Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nekem morbid ez?

Csak nekem morbid ez?

Figyelt kérdés

Kaptunk egy "meghívót" egy temetésre. "Mély fájdalommal tudatjuk, hogy várva várt gyermekünk, XY a várandósság 18. hetében elhunyt. "

Lesz ravatalozás -nyitott koporsóval- temetés és szentmise......l


2014. okt. 29. 06:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

fura.


tudatni akarják a világgal mekkora fájdalom érte őket.

2014. okt. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is az. A nyitott koporsó különösen.
2014. okt. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez beteges. Egy 18 hetes magzat még csak nem is szülésnek, hanem vetélésnek számit. Csodálom, hogy egyáltalán kiadták a kórházból.
2014. okt. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A nyitott koporsót nem nagyon tudom elhinni, de legyen.

A többi persze neked morbidnak tűnhet, de mindenki másképp tudja ezt feldolgozni, ők így. Ha neked ez sok akkor ne menj el, küldj egy részvétnyílvánító lapot.

2014. okt. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kulfoldon elek, itt kiadjak a szulo kerdesere.

Anyuka hozta a meghivot, o momdta, hogy nyitott koporso lesz. Vagyis nem koporso, hanem egy uvegdoboz.... Nem megyek el, akkor is megmondtam, nem jarok temetesre. Tudja o is es nincs vele gondja.

2014. okt. 29. 07:06
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen már Magyarországon is szülik a gyereket, ha akkora.

Itt is kiadják kérésre.

A nyitott koporső nekem is furcsa, bár én sosem szoktam megnézni, a legközelebbi szerettemet sem..


Nekik a gyászfolyamahoz kell a temetés.

Általában jobb kőrházakban beszél veleük egy pszicholőgus, és úgy döntik el, hogy jobb.

Van akinek a temetés, van akinek az, ha gyorsan túllép az egészen...


Részvétem a szülőknek :(

2014. okt. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

nem akarok csúnyán fogalmazni , de valószínű hogy ha nem temettetik el, akkor a kórházban kidobják vagy valahogy megszabadulnak tőle.

ez meg nem túl humánus, lehet nekünk kivülállónknak csak egy magzat, de ők meg várják hetek óta, belőlük fejlődött ki..stb

így dolgozzák fel.

az már más kérdés hogy én ezt csak a párommal intézném. mármint ketten vennénk részt rajta, hiszen ez elsősorban a mi fájdalmunk.

2014. okt. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
32%

En is kulfoldon elek es szamomra a magyar szokas morbid es kegyetlen barbar.

Emlekszem a magyar korhazban (eveket dolgoztam ott )

Baba barmekora volt de halva szuletett ment a vesetalba nagyobb pedig kukazsakba a szulok soha nem lattak nem bucsuztak el tole.

Veszelyes korhazi hulladek volt es az amputalt vegtagok szervek stb kozossen ment az egetobe.

Na ez kegyetlen barbar es morbid.

Egy szuloparnak joga van gyaszolni bucsuzni temetni siratni.

Ha a halottakat eldugja nem vesz rola tudomast nem nezi meg elobb utobb lelkileg beteg lesz.

Tisztelet es gyasz ezek mind kultura kerdese.

Tobb psziholgiai dolgozat kiserlet bebizonyitotta az ember fantaziaja rosszabb mint a valosag esxazt is hogy a szuoes koruli gyasznal kell a valosag a bucsu.

Egy felnott ember aki fel a halott magzattol igazan nem felnott nem erett lelkileg.

2014. okt. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

A gyászt értem, de akkor is bizarr, hogy egy 18 hetes szinte még alig gyereknek látszó halottat nyitott koporsóval temetnek.


Ha esetleg hamvasztva lenne, akkor még oké, de így kicsit túlzásnak tartom... még egy érett élő újszülött sem feltétlen "szép" látvány mindenkinek, főleg akiknek nincs közvetlen köze hozzá.


Nem korrekt dolog körbemutogatni egy halott magzatot.


De ez csak az én véleményem.

2014. okt. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
27%

Nyitott koporso de nem kotelezo belenezni vagy igen ?

Kulfoldon a koporso alt a bucsucentrum nagy termenek egyik sarkaban all es el lehet menni mellette.

Micsoda butasag egy ujszulott nem szep ?

2014. okt. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!