Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez mit jelent? Kezdjek el...

Noobody0123 kérdése:

Ez mit jelent? Kezdjek el aggódni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, olyan problémám van, hogy 166 cm vagyok és 63 kg. Kövérnek tartom magam, és azóta nagyon rendszertelenül táplálkozom van hogy napokig nem eszek szinte semmit, aztán eszem, és bűntudat fog el, valamit hányinger. Eddig próbáltam a hányingert figyelmen kívül hagyni, de az utóbbi napokban, már öklendezek. Nem érzem jól magam a bőrömben, és ha tükörbe nézek, mindig nagyon kövérnek érzem magam, az utóbbi időben híztam el ennyire, azelőtt nagyon sovány voltam. Mit jelenthet ez? Kezdjek el aggódni?
2014. szept. 9. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem egy kicsit aggódj, pánikolni nem kell, sőt ellenjavallt, s igyekezd megváltoztatni ezt az egészségtelen irányt.

Mivel az utóbbi időben híztál el (nem vagy hű de kövér, de a számok alapján valószínűleg van rajtad egypár kiló felesleg, ami már látványos), teljesen érthető, hogy kövérnek érzed magad s a korábbi külsődhöz képest sokkal kövérebbnek. De ilyenkor életmódváltás, jobb étrend kell, nem koplalás, a bűntudatnak pedig végképp semmi keresnivalója az életedben. Étkezz jobban s mozogj. S egy picit légy türelmes...

2014. szept. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sajnos teljesen kikészít ez az egész... érzem, különösen úgy, hogy most lett vége nem rég a kapcsolatomnak és azóta a fiú összejött egy lánnyal, aki nagyon csinos. És az önbizalmam még jobban elment. :( :/
2014. szept. 9. 21:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Hajajj, az ember és az önsorsrontás s az ördögi körök... Épphogy azért kellene egészséges keretek közt minél hamarabb újra csinossá válnod! Ne is maradj így s ne is legyél anorexiás, de még csak "idegbeteg" sem, akit pokolian stresszel maga az evés. Tudom, nem könnyű, de az életedről van szó, csináld jól!
2014. szept. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerinted ha így folytatom könnyen átmehet anorexiába? Vagy akár bulémiába is, a környezetemben élők mondták, de csak kinevettem őket.
2014. szept. 9. 22:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Vannak nagyon gyanús jelek, igen. A bűntudat és a napokig nem evés nagyon súlyos ám! S pont ez van az anorexiásokkal is, plusz egyebek. Enyhe testképzavarod is lehet, de mivel túlságosan friss a plusz kilók felszedése, nem tartom kórosnak, hogy nagyon kövérnek látod magad, hacsak nem azon a szinten vagy, hogy komolyan azt hiszed, hogy olyan kövér vagy, mint a 120 kilósak.

Az mindenesetre jó, hogy rájöttél, ez így nem jó s változtatni akarsz... Mert akarsz, ugye?

No, többet nem tudok hozzátenni. Ha megfelelően akarsz étkezni, utánaolvashatsz, kérdezhetsz itt vagy a fogyókúrás témakörben (oda illik jobban), de ne feledd, a válaszolók között is van olyan, akinek kissé már az agyára ment a fogyókúra és mindenkitől ugyanazt a spártai hozzáállást követeli meg, mint magától (bár ez nem jó jelző, a spártaiak nyilván egész rendesen ettek, nem akarták elveszteni az izmaikat).

2014. szept. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!