Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos a feleségem...

Szerintetek jogos a feleségem kérése, változtatni kellene a dolgokon?

Figyelt kérdés

Az első feleségemmel elváltunk, van egy 8 éves fiunk. Az exfeleségem kezdettől nagyon jól megértette magát anyukámmal, hamar megszerették egymást. A válásunk után is jóban maradtak.

Anyukám továbbra is sokat van a fiammal, főleg ha valami miatt az exem nem tud érte menni iskolába. De olyan is van, hogy hétvégén elmennek valahová hárman.


A mostani feleségemet ez kezdettől zavarja. Én mondtam neki, hogy ez az ő dolguk, nem fogok beleszólni.

Nekünk 4 hónapja született közös babánk, azóta ez az ellentét még jobban kiéleződött. A feleségem nagyon zokon veszi, ha anyukám elmegy a fiamért, mert "ha annyi ideje van, inkább ide jönne segíteni". Jön anyu ide is, meg hát én is itthon vagyok.

Már mindennaposak a viták emiatt.


Mit csináljak? Várjak, hátha magától lenyugszik a feleségem?


2014. nov. 24. 17:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
Ne hagyd hogy kitúrja a másik gyereked a családból, értem én hogy félti a helyzetét, esetleg úgy érzi hogy háttérbe szorul, de azt azért nem kellene elfelejtenie hogy neked van egy másik gyereked is.. Szerintem hagyd hogy lenyugodjon, mást nem nagyon tudsz vele kezdeni
2014. nov. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%

De mi a baja a feleségednek? A féltékenységen kívül? Van valami indoka, magyarázata?

Szerintem jó, hogy a volt feleséged jóban maradt a szüleiddel és nem tiltja pl. tőlük a gyereket. Anyukádnak ugyanolyan unokája maradt attól még, hogy ti elváltatok. Ez jó, hogy vigyáz rá, segít, ha kell. Gondoljon bele a feleséged, majd neki is jól fog jönni a segítség. Akkor a másik nő miért ne érdemelné meg?

Remélem, ha megszületik a baba, akkor majd engedi a két gyereket egymáshoz és hagyja, hogy normális testvérek legyenek.

2014. nov. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Feleséged féltékeny. Nincs igaza. Miért ne mehetne el anyukád az unokájáért? Miért ne találkozhatna az unokája anyjával?

És amúgy sincs túl sok köze hozzá, mit tesz vagy mit nem tesz anyukád.

Azzal ugye nincs baja, amikor te találkozol a fiaddal?

2014. nov. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
A feleséged kérése nem jogos, neki kell változtatni a hozzáállásán. Anyukádnak mindkét gyerek az unokája, neked meg a saját gyerekeid. Egyformán kell bánni velük, és egyformán szeretni őket.
2014. nov. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%

Billentsd úgy fenéken a jelenlegi nejedet, hogy az megtanulja, hogy a másik gyereked ugyan olyan gyereked, mint az övé.

Úgy elküldeném a büdös fenébe, hogy csak lesne a helyedben.

2014. nov. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

mond meg neki h ez a Nagyi dolga h mennyit van az unokáival ebbe neki semmi beleszólása nincsen

ez egy unoka-nagyi kapcsolat és semmi köze hozzá!!!!!


am szerintem beszélj vele h ne féltékenykedjen mert a végén a Nagyi leszokik a gyerekéről az vajon jobb lenne ? - vagy esetleg kérdezz rá h ezt akarja elérni?


állítsd le mindképpen mert nem lesz rá nézve jó vége !

pl Nagyi dönthet úgy is h ezentúl csak a fiadra figyel és a másikra nem !

2014. nov. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy jogos... Még Te is mehetnél a fiadért, de hogy az anyádnak is előírná, hogy ne tartsa a kapcsolatot a saját másik unokájával... Megáll az ész. Mi alapon? Ugyanúgy saját gyerek és unoka, csak mert nem az ő anyjával élsz együtt... Részvétem.
2014. nov. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
58%
Kicsit elhamarkodottan választottál újat. Nem ismerted eléggé, most majd iszod a levét, mert ő nem fog leállni. A legnagyobb baj, hogy ezzel a viselkedésével anyádat fogja majd távol tartani a második unokától.
2014. nov. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy jogos! Gondolom nem volt titok előtte, hogy van már gyermeked! Azzal együtt, ennek tudatában ment hozzád és szült neked babát. Nincs joga behatárolni, hogy a nagyi foglalkozik a másik unokájával, ő pont annyira a fia gyereke, mint az újszülött, a mama szempontjából tökmindegy, ki a szülte. Elég csúnya, unintelligens hozzáállás... Mégis, mi volt az elképzelése? Nem hihette, hogy olyan lesz, mintha egy gyerek nélküli férfihez megy hozzá...
2014. nov. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
42%

Abba nem szólhat bele, hogy az anyukád kivel találkozik. Viszont az is kérdés, hogy az anyukád hogy áll hozzá és a kisebbik gyerekedhez? Mert azt elhiszem, hogy rosszul esik neki, ha a nagyobbikhoz heti többször is megy, a kisebbikkel meg alig foglalkozik. Ha mindkét unokára nagyjából ugyanannyi törődés és idő jut részéről, akkor egy szava se lehet persze, de az azért érthető, hogy szeretné, hogy a közös gyereketeket is elfogadja, megszeresse a nagymama. (Olyat sajnos hallottam már ugyanis, hogy az első feleséggel kialakult jó kapcsolat miatt azt az unokát a nagymama mindig is jobban támogatta, mint a második feleségtől született kisebbiket. Ez meg jogosan fáj egy anyukának, hiszen a saját gyerekéről van szó.)


Ha te is látod, hogy ésszerűtlenek az aggodalmai, akkor próbáld meg megnyugtatni a feleségedet, hogy anyukád szereti a kicsit is. Lehet, hogy a feleséged csak kicsit magányosnak érzi magát egész nap a kicsivel otthon és jól esne neki néha anyukád társasága, segítsége.

2014. nov. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!