Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megvédenétek a gyereketeket?

Ti megvédenétek a gyereketeket?

Figyelt kérdés

Először szeretném leszögezni, hogy nem vagyok úgymond elfogult magammal kapcsolatban, azt írom, ahogy van a dolog.


16 éves lány vagyok, az anyukámmal a nagymamánál lakunk, apukámat nem ismerem, sosem láttam.

Aztán olyanok vannak, hogy a nagymamám látható, hogy nem szeret, sosem szetetett, ellentétben a nagypapámmal, akinek én voltam a legkedvesebb unokája, de sajnos ő már pár éve elhunyt.

Itt él még anyának rajtunk kívül 2 fiú és egy lánytestvére.

A két nagybátyám sem szeret, egyik hozzám sem szól egy vita óta, másik is csak keveset, ha muszáj, meg szoktam hallani, hogy mormog magában rám, szerinte sok vizet használok meg szerinte minek venni nekem csokit,mert sok pénzbe van stb.


Nagyanyám meg valamikor leci.g.ányoz stb. Meg volt, hogy azt is mondta, hogy legalább megdöglenék reggelre.

Hozzáteszem, én nem szoktam hagyni magam, visszaszólok ha kell megvédem magam de sose mondok rá rosszat de megvédem magam. Biztos ezért is utál.


Anyát meg nem érdekli, valamikor el se hiszi, ha elmesélem, mi volt, azt mondja biztos nem igaz vagy,hogy biztos én vagyok a hibás vagy azt mondja, hogy ne foglalkozzak velük. De sose áll ki mellettem, egyszer volt, hogy szólt nagyanyámnak, hogy ne cig.á.nyozzon le engem mindig.


Meg unokatestvérekkel való esetleges vitában is mindig más mellé áll.


Már el se mondok neki semmit mert nem hiszi el vagy nem tesz semmit.

Szeretnék elköltözni de nem tudok. Apámat sem árulja el, hogy legalább felvenném vele a kapcsolatot vagy valami.


Egyszer azt is mondta, hogy nagyanyámat az is zavarja, hogy én "balkézről" születtem, ezt mondta.


Csak nem tzdom, erről én tehetek most? Mett szerintem nem.

Sajnos úgy érzem senkim nincs és senkire se számíthatok.


2014. nov. 23. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Majd szépen felnősz és lesz saját családod, ahol az ilyen viselkedést hírből sem fogják ismerni, mint ami nálatok van.
2014. nov. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Konkrétan a kérdésre válaszolva én ilyen esetben a gyerekem mellé állnék. Milyen oka van arra, hogy azt higgye, hogy te hazudsz a nagymamáddal kapcsolatban? Nem lehet könnyű neked, de jelenleg az egyetlen amit tehetsz az az, hogy tanulsz, ha végzel, akkor keresel gyorsan valami állást, akár részmunkaidőset is, csak fizessen, és ha meg lesz rá a lehetőséged, elköltözöl. Legalább akkor már nem kell hallgatnod a nagymamádat, és a többieket...
2014. nov. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

Én megvédeném - és meg is védtem mindig - a lányomat, még a saját hölye anyám ellenében is.

Mi az, hogy balkézről születni 21. században? A családod nem valami okos emberekből áll...

Most még (18 éves korod előtt) semmit sem tehetsz magadért azon kívül, hogy megpróbálsz minél jobban tanulni, minél jobb eredménnyel leérettségizni, Gimibe, vagy szakközépbe jársz? Ha szakközépbe, akkor az érettségi után helyezkedj el a szakmádban, gyűjts valamennyi pénzt, és akkor tudsz albérletbe menni majd, vagy akár külföldre is (legyél minél jobb abból a nyelvból, amit tanulsz)


A tudás az, amit senki sem vehet el tőled, és amit életed során kamatoztathatsz. Erre támaszkodj, a tudásra. És igen, tudom, hogy nehéz mindazt megélni, amin keresztül mész a "szerető" családtagok miatt, de ne add fel, bármilyen nehéz is.

Erőt, kitartást és egészséget kivánok, ne add fel soha, szoritsd össze a fogad és tanulj, tanulj.

2014. nov. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha jól értem magyarok vagytok,viszont a te apukád cigány,ez meg egy rasszista család?Édes Istenem!Nem tudsz mit tenni,el kell engedned a füled mellett a beszólásaikat!Tanulj,aztán ha 18 leszel tünj el onnan!
2014. nov. 24. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!