Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezzel tönkre teszi magát?

Ezzel tönkre teszi magát?

Figyelt kérdés

Férjem minden áldott nap dolgozik.Még hétvégén is.

Ez mellet most van felújitás alatt a házunk és munka után azt is csinálja.

Már többször megkértem rá h,vegyen ki szabadot és pihenjen mert ő is csak ember.Ma itthon is maradt de belefogott a házba.Korán reggel kelt és délután 5óráig megsem állt csak ebédre.Aztán jött egy telefon az egyik rokontól h,menjen már el mert valamit megkéne javitani.

Az előbb telefonáltam neki és azt mondta h,max még egy fél óra és itthon van.

Ennek vette ki a szabadot?komolyan nem értem őt már.

Az ok h,nekünk akar jót de ezzel valójában tönkre tesz engem.

Állandóan haza várom és mikor haza jön letusol eszik és alszik.

Alig marad idő beszélgetni egymással.Van h,csak telefonon tudunk.Én is dolgozok de az életemet ahoz igazitom.Szükségem van rá és a kislányainknak is.:(

Reggel megint korán hajnali 5kor kel és megy.

Teljesen kivagyok.

28N


2014. okt. 28. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Ő ilyen nyughatatlan, nyüzsgő, túl aktív típusú ember. Büntetés neki a semmittevés valószínűleg, nem tud mit kezdeni vele. Édesapám is ilyen volt, ezért tudom.

Nem fogod tudni megváltoztatni őt, de nem is akard. Viszont tény, hogy a családnak szüksége van a jelenlétére. Azt teheted, hogy ne csak azt kérd, hogy legyen otthon veletek, hanem szervezz közös programot. Ha nem is mindig kirándulást, de megkérheted, hogy segítsen neked főzni vagy a gyerekkel játsszon, tanítsa meg valamire stb. Tehát taktikusan, hogy neki az ne üres idő legyen, hanem valami tevékenységbe foglalva.

Továbbá foglald le magad, barátkozz, legyen más társaságod is, akkor csökken benned a magány érzése. Ha ki vagy virulva, a párod is szívesebben tölt otthon 1-2 üres órát ;)

2014. okt. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen ő ilyen.Köszönöm kifogom próbálni a tanácsod
2014. okt. 28. 20:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem akar veled lenni? Kérdezted már, hogy miért nem? Szervezzetek heti 1x legalább közös programot, mert erre rá fog menni a házasságotok!
2014. okt. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ugyanezt tapasztalom, annyi morbiditással, hogy a munka egyetem mellett van. A hétköznapok általában úgy alakulnak, hogy ötkor kel, fél hatkor megy, hattól este hatig munka, hazajön, rajzol, fekszik. Hétvégén kicsit később kel, van, amikor kibírja hétig, nyolcig, aztán felkel, reggeli, tanul, van, hogyha megyünk le rokonokhoz, akkor ott reggeltől estig munka kint a kertben, majd este be, és akkor áll neki tanulni.

Nálam mondjuk használ az, ha azt kérem, hogy akkor most menjünk ki boltba, ott elsétálgatunk 1-1,5 órát, van, hogy a kettő is összejön (nem egy helyen, és nem azért mert szeretek vásárolni, mert utálok, csak neki is pici pihi, amíg nincs sem fizikailag, sem mentálisan leterhelve), aztán meg felvetem, hogy menjünk ki vacsizni valahova a városba, pl. egy hamburger, vagy döner, vagy pizza vagy gyros, Tudom, alapból egészségtelen kaják tudnak lenni, de így legalább addig is lazít, otthon, ha hazaérünk 8, fél 9 között, akkor meg pihen már.


Hétvégén menjetek el gyerekekkel moziba, színházba vagy állatkertbe (jó időben), vagy csak egy gyorskajáldába ebédelni. Ha ennyire aktív, akkor túrázni is mehettek, meg barangolni az országban (akár ott, hozzátok közel, akár országos szinten). Ott fizikailag terhelve van, de szellemileg nyugisabb neki. Ki is fárad, mozog, és veletek van.

2014. okt. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!