Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a mai vilagban...

Hogyan lehet a mai vilagban sajat lakashoz jutni, gyereket vallalni?

Figyelt kérdés
A helyzetem a kovetkezo hiaba tanultam egy stabil munkahelyet nem talalok csak hatarozattokat ahol cserelodnek az emberek. De nem csak en vagyok ilyen helyzetben hanem a tobbi diplomas ismerosom is. Neheziti a helyzetet hogy egy vilagvegi kisvarosban elek de ha elkoltoznek nagyobb varosba alberletbe az egesz fizetesem ramenne. Ti hogy talaltatok magatoknak viszonylag stabil munkahelyet hogy tudtatok nekikezdeni az eletnek?
2014. nov. 10. 10:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%

Miért kell saját lakás? Évekig ki akarsz dobni iszonyatos pénzt az ablakon azért, hogy a te neveden legyen valami? Háromszor annyit fizetsz, mintha csak bérelnél, ráadásul a felújítások költsége is a tied a saját lakásnál.

Gyerekvállaláshoz nem kell saját lakás, csak egy nő és egy férfi. Ha van munkád, van hol lakni, akkor már bevállalható a baba, felesleges húzni a harmincas évekre.

2014. nov. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
39%
Egyetertek az elsovel
2014. nov. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Azert mert az alberletre,rezsire az evek alatt tobb penzt dobnek ki es sohasem lenne a sajatom.
2014. nov. 10. 10:27
 4/18 anonim ***** válasza:
39%

Téves, hogy ugyanannyit dobnál ki albérletre, ezt már levezették közgazdászok, de valahogy a magyar ember fejében az van, hogy "saját lakás nélkül élni

értelmetlen"...


A hitelt fizetve folyamatosan veszélyben vagy, bármikor jöhet a krach, és elveszted.

2014. nov. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Lakáshoz jutás lehetőségei:


- Nyeremény

- Örökség

- Magas fizetés

- Előtakarékosság, hitel állami támogatás

- Gazdasági közösség létrehozása (házasság)

2014. nov. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem ertem miert josztok ezzel az alberletes dologgal. Ha eladja a tulaj a lakast peldaul akkor meg mehet az ember amerre akar.Laktam mar alberletben hat nagyon nem ereztem otthonosan magam benne.
2014. nov. 10. 10:36
 7/18 anonim ***** válasza:
65%

"Ha van munkád, van hol lakni, akkor már bevállalható a baba"


Aham, és enni mit ad a gyereknek? Ha beteg lesz, miből vesz neki gyógyszert? Ruha? Havonta nőnek ki mindent. Ha nem tud szoptatni, tápszert? A terhesség alatt babakocsi, kiságy, egyéb babacuccok? Horror összeg. Ha éppencsak annyi a fizuja, hogy ki tudja csengetni az albérletet, és talán nem hal éhen, marhára nem fogja tudni mindezt biztosítani. És ezek még csak alap dolgok, nem beszéltem játékokról, programokról, egyébről.


Kérdező: én azt javaslom, ne egyedül gondolkodj albérletben. Költözz egy nagyobb városba, ahol több munka van, jobbak a lehetőségek, és lakótársakkal költözz össze. Így csak a lakbér és a rezsi egy bizonyos hányadát kell fizetned, az kibírható. Hidd el, sokan indulnak így, és nem csak egyetemisták csinálják ezt.

2014. nov. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%

Nyissatok mind 2-en 4 éves lakástakarék pénztárat.

Havi 20 000 ft-ot fejenként befizettek, akkor közel 2 milliót félre raktok, plusz kamatozik is (nem kell hatalmas dologra számítani).


Ebből még nem biztos, hogy álmaitok lakása kijön, de ezzel a konstrukcióval jár egy államilag támogatott hitel is, amivel kb. 4 milliónál tartotok. Abból vidéki kisvárosban már lehet lakást venni.


A másik, hogy piaci kölcsönt vesztek fel és a 2 millió az önerőtök lesz.


A hitelben benne van a rizikó. De ha nem 8-10 év múlva akartok lakást és nincsen egyéb lehetőség (családtól kölcsön, öröklés, stb) akkor a fiataloknak csak ez az út marad. Vagy az albérlet.


Mi is ezt végigzongoráztuk. Pesten ilyen szempontból még rosszabb, mert egy mini lakás 8-9 millió, míg vidéken ebből már egy takaros házacska is kijönne. Persze, jobbak a munkalehetőségek, de az albérlet is húzósabb.


Mind a ketten dolgozunk (a stabil munkahely viszonylag könnyen ment, mert most már van kereslet a szakmánkban és mindenhol határozatlan pozíciót hirdetnek meg), és ebből kuporgatunk, hogy egyszer kijöjjünk az egy-szobából. Gyereket tervezünk a "semmire" is vállalni, hiszen albérletben is többen felnőttek, és kb iskolás lesz, mire eljutunk a saját lakásig. (hitelt nem szeretnénk felvenni)

2014. nov. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%

Na akkor:

sem az nem igaz, hogy az alberlet a jobb, mert a hitelnel sokkal tobbet fizet az ember,

sem az nem igaz, hogy a hitel a jobb, mert alberletnel szorja ki az ablakon a penzt.


Alberletnel azert fizetsz, mert mas lakasat hasznalod (lakber).

Hitelnel meg azert fizetsz, mert mas penzet hasznalod (kamat).


A valasz arra, hogy melyik a jobb az az, hogy ki kell szamolni.

Mar ha lehetosege van az embernek valasztani, mert nem mindenkinek van, a sajat lakas nem alanyi jog.


Kerdezo: milyen diplomad van?

Egyebkent igen, nagyobb varosban kell keresgelni, de eloszor vagy ingazni (ami faraszto, de el kell indulni valahogy), vagy csak szobat kivenni.

2014. nov. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

Ha te is látod, hogy nincsenek kilátások a városodban minek vesztegeted rá az idődet?

Nem menne el az egész kereseted máshol sem albérletre, bérelhettek lakást más fiatalokkal együtt vagy garzont is kivehetsz, az elég kedvező àron elérhető.

Nem kell rögtön 3 szoba és a város közepe. Vagy érdemes akár eg kisautóba is efektetni és nagyváros melletti falvakban fillérekért lehet lakhatási lehetősegeket találni. Legyél merész egy kicsit, ha csak álmodozol és reménykedsz azzal nem jutsz előre

2014. nov. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!