor az ilyesmiről le kellene mondani. Szempillát, szemöldököt bizony otthon is lehet festeni, kb. 500 ft-ból egy méretes tubus.


A férjeddel beszélj sürgősen. És ne könyörögj, hogy leszokjon, hanem egyszerűen jelentsd ki neki, hogy leszokik és kész, mert 1. gyerek előtt ne cigizzen 2. nem telik rá.


A benzin miért ennyi? Figyeljétek, hogy hol olcsóbb, és akkor tankoljatok egyszerre, amikor érdemes. Szükséges ennyit használni az autót, vagy csak plusz kényelemforrás?


Őszintén szólva nekem úgy tűnik, hogy a férjed elég önző. Alig van valamitek, de ő a saját szükségleteire költ, a gyerekét és a családját utolsónak hagyva a sorban. Eddig is ilyen volt?


Itt a probléma természetesen nem a kozmetikusoddal van, hanem azzal, hogy ha a férjed képtelen spórolni/képtelen vagy rávenni, akkor muszáj lesz neked - a saját kényelmedből, az ételpénzből, stb.


Esetleg még az lehetne megoldás, ha a 60-at félreteszitek ételre a hónap elején, a 20-20 pedig megy felesbe, és kész, csinál vele mindenki amit akar! Így egyenlően jutna a szükségleteitekre, és nem lenne egyoldalú a dolog. Mert az valahogy csak nem fair, hogy a férjed elkölt 30-at, neked meg egy fillér sem marad.

2013. jún. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
56%

Azért ha 7km a munkahelye, akkor szerintem indokolt az autóval járás. 14 km naponta oda-vissza kemény testedzés, főleg egy negyvenes férfinak.


Szempilla-és szemöldökfesték: [link]


1 tubus 2-3 szempilla + szemöldökfestésre elegendő, szóval 200 ft körül jössz kis havonta.

2013. jún. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
De tényleg, ha az ételt be tudnád osztani mondjuk 13.000-re hetente, akkor kb. 20.000-et spórolnál vele havonta, így rád is jutna és nem kellene nélkülözni ilyesmiben.
2013. jún. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

A Szép kártya és az étkezési bón + jövedelem, abból azért szépen meglehet csinálni a heti/havi bevásárlást. Ha a kajára odafigyelsz, és úgy főzöl, hogy vacsora is legyen, vagy másnapi ebédhez hozzákalkulálni a maradékot, akkor annyira nem vészes a helyzet.


Kérdező! Kertes házban laktok? Van háztáji, konyhakert?

2013. jún. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Fodrász neki havonta az sok.Mi vettünk egy gépet,4ezerért már jót kapni,nem nagy ördöngősség a férfi haj vágása,nagy része géppel mehet,többi ollóval igazitva és kész.

Kozmetikus ugyanez,vettem magamnak festéket,szemöldökcsipeszt,előbbi egy évre elég,utóbbi pedig csak egyszer kell.


cigiről le kell szokni,ezen beszélnivaló nincs.

Tankolás helyett: elektromos bicikli? használtan egész tűrhető az áruk,pár hónap alatt visszajön.

2013. jún. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
36%
Hej,de mindjárt megsajnállak már neharagudj!Mi sokkal kevesebbet osztunk be és mégis eszünk rendesen!
2013. jún. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha fodrász kellékesbe megveszed a szemöldökfestéket + a színelőhívót hozzá 1000 Ft a kettő együtt. Nekem majdnem 2 évig volt most elég, úgy, hogy havonta festem a szemöldököm. Szempillára egy spirál is nagyon sokáig elég.


Szerintem áldozz be a ruhákra.

2013. jún. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
53%

Ha van szép kártya + 13.000 erzsébet utalvány, akkor hogy a fenébe költesz még 70.000-et mellette ételre?


Heti 10-ből ki kellene így jönni hogy húst nem kell beleszámolni!, kb... 3 zöldség-gyümölcs, 3 tejtermék, 2 pékárú, 2 meg egyéb (liszt, olaj, cukor, wc papír és társai, ami ugye nem kell hetente...). + még a 13.000 erzsébet, ha valami kell ezen felül.

2013. jún. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Szóval összesen 83.000 ft-ot költötök havi bevásárlásra úgy, hogy abban nincs benne a hús??:O

Leírnád, hogy körülbelül miből mennyit veszel egy héten, hogy szoktál főzni?

2013. jún. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!