Kezdjek aggódni?

Figyelt kérdés
29 éves vagyok diplomám van és egy jó állásom, viszont rengeteget dolgozok. Igazából nincs szabadidőm. Egy tejesen parttalan kapcsolatban vagyok egy olyan emberrel, aki elfogadja, hogy ennyit dolgozom, mert ő is ez teszi. Nem élünk együtt, nem is tervezzük. Egyre többen figyelmeztetnek, hogy lassan párt kell találnom, akivel gyereket tervezhetek, mert kifutok az időből. Én még nem érzem, hogy készen lennék a gyerek vállalásra. Létezik olyan ember, aki egy komoly kapcsolatban is elfogadja, a napi 12 óra munkát, plusz állandó "ügyeletet"? (Mert szerintem nem, de a munkám ezt követeli meg) Szerintetek is aggódnom kellene? 29/N

2014. okt. 23. 10:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem aggódnod kéne. Majd ha 10 év múlva rájössz, hogy családot akarsz, és akkor keresel valakit, nagyjából nulla az esélyed a gyerekre és a családra is. Fiatalon kell megtalálni a párunkat, nem középkorúan. Elpazarlod az időd, az éveid.
2014. okt. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem, nincs olyan ember, aki elfogadja, hogy a másiknak szinte egy perce sincs rá, ugyanis az NEM kapcsolat.

Ilyen életbe a gyerek se fér bele, ami nem is baj amíg nem akarsz.


Te neked kellene tudnod, hogy mit akarsz!

Ez az élet jó? Kielégít majd a rendes párkapcsolat nélküli élet mindig?

2014. okt. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

"Egyre többen figyelmeztetnek, hogy lassan párt kell találnom, akivel gyereket tervezhetek, mert kifutok az időből."


A saját utadat járd, ne mások véleményére hallgass! Ha neked jó a jelenlegi életed, akkor mi a probléma?

2014. okt. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
Csak ha akarsz valaha gyereket, akkor ugyanis tényleg ideje lenni lépni valamerre, mert a petesejtek szavatossága sajna nem tart örökké. 40 évesen már nem biztos, hogy teherbe tudsz esni. Ha nem akarsz gyereket, és amúgy jó neked így élni, akkor nem kell aggódnod, miért is kéne? Én mondjuk nem tudom elképzelni, hogy felnőtt emberként ne éljek együtt a párommal, meg azt se, hogy ne legyen gyerekünk, de ez én vagyok, nem te.
2014. okt. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

Én tudtam, h a munkám ezzel fog járni, úgyhogy 20 évesen szültem. (Otthonról dolgozam v vittem magammal a gyereket.) Eleinte az ismerősök között én voltam a hülye és a looser, Most pedig megkapom, h milyen jó nekem, h nem vagyok egyedül és van gyerekem. 10 év telt el.

Ennek a tükrében azt mondom, h kezdd el átalakítani az életedet.

2014. okt. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen életre vágysz. Én pár évvel vagyok idősebb, én is a tanulással, munkával voltam eddig elfoglalva. Mondjuk én mindig is a családot tartottam fontosabbnak a karriernél, csak nem találtam meg azt a valakit... parttalan kapcsolatban meg nem tudok megmaradni, akkor inkább egyedül... Nekem ellenkