Kezdjek aggódni?

Figyelt kérdés
29 éves vagyok diplomám van és egy jó állásom, viszont rengeteget dolgozok. Igazából nincs szabadidőm. Egy tejesen parttalan kapcsolatban vagyok egy olyan emberrel, aki elfogadja, hogy ennyit dolgozom, mert ő is ez teszi. Nem élünk együtt, nem is tervezzük. Egyre többen figyelmeztetnek, hogy lassan párt kell találnom, akivel gyereket tervezhetek, mert kifutok az időből. Én még nem érzem, hogy készen lennék a gyerek vállalásra. Létezik olyan ember, aki egy komoly kapcsolatban is elfogadja, a napi 12 óra munkát, plusz állandó "ügyeletet"? (Mert szerintem nem, de a munkám ezt követeli meg) Szerintetek is aggódnom kellene? 29/N

2014. okt. 23. 10:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem kell fiatalon váltogatni a férfiakat, de lehorgonyozni sem kell egy mellett csak azért, hogy 30 év alatt családot alapíts.

Van, aki megtalálja a párját 30 alatt, van aki később.

Van, aki azért szül Jankó Pistának, mert már ideje van, van aki azért, mert megteremtette a feltételeket hozzá, és megtalálta az ideális társat.

Azért ez nemcsak elhatározás, hanem szerencse kérdése is.

És 30 éves korom után talltam neg azt a férfit, akivel családot alapítottam, 35 éves korom után szültem 2 gyereket. Így alakult. Minek aggódni, meg górcsösen apajelöltet hajkurászni?

Randizz, élj, ismerkedj, de ne azért, mert el vagy késve, hanem mert ezt akarod.

Ha lesz gyerek lesz, ha nem, akkor így alakult.

2014. okt. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
10%
Utolsó: szerintem pedig ha találtunk egy rendes társat, akkor érdemes lehorgonyozni, és akkor nem 35 évesen kell szülni, mint neked.
2014. okt. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
66%

Kedves utolsó, nincs baj azzal, ha 35 évesen szül valaki.

Ha neked ez meredek, akkor csináld masképp.

2014. okt. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
89%
Ja, és nem kellett szülnöm, semmi kényszer nem volt benne.
2014. okt. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
33%

11,13,14 -örülök, hogy jól alakult az életed, és sok boldogságot kívánok. De azért tudni kell, és nem is szabad elrejteni ezt, hogy 30 fölötti első szülésnél az orvosok veszélyeztetett terhességnek veszik, az életkor miatt. Ennek elég határozott oka van. Bár az átlagéletkor megnőtt az évszázadok folyamán, a szervezetünk pontosan ugyanúgy 30 éves, mint 500 évvel ezelőtt. Még az is nehezíti ezt, hogy az érés viszont előbbre tolódott.


Kérdező. Az lenne a meglátásom, hogy kevesebbet kellene dolgoznod, és több szabadidőt kellene hagyni magadnak. Amikor csak úgy vagy, kötetlenül, amikor jönnek a gondolatok, vagy amikor csak céltalanul sétálsz, a természetet szemlélve. Ez lélekkel teli, az ember az igazságra ráérezhet,a világ nagy titkaira és az boldogsággal tölti el.

Ez jó: Micimackó és a Tao

[link]

2014. okt. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!