Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikus papoknak külön...

A katolikus papoknak külön tanítják valahol hogy bunkók legyenek?

Figyelt kérdés

Elnézést, de kiakadtam. Három pappal próbáltam egyeztetni, az egyik azt mondta nem ér rá, a másik nem tud segíteni, a harmadik pedig közölte, hogy ez nem az ő problémája.

És ezek papolnak a szeretetről, meg az egymásnak való segítésről????


2013. okt. 18. 10:45
 1/10 Pietrosol ***** válasza:
83%

Szia!


Van egy tahógráfuk, amit mindig a kívánt szinten kell tartaniuk.


Viccet félretéve!


Nem gondolom, hogy minden katolikus pap bunkó. Könnyen lehet, hogy épp ilyenekkel találkoztál. Könnyen lehet, hogy félreértetted, a szándékukat. Könnyen lehet, hogy tényleg nem érnek rá és tényleg nem tudnak segíteni.


Magam nem vagyok katolikus, mégis az egyik legkedvesebb ember, akivel valaha találkoztam katolikus pap volt.

2013. okt. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

de jó, Pietrosol nyugodt értelmes választ ad.

(pedig már jelentettem az idióta, értelmetlen kérdést, mert az ilyen kérdések feltevőjét sem tanítják külön, hogy ilyen bunkótahók legyenek, ők maguktól önként-dalolva ilyenek.)

2013. okt. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Nem, csak sok közöttük a kém és kényszer pap.

Egyébként mi a problémád gyermekem?

2013. okt. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%

Amilyen az "adjonisten", olyan a "fogadjisten".

Fogadni mernék, te is bunkó voltál.

2013. okt. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Andizsuzsi ***** válasza:
23%

"a másik nem tud segíteni"


Én hiába vagyok hívő katolikus, ha valaki azzal jön hozzám, hogy tolmácsoljak neki németül, bunkó tahó leszek, és hiába hallgatom a prédikációkat a templomban s szeretetről és az egymásnak való segítségről, azt fogom mondani, hogy nem tudok segíteni.

2013. okt. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

A papok között is rengeteg féle ember van. Nem lehet általánosítani.

Amúgy a ferencesek általában jó fejek. Sőt, szerintem Ferenc pápa is az :-)


(Egyébként nem vagyok katolikus.)

2013. okt. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Még egyszer elnézést a kitörést, de felháborodtam. Egy temetkezési irodában dolgozom, és egy családnak próbáltuk a legolcsóbb temetést kihozni, mert nincs pénzük, már az önkormányzat is adott támogatást. És a papokkal próbáltam az árban egyezkedni, és három pap utasított el, hogy fix temetési pénz van, oldjam meg. Megoldottam.
2013. okt. 18. 18:56
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha lenne értelme, még ki is fizetném neked, de f...gra nem költök.
2013. okt. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

Pietrosol leírta a lényeget.

Amúgy a papok is emberek, van rossz napjuk és bunkó is van köztük. Én eddig zömében kedvesekkel találkoztam, viszont temetkezési irodában rém parasztok volt velünk, mikor meghalt a mamám és mentünk intézni az ügyeket. Mégsem hiszem, hogy a temetkezési irodában "külön tanítják valahol, hogy bunkók legyenek."

2013. okt. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
32%

A "bunkóságnak" bármi oka lehet, éehet voltak előzményei is... például lehet, hogy ez a család valami lepusztult, iszákos, munkakerülő család, amit a pap is nagyon jól tud, és emiatt utasított el, mert ha más, dolgozó emberek kifizetik a temetés összegét, akkor egy munkakerülő család mért kapná azt ingyen..


Na ez csak egy példa vagy feltételezés volt, csak azért írtam, hogy az előzményeket kell megvizsgálni, hogy a papoknak mi okuk lehetett elutasítani ezta dolgot.

2013. okt. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!