Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos a feleségem...

Szerintetek jogos a feleségem kérése, változtatni kellene a dolgokon?

Figyelt kérdés

Az első feleségemmel elváltunk, van egy 8 éves fiunk. Az exfeleségem kezdettől nagyon jól megértette magát anyukámmal, hamar megszerették egymást. A válásunk után is jóban maradtak.

Anyukám továbbra is sokat van a fiammal, főleg ha valami miatt az exem nem tud érte menni iskolába. De olyan is van, hogy hétvégén elmennek valahová hárman.


A mostani feleségemet ez kezdettől zavarja. Én mondtam neki, hogy ez az ő dolguk, nem fogok beleszólni.

Nekünk 4 hónapja született közös babánk, azóta ez az ellentét még jobban kiéleződött. A feleségem nagyon zokon veszi, ha anyukám elmegy a fiamért, mert "ha annyi ideje van, inkább ide jönne segíteni". Jön anyu ide is, meg hát én is itthon vagyok.

Már mindennaposak a viták emiatt.


Mit csináljak? Várjak, hátha magától lenyugszik a feleségem?


2014. nov. 24. 17:50
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Az asszony hülye. Semmi köze hozzá, hogy kivel van jóban és kivel találkozik, ahhoz pedig végképp nincs köze, hogy az unokájának hányszor segít vagy találkoznak.

Én a nagymama helyében a fejét leüvöltöttem volna már a felvetésre is.


A sárkány nem fog magától lenyugodni, tedd helyre a fejecskéjében a dolgokat.

2014. nov. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
97%

18" A nagymamának meg kellene osztani az idejét az unokák között ismerek ilyet az egyik unokának mindent a többivel meg nem foglalkozik."


Az egyik unokának haza kell jutni az iskolából, vacsorát kell neki adni amíg az anyja hazaér, esetleg ápolni ha lebetegszik, de az anyának dolgozni kell. A másik egy háton fekvő csecsemő, akinek ott az anyja, persze jó egy pici segítség, de mondjuk egy héten nem egyforma mennyiségben van most szükség. Később már a másiknak nem kell annyit a nagyi, hiszen egyedül jön-megy a suliba, ha kell egy kis hőemelkedéssel egyedül is otthon marad, míg a másiknak aki ovis lesz lehet, hogy többször kell a nagyi. Nem kell sok ész ahhoz, hogy valaki felfogja, két ilyen különböző helyzetben lévő és korú unokánál nem lehet percre pontosan kiszámolni, hogy egyformán legyen a nagyi. Meg gondolom a hárpiához nem szívesen megy.

Szerintem a feleségnek tök mindegy, hogy hozzá hányszor megy az anyós, az a lényeg, hogy a másikkal ne találkozzon. Ha a mostani feleségnél segítene heti 6 napot,a másikkal csak egyet lenne, az is zavarná. Puszta féltékenység.

2014. nov. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Bence_ ***** válasza:

Feleséged rakja rendbe a lelkét.

Gyereket nektek született nem anyukádnak.

Ha valamit kap annak örüljön de ne követeljen.

Fiatal és azért ilyen tapasztalatlan?

2014. nov. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
11%
22. Ismerek hasonló nagyikat nem arról van szó hogy az idősebb unokájával is foglalkozik. Hanem arról ha egy nagymama különbséget tesz az unokák között. Van olyan nagyi is aki pl. csak a lánya gyerekeit segíti, a fia gyerekeivel nem foglalkozik. Ha így áll a dolog a kérdésfeltevőnél is akkor igaza van a feleségnek. Ha két unokám van mindkettővel törődök a picivel is. Szerintem ez lenne a helyes.
2014. nov. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Anyukádnak mindkét gyerek egyformán unokája.

A négyhónapos babával nem tud úgy foglalkozni, mint a 8 évessel.

Arról nem is beszélve, hogy abszurd, hogy feleséged szerint "ha annyi ideje van, inkább ide jönne segíteni", de ő még abba is beleszól, hogyan fogja anyukád a babakocsit.


Én helyre raknám helyedben az asszonyt, hogy


1. teljesen természetes, hogy anyukád foglalkozik a másik unokájával;

2. állítsa le magát az anyád állandó kritizálásával, mert mégiscsak fölnevelt egy embert, méghozzá olyat, akibe ő (a feleséged) beleszeretett.


Nem akarok rosszmájú lenni, de nagyon bevásároltál ezzel a nővel... :-(((

2014. nov. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!