Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes így belevágni?

Érdemes így belevágni?

Figyelt kérdés
Előre szeretnék elnézést kérni mindenkitől, ha túlságosan bőrére eresztem a sztorit, de dióhéjban ezt nem tudom összefoglalni. No tehát, fiatal felnőttek vagyunk a párommal, együtt élünk, de közös otthonunk még nincs, erre kuporgatjuk a pénzt, és itt kezdődik a probléma, hogy ez csak egyoldalú. A barátnőm két kézzel szórja a pénzt, minden felesleges dolgot megvásárol, ha létezik ilyen kifejezés, akkor ráfogható, hogy "boltkóros". Példának okán vett legutóbb télire egy csizmát, ami rendben is volna, de előtte 1 hónappal vásároltam neki én is (ő választotta), és ezen kívül is volt neki kettő, tehát 4 csizmával felvértezve vág neki a télnek, illetve, egy sportcipőt is vett tavaszra, ami ugyan csak van neki kettő. A pénz mindig is kényes téma volt kettőnk között. Nyár elején elmentünk külföldre lazítani, előzetesen megbeszéltük, hogy közösek álljuk a nyaralást, ám éppen nem volt nála annyi pénz akkoriban, így kifizettem én az egészet, de megesküdött, hogy az ő részét megtéríti. Azóta sem fizetett, nem róttam fel érte semmit. Nem okozott problémát, és nem ez volt az egyetlen, amikor sok pénzt "hiteleztem" neki, egyszer sem kértem vissza, de amikor én kerülök olyan szituációba, hogy rászorulok néhány ezer forintra, mert éppen nincs nálam, azt a legközelebb adandó alkalommal bevasalja rajtam, illetve számtalanszor felhánytorgatja, hogy mikor törlesztek.. Eleinte közös számlán voltunk, de amióta feltűnt, hogy ész nélkül szórja a pénzt, azonnal nyitottam egy sajátot. Ebből kisebb vita kerekedett, szerinte nem tudom magam még elkötelezni, és ezért van szükségem saját számlára, legalábbis ez egy jele annak. Visszakanyarodva a kiindulóponthoz fogalmam sincs, hogy akarok e így közös életet vele folytatni. Én az elmúlt pár évben rengeteg álmomról, vágyamról lemondtam azért, hogy később önállóan, közösen élhessük az életünket, és ennek eredményeképpen már hamarosan lesz annyi pénzem, hogy ebbe belevágjak, de neki? Száz ezer forintja nincsen, pedig lett volna miből. Hozzá kell tegyem, körülbelül kétszerese a fizetésem az övének, és emiatt mindig azzal érvel, hogy neki nincs is miből félretennie. Jár szoláriumba, kondizni, műkörmözni, az isten tudja, még hova, de neki nincs pénze. Én komolyan gondolom a folytatást, és tudom, hogy ő is, de nem tesz érte, hanem azt várja, hogy minden az ölébe hulljon. Tisztában vagyok vele, hogy a nőknek vannak igényeik, hogy igenis kell a 4 csizma, hogy náluk mindig dúl a versenyszellem és folyton követni kell a trendeket, meg az állandó megfelelési kényszer.. női gondok. Megértem, de a közös élet épp azért közös, mert ketten kellünk hozzá. Még egyszer bocsánat a hosszúságért, és amiért ilyen kesze-kusza lett az iromány, szimplán kitört belőlem, túl sokat akartam egyszerre leírni, de a lényeg remélem megragadt.
2014. nov. 13. 10:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem nem kell 4 csizma, 1 kell, de nekem pillanatnyilag 1 sincs, mert igazából nélkülözhető darab, csak szoknyához kell igazából, nadrághoz teljesen jó más téli lábbeli is. Persze nem mindegy, hogy milyet vesz, mert nálam, egy csizma 50 ezertől kezdődik, nem veszek műbőrt, de manapság még a műbőr is nagyon drága. Azt csak te tudod eldönteni, hogy akarsz-e egy költekező feleséget magadnak. Amúgy a közös kassza híve vagyok, szóval az nekem nem fér bele egy párkapcsolatba, hogy kölcsönadjunk egymásnak, stb., közös célok kellenek és ahogy én is megértem ha a férjemnek kell egy ing, ő is megérti, ha nekem kell egy nadrág. Ha fiatal a barátnőd, akkor talán még változni fog. Az egyébként jó, ha ad magára, a kondit, szépségápolást helyénvalónak gondolom, persze csak akkor ha reális összegeket költ rá és nem százezreket.
2014. nov. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

"Tisztában vagyok vele, hogy a nőknek vannak igényeik"


Mindenkinek vannak igényei, kérdés, mit tesz érte, hogy ki is tudja elégíteni azokat.

