Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik fiatalon költöztek el...

Akik fiatalon költöztek el (16-18 évesen), a szüleiteket, hogy győztétek meg, hogy engedjen el? Hogy boldogultatok?

Figyelt kérdés
2014. nov. 23. 12:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
amelyik szülő 16 évesen elengedi otthonról a gyerekét, nem hinném, hogy sokáig kellett győzködni...
2014. nov. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, miért mégy el. Én 14 évesen költöztem kollégiumba vidékről. Már ez rég volt, de jobb, ha még otthon maradsz, ha teheted. Nagyon sok olyan dolog van, amit csak a szüleidtől tanulhatsz meg (persze, nem szélsőséges család esetében)
2014. nov. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Nem kérdeztem meg őket. 18 évesen elköltöztem. Elég volt addig a lelki terror. Soha azóta sem fordult meg a fejembe hogy haza költözzek. Ennek több mint 10 éve. Már saját családom van. Tartom a szüleimmel a kapcsolatot, de nekem csak ezt "tanították" meg hogy hogyan ne viselkedjek a saját gyerekemmel. Sajnos.
2014. nov. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen költöztem el, nem kellett őket győzködni, maguktól is rájöttek, hogy napi 2 órát vonatozni + fél órát a tömegközlekedésen tölteni az egyetem miatt elég irreális lenne.
2014. nov. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

17 évesen költöztem el. A szüleim voltaképpen kidobtak. Mégis mit várhatok egy agresszív alkoholista anyától és egy alkoholista apától aki mindenben a nejét támogatja??

Szóval győzködni nem kellett őket.

2014. nov. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves utolsó , valahogy így vagyok én is.

Minden nap az ordítást hallgatom, körül vesz a negativitás. Ez nem család

Egyedül anyu akivel még jobban elvagyok, de ő is olyanhogy ha valaki fel idegesíti rajtam csattan és álljak sakkba kb. Nem birom már.

Januárban 17 éves leszek. Most van egy komolynak bizonyuló kapcsolatom, össze szeretnénk költözni.

2014. nov. 23. 12:45
 7/14 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló, hova tudtál menni utána? :o
2014. nov. 23. 12:48
 8/14 anonim ***** válasza:
48%
És miből akartok megélni? Majd a fiúd szülei tartanak el?
2014. nov. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
38%
Miért tartanák el? Én 16 éves korom óta dolgozom, leérettségiztem, OKJ-képzésre jártam és lediplomáztam. Egy nyomasztó családi lékkör csak visszahúz. Kérdező keress munkát, persze a tanulás mellett és költözz össze a pároddal, hidd el nincs lehetetlen. Én is albérletben laktam, most már saját lakásunk van a férjemmel és egy kislányom. Kitartás és rengeteg erő kell hozzá de megéri.
2014. nov. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
ja csak 18 alatt nagyon kevés diákmunka van. lehet régebben voltak, de már meg vannak szigorítva
2014. nov. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!