Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ahányszor...

Miért van az, hogy ahányszor veszekedek a szüleimmel, és elmondok nekik valami fontos, benső tikomat, hogy úgy érzem, egy darabka úszott volna el a személyiségemből?

Figyelt kérdés
Szóval, a szüleim hát eléggé régimóduak, és ha evszekedünk az is azért van mert fél órája ugyanazt mondják, és olyan dolgokért amik nem is fontosak, annyira. Kb fél óra halgatás, emg helyeslés után azért nálam is el szokott pattania húr, és olyankor mindig elmondok valamit, amit senkivel nem tudok megbeszélni, és ilyenkor tényleg úgy érzem, mintha kicsit üresebb lennék, elég dura... Szóval fogalmam sincs miért van ez, ezért is írtam ki a kérdést.
2010. jan. 28. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez valószínűleg abból adódik, hogy nem vagytok egy hullámhosszon a szüleiddel.Tudom, hogy nehéz ezt fegyelmezetten intézni és értelmesen elmondani nekik, hogy mit érzel, de a legtöbb probléma (mégha értelmetlen is) akkor is abból adódik, hogy nem tudtok egymással beszélni.Szerintem ha elbeszélgetnétek, anélkül, hogy kiabálnátok vagy olyan dolgokat vágnátok egymás fejéhez, amiket később megbánnátok.Aztán később ha valami problémáid lesznek akkor bátran fordulhatsz hozzájuk.A személyiség sérülés pedig elég gyakori formája ezeknek a dolgoknak.És elhiheted, hogy néha jobb nekik igazat adni, mint ellenkezni velük.(saját tapasztalat.)Szóval remélem, hogy előbb-utóbb a beszélgetések segíteni fognak és rendeződik a viszonyotok. :)
2010. jan. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! Köszia választ!:D Am aza gond, hogy már próbáltam, csakhogy anyut nem érdekli annyira, például most nem rég meghallgatott, de máskor mindig azt mondja, hogy túl sokat beszélek meg stb. Engem csak azért bánt, hogy sok jelentéktelen dologért okolnak, mert másnál ilyen elő sem forul. persze tudom, hogy csak jót akarnak nekem, és ezt mondom is enkik, de sose sikerült aza bizonyos beszélgetés ...
2010. jan. 28. 21:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne veszekedj velük! Had mondják amit akarnak, egyik füleden be, a másikon ki! Azért nem értenek meg, mert ők egy másik generáció, ne is várd el tőlük! Tisztelettel hallgasd meg amit mondanak, mert felneveltek, aztán éld a magad életet! Ha a gondjaidat akarod megbeszélni valakivel, jobb ha egy veled egyidős barátot keresel, de még jobb így inkognitóban a neten! Kiöntheted a szíved, úgy sem ismer senki, nem alkotnak rólad véleményt, ha érdekli őket a téma, írnak véleményt és kész! Egyébként én már rájöttem, hogy vannak olyan belső dolgaink, amit egyszerűen nem kell megbeszélni senkivel! Magadban kell feldolgoznod, mert ha elmondod másoknak kiszolgáltatottá válsz!
2010. jan. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló köszi neked is a választ! :D épp az baj, hogy ezt már probáltam, hogy helyeseltem, igazat adtam nekik, de olyankor is apróságokért eltiltanak mindenért, például sulimba most volt szülői és ott ilyen táborról volt szó amire nem megyek, mert nem szeretnék, és ezért is én lettem leszídva, pedig ezt már megbeszéltük szüleimmel, és egyből az volta válasz, hogy na akkor nem megyek moziba(azt a filmet fél éve várom, nem járok gyakran moziba), és hogy remélik, hogy nem megy a számítógép, ennyiért... na mindegy, azért emgpróbálom hasznosítani a tanácsodat :D
2010. jan. 29. 21:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor téll komoly a helyzet..nem szívesen lennék a helyedben..a lényeg még mindíg az h próbálj beszélni velük..ülj le..mondd el a tényeid...aztán esetleg elmondják az övéket is..ha vmi kételyed van..akár sulival kapcsolatban is.akk bátran ülj le eléjük..és mondd el nekik..hátha tudnak vmi tanácsot adni tapasztalatból..ha látják h bízol benne..akk lehet h ők is jobban viszonyulnak hozzád.. =)
2010. jan. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*bízol bennük. bocsi félre írtam :$
2010. jan. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ utolsó!
2010. febr. 21. 18:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!