Kérdező, a megoldás a külön kassza. Zárd el a pénzcsapot, minden menjen felesben. Mehet szoliba, kondizni, vehet 10 pár csizmát nyugodtan, ha megkeresi a rávalót.

Így hamar ki fog bukni, tényleg szeret-e a drága hölgy. Ha elkezd sipákolni, akkor célszerű reptetni...

2014. nov. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
11%
Kicsit lehetnél megértőbb. Egy igényes nőnek szüksége van arra hogy szépen változatosan öltözzön.Négy csizma nem sok szerintem. A műköröm is fontos ha a körme nem szép. Ha igénytelen lenne akkor meg az lenne a baj.
2014. nov. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
De a külön kassza sem jó, ha gyűjtenek valamire, lakásra, persze lehet nyitni egy megtakarítási számlát és megállapodni egy összegben, amit mindkét fél átutal arra a számlára, de feltehetően a barátnőd nem fog belemenni.
2014. nov. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
62%
Utolsó, nem ezzel van a baj, jelenleg is ez áll fenn náluk. A gond ott van, hogy a kérdező nem jár ilyen helyekre, lemondott a személyes igényei nagy részéről, hogy esetleg később EGYÜTT tudjanak nyaralni, házat venni stb. A párja viszont jól érzi magát, tudja magát kényeztetni, ÉS közben meglesz a nyaralás és a közös ház. A kérdezőnek is járnának ezek, mégis inkább azon van, hogy kettejük jövőjét építse. Így nem jó. Nem azt mondom, hogy nem érdemes belevágni, de talán itt lenne az ideje házassági szerződésen gondolkodni, de nem vagyok a híve. De talán az ilyen esetekben jó jönne.
2014. nov. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%

Általában én is a közös kassza híve vagyok, de most én is azt mondom, hogy jól tetted, hogy külön számlát nyitottál.

A párod:

1. vagy nagyon nem tudja beosztani a pénzt

2. vagy kihasznál téged (vagy tudatosan vagy észre sem veszi, mert el van kényeztetve)


Beszéld át vele a helyzeteteket egyszer határozottan, és láttasd be vele, hogy muszáj változtatnia a hozzáállásán, különben veszélybe sodorja a kapcsolatotokat.


(Nem, egy nőnek sem alapvető igénye 4 pár csizma... - nőként mondom)

2014. nov. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 csabika1971 ***** válasza:
82%

Ez a nő fura, a legegyszerűbben fogalmazva.

Mert amit te mondasz azt meg sem hallja, de te aztán figyelj rá. Nekem olyan érzésem lett ez a nő nem igazán szerelemből van veled inkább a pénzedért. Mert ha valaki szeret valakit, akkor érdekli is a véleménye, és mindenben keresi legalább a kompromisszumot. De ő nem, csak azt nézi magának jó legyen.

Ilyen önző nő nem hatna meg, de az a te döntéses. Sok sikert.

2014. nov. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
56%
5 A szépségápolást úgysem tudod visszaperelni a válás után. Ismerek ilyen nőt, akinek mindenből a legdrágább kell tonnaszám ráadásul és mindent a férjnek kell fizetni. A házassági szerződés nem sok mindent old meg, a nercbundát nem szokták belefoglalni. A lakást tudja esetleg védeni vele a kérdező. De azt meg igazából nem kell, mert már most ott tart ha jól értem, hogy a saját pénzéból vesz egy lakást, amit feltehetően a saját nevére is irat, az így a saját tulajdona marad akkor is ha később összeházasodnak. Mondjuk gyereket nem szívesen vállalnék így, mert akkor jön majd az igazi pumpolás, főleg válás esetén.
2014. nov. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%

Kozos eletcel hianya ill kozos latasmod hianya komoly kapcsolati problemakhoz vezethet.

Ne hazasodjatok ha ebben nem tudtok kozos nevezore jutni

2014. nov. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
2014. nov. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!