Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki elvesztette egyik szülejét...

Aki elvesztette egyik szülejét, hogy vészelte át? 16/L

Figyelt kérdés

2014. nov. 7. 21:05
 1/10 A kérdező kommentje:
*szülőjét, elnézést, csak most nagyon le vagyok törve, élni sincs kedvem :(
2014. nov. 7. 21:07
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 16 évesen halt meg Apukám. Nem volt könnyű, de az idő megy tovább. Nem tudok erre mit írni, csak közhelyeket.
2014. nov. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

13 éves voltam amikor egy napon meghalt az anyám, apám, és a bátyám. Egyik nap még vártam, hogy hétvégén anyuval megyek csizmát venni, másnap meg a kisebbik nővérem az ölébe ültetett, szorosan fogott, és a nagyobbik nővérem mondta el, hogy apuék, és Tomi is meghaltak. A gyász mellett tudod mi volt a legrosszabb? Hogy jöttek vadidegen nők-férfiak, hogy árvák vagyunk, így intézetbe kerülünk, hacsak nincs rokon aki magához venne egy 13 - 17-18 éves lányt. A nővérem a szüleink halála után 1 hónappal töltötte a 18-dik születésnapját, így még ő sem volt nagykorú. Állandóan elakartak vinni minket, de a két nővérem nem engedte, meg a szomszéd Rozsika néni sem engedte. Rózsika néninek köszönhetjük, hogy végül is együtt maradtunk.Ő vele nem úgy beszéltek mint a nővéremmel, tőle tartottak, és így kivártuk míg a nővérem 18 éves lett, és Rozsika néni segített, hogy a nővérem legyen a gyámja nekem és a kisebbik nővéremnek.

Hogy vészeltem át. Hónapokig sírtunk, ha nincsenek szomszédok és 1-2 messzi rokon akkor enni sem ettünk volna.. Sokan segítettek, ezért szép lassan de talpra álltunk. Ennek már jó pár éve, már mindhárman bőven felnőttek vagyunk, de a legidősebb nővérem még ma is anyáskodó mint régen..

33/N

2014. nov. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#3:Ez nagyon meghatott.

Én 11 voltam,mikor anyukám meghalt,egy regènyt tudnék írni tele szörnyű dologgal...de nem teszem.Csak annyit mondok,hogy még most,8 évvel később sem tudtam elfogadni,mèg mindig nagyon dühös vagyok,mert igazságtalan az élet.Bezzeg azok a szülők csomó ideig èlnek,akik alkoholisták pff.

Kérdező!Fel a fejjel!Úgysem értesz most engem,de hidd el,hogy szerencsés vagy,hogy nektek még volt 5 évetek,odaadtam volna az egyik karomat +5 évèrt.Amúgy részvétem!

2014. nov. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Oszinte reszvetem eliszor is! :(

En 8 eves voltam,amikor meghalt az apukam.amikor negy honapos voltam a szuleim elvaltak,o nem latogatott.igazabol nem is emlekszem ra,mert soha nem lattam,megis nagyon fajt,es a Mai napig faj..soha nem felejtem el azt a napot,mindig arra vagytam titokba gyerekkent,hogy meglatogasson.ugy votlam vele,ha felnott leszek megkeresem,de sajnos erre Mar nem volt idom/lehetosegem..... 25L

2014. nov. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

3 éves voltam, amikor anyukám meghalt egy áprilisi napon. A mai napig nehezen viselem, és rengeteg lelki problémám van ebből. Hiába, hogy alig emlékszem rá, nagyon hiányzik. De a mosolyát sosem fogom elfelejteni. :')

Kisgyerekként is nehezen viseltem, már gyerekkoromban kialakult a depresszió felé vezető út. Nem tudtam felsolgozni a hiányát. A mai napig jól esne, ha meg tudnám vele beszélni a dolgaimat, kérhetnék tőle tanácsot vagy csak sütizni vele egyet. De nem volt ezekre lehetőségem. Nem volt ott, mikor ovis lettem, az első napomon a suliban, mikor először voltam szerelmes, amikor nagylány lettem, nem mesélhettem el neki az első csókomat, nem tudtam neki megmutatni a kitűnő bizonyítványaimat... Annyira hiányzik. Sosem értem, miért kellett egy egészséges, 29 éves nőnek meghalnia. Ő volt a legtisztaszívűbb, legrendesebb és legcsodálatosabb ember. Az anyukám. Most is elsírtam magam, mert annyira hiányzik, nehéz nélküle és tudom, hogy mennyire szeretett minket. És már sosem láthatom vagy ölelhetem meg. :(

Tudjátok, én bármit megadnék fél óráért, de már 5 percért is, csak hadd öleljem át őt. ♥


19/l

2014. nov. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
4 éves voltam. Nem tudtam miért nem jön haza apa a munkából. Összezavartan de egy kis reménnyel vártam. Nem jött. A telefont nem vette fel. Ott voltam amikor a család összegyűlt. Néztem a síró, reménnyel teli arcokat. De nem lett jel, én meg nem reagáltam semmit csak kérdeztem, hogy: Hol van apu? Az érintésére, a hangjára, a kinézetére már nem nagyon emlékszem. A temetésre se mentem el, szerintem menekülni akartam, nem akartam elhinni. Még ma se tudom mi az ok. És nem is fogom. De tovább kell lépni mindenen. Ez a körforgás, egyszer mindenkivel megtörténik. Az embernek nehéz lehet de fel a fejjel, az élet megy tovább. Az a bizonyos személy meg nem örülne, ha sírni látna. Mosolyogj! Mosolyogj, hogy szép élete volt!:) 11/l (lehet kicsit eltértem, de most kiadtam magamból a gőzt!)
2014. nov. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát a választ meghagyom neked de annyit mondok h apám náci volt és rendszeresen megvert és ahol csak tudott megalázott.


22 éves korban halt meg most 25 vagyok.

F

2014. nov. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
koromban
2014. nov. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én a #2 voltam, azóta nagyon sok év eltelt, de most sem tudtam feldolgozni, és ahgogy olvastam a többi írást.....


Nem is lehet, ez veled marad egy életre.....


Én 16 voltam, most 37, de a mai napig kérdezem, hogy m miért???? Ezen nem lehet túljutni, Apukám nagyom fiatalon, 42 éves korában halt meg.

2014. nov. 8. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!