Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom burkolt megjegyzéseket...

Anyósom burkolt megjegyzéseket tesz, próbál sértegetni, megbántani! Szóljak be neki vagy ne foglalkozzak vele? Mi ilyenkor a legjobb? Ti hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés
2014. nov. 24. 07:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Én ugyanígy vagyok a sógornőmmel. Rájöttem, hogy ha beszólogatok, magamat is felhúzom, és a végén mindig összeveszés van. Újabban próbálok higgadt maradni, de azért visszakóstolok, de mosolyogva és nyugodtan.
2014. nov. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
A burkolt megjegyzéseket a legeyszerübb nem megérteni, elengedni a füled mellett.
2014. nov. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Én 8 éve higgadtan tűröm. Mostanában érzem úgy, talán rljött az ideje h arconvágjam egy székkel, talán befogná a pofikáját.

Utolsó beszólása kb 1 hónapja volt, akkor azt mondta a 6 éves gyerekemnek, hogy "mi elvettük tőle a fiát"

2014. nov. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Tisztázza ezt vele a párod, az ő anyja. Miért nem tud a sarkára állni, és megmondani anyukának, hogy ezzel a viselkedésével őt is bántja, aki szeret téged, élete párjául választott. Én mindig az egyenes út híve vagyok, hogy a problémákat addig kell megoldani, amíg el nem fajulnak. Tudomásul kell vele vetetni, hogy nem viselkedhet így veled. Ha nem hajlandó, akkor ne menj hozzá, ő sem hozzátok, látogassa a fia egyedül. Vagy kezdj el te is csipkelődni, számára dértő megjegyzéseket tenni, de ennek nem látom értelmét, inkább tisztázni a dolgot.
2014. nov. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Ha nincs alapja a bántásnak én mosolyogva visszakérdezek, vagy mondok valami frankót... Én húzok egy határt, mert éreznie kell, hogy felnőtt ember vagyok, nem beszélhet velem úgy, mint egy taknyos gyerekkel. ha van kis alapja, ami még mindig nem jelenti azt, hogy sértegetni kellene, akkor benyelem, max. kicsit hidegebb vagyok vele pár hétig:) De én ilyen kis "kardos menyecske" vagyok:) Ha nem vagy ez a tipus, akkor jobb nyugton maradni, mert ha nem jön ösztönösen belőled, akkor adott pillanatban esetleg nem tudod megvédeni magad.
2014. nov. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Az én anyósom és apósom ugyanez. Csipkelődnek, mintha viccből szánnának ezt-azt, de mit ne mondjak eléggé bunkó paraszt "humoruk" van. A másik pedig, hogy anyucika a hátam mögött fűti a fiát ha nem ért egyet valamiben, vagy ha más a véleménye és próbálja a saját akaratát így érvényesíteni. Csak nem tud róla, hogy a fia ezt mind elmeséli nekem. :) Eddig tűrök, 3 éve, de már nagyon unom. Ott tartok, hogy nem is reagálok ezekre, de szívem szerint én is adnék egy tockost a mosolygós kis arcába olykor. De kivárok egyelőre, aztán majd én is felveszem a stílust és mindenki értheti úgy ahogy akarja. :)
2014. nov. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék,jelen esetben én vagyok a férfi:)))Bár nem oszt nem szoroz,mint két esetben ugyan olyan idegesítő.
2014. nov. 24. 08:44
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem egyik fülemen be, a másikon meg ki. Nem számít. Nálunk rendes asszony az anyós, csak próbál mindenbe beleszólni. Ilyenkor meghallgatom, mondja csak. Azután úgy csináljuk, ahogy akarjuk.

Ha valamibe viszont nagyon bele akar szólni, akkor megkérem a páromat, beszélje meg vele négyszemközt, hogy mi most mást akarunk.

Ez nálunk így bevált.

2014. nov. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%
Ja, bocs! :) Szerintem a recept ugyanaz! Sőt akkor sokkla inkább húzz egy határt! A férfi részéről ez szerintem elfogadottabb, állj a sarkadra, vigyázva, hogy a halmozódó sérelmek miatt nehogy túl reagáld, mert akkor megintcsak te leszel a "rossz", tudod, hogy van ez... :)
2014. nov. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Le kell állítani minél hamarabb, mert akkor soha nem lesz vége.
2014. nov. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!