Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyászkarszalag. Szerintetek...

Gyászkarszalag. Szerintetek morbid lenne?

Figyelt kérdés

Páromnak,akivel fél éve élünk együtt, tegnap éjjel meghalt az édesanyja.

Természetesen gyászolja,hiszen a hozzá legközelebb álló személy volt.

Sajnos nem tud feketében járni-jó,tudom,hogy nem is ez a legfontosabb,mert a gyász az ember szívében van,nem a ruháján,de mégis ez az elfogadott úgymond-mert olyan helyen dolgozik,ahol egyenruhát kell hordani.

Arra gondoltam,hogy vennék neki egy gyászkarszalagot,amit a csuklóján tudna viselni,de nem tudom,ez mennyire illik?

Bocsánat,ha bunkónak vagy ostobának tűnik a kérdésem,de (szerencsére) még senki nem halt meg eddig a közvetlen környezetemben,így nem igazán tudom,hogy milyen viselkedés az illendő ilyenkor (jó,nyilván nem hallgatok zenét meg nem nevetgélek meg stb.,nem is lenne hozzá kedvem)...Kérlek legyetek elnézőek ezért velem.


19/L


2012. dec. 11. 10:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vennék. Csak még jobban felhívnám rá ezzel a figyelmét. Hagynám, hogy a saját tempójában dolgozza fel.
2012. dec. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérdezd meg szeretné e hordani a karszalagot.
2012. dec. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

nálunk mikor egyik tagja meghalt a társaságnak, mindenki egy vékony fekete szalagot kötött a csuklójára, a mai napig ott van.


Nem hülyeség, de beszéld meg vele, hogy ne érezze 'kényszernek'.

2012. dec. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
És ha igényelné, hogy vele legyek akkor zavarnám csak, akkor is ha a barátnője vagyok. Inkább kérdezd meg, szeretne-e egyedül lenni, vagy azt, hogy mellette legyél.
2012. dec. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Rendben,köszönöm,én is ilyen vékony fekete szalagra gondoltam.

De akkor majd megkérdezem tőle.

És tényleg elnézést,ha hülye kérdést tettem fel.

2012. dec. 11. 10:15
 6/12 anonim ***** válasza:
Én régen vettem RIP szalagot ( fekete bársony szalag) és csak a ruhámra tűztem belőle egy kis darabot. Nekem is egyenruhás munkám volt éppen. Senki nem tette szóvá.
2012. dec. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát igyekszem nem zavarni,nem is feszegetem neki a témát,hagyom,hogy ha szeretne beszéljen róla,de ha nem akar,én nem hozom szóba...
2012. dec. 11. 10:16
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyébként látva,hogy olyan emberek vannak itt,akik nálam jobban tisztában vannak azzal,hogy ilyenkor mi a helyes...Szerintetek hogyan nyújthatnék neki támaszt ebben a nehéz időszakban?
2012. dec. 11. 10:18
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is inkább tűzhető szalagot vennék.

Én azt hordtam, nem éreztem morbidnak.

2012. dec. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Láttam nemrég egy karkötőt (gumiból) anya felirattal. Én egy ilyet hordanék azt hiszem.
2012. dec. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!