Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyászkarszalag. Szerintetek...

Gyászkarszalag. Szerintetek morbid lenne?

Figyelt kérdés

Páromnak,akivel fél éve élünk együtt, tegnap éjjel meghalt az édesanyja.

Természetesen gyászolja,hiszen a hozzá legközelebb álló személy volt.

Sajnos nem tud feketében járni-jó,tudom,hogy nem is ez a legfontosabb,mert a gyász az ember szívében van,nem a ruháján,de mégis ez az elfogadott úgymond-mert olyan helyen dolgozik,ahol egyenruhát kell hordani.

Arra gondoltam,hogy vennék neki egy gyászkarszalagot,amit a csuklóján tudna viselni,de nem tudom,ez mennyire illik?

Bocsánat,ha bunkónak vagy ostobának tűnik a kérdésem,de (szerencsére) még senki nem halt meg eddig a közvetlen környezetemben,így nem igazán tudom,hogy milyen viselkedés az illendő ilyenkor (jó,nyilván nem hallgatok zenét meg nem nevetgélek meg stb.,nem is lenne hozzá kedvem)...Kérlek legyetek elnézőek ezért velem.


19/L


2012. dec. 11. 10:09
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2012. dec. 11. 12:25
 12/12 anonim ***** válasza:
Az ember a szívében gyászol nem a ruhájában. Nem tartom fontosnak a fekete ruhát. A testvérem meghalt 20 évesen motorbalesetben. Amikor hazamentem és másnap felkeltem felvettem a szokásos piros pulcsimat és a nagymamám rám szólt hogy nem illik. Pedig egy roncs voltam abban a pulcsiban. Mindenki azzal foglalkozik hogy mit mond a környezet, pedig ők max látják de nem érzik a fájdalmat. A temetésen illik rendes ruhában megjelenni én is azt mondom de fekete gyászruhát magadra önteni csak jobban marcangolja a lelked.
2012. dec. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!