Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bunkók velem? Hogyan...

Miért bunkók velem? Hogyan érjem el, hogy ne legyenek azok?

Figyelt kérdés

Most is éppen sírok hogy milyen a családom... Nagyon nem érzem a szeretetet. Nem, nem egy pici tini vagyok akinek nem vettek Iphone-t. 19 múltam. Rettenetesen bunkók tudnak lenni a szüleim meg a nővérem, és terméstetesen mindig egymásnak adnak igazat. Nem sűrűn szokott egyezni a véleményünk. Egy-két kivétellel fennhangon és bunkón utasítgatnak hogy mit kéne csinálnom, hogyan kéne élnem. Ha valaki bunkó, akkor nem tudok kedves hangsúllyal beleegyezni. Ha ellenkezik a véleményem, megmondom. Ekkor kiabálnak, olyanokat mondanak rám amit az ellenségem sem és mindig én vagyok a hibás... Pedig csak olyan témákról van szó hogy én pólót akarok felvenni bulizáshoz ők meg estélyiben akarnak látni, vagy hogy nem akarok elolvasni egy könyvet mert unalmas az eleje. Nem, nem túlzok!!!

Korábban el is járt a kezük, tesóm sztem bármikor megütne, ezért is félek tőlük. Ezek miatt nem beszélek sokat velük és akkor azt kapom hogy nem mondok el soha semmit mekkora g*ci vagyok.

Én nem érzem hibásnak magam ha normálisan megmondom hogy valami nem tetszik, de ha visszabeszélek majdnem megütnek...

Mit tegyek??

Amúgy van itt más is, aki ilyen helyzetben van meg akinek megszabják nagykorú létére hogy mit vegyen fel? Szerintük mindenki ilyen...

19\L


2014. dec. 2. 21:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Anyám is simán lehordott ilyen dolgok miatt. De utólag rájöttem, hogy az élet nagy problémáihoz képest ezen annyira eltörpülnek! Majd rájössz te is később és nevetni fogsz az egészen.

Nem, nem vagy már tini, de bizonyos tekintetben még igen, mivel otthon laksz és nincs saját jövedelmed. Az igazi érettség, a felnőttélet csak azután kezdőik el, hogy lesz saját munkád, el tudod tartani magad, el tudsz költözni otthonról és a magad ura leszel.

Ez egyrészről felelősség is, másrészről viszont jó érzés, hogy te hozod a döntéseidet és mások esetleg tanácsot adhatnak, de meg nem szabhatnak neked semmit, ami az életviteledre vonatkozik.

Ajánlom, hogy minél előbb keress munkát, ha egyelőre mást nem is, de diákmunkát, ne legyél annyit otthon és törekedj arra, hogy minél hamarabb leválj a szülői házról. Jót fog tenni! :)

2014. dec. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ezen = ezek
2014. dec. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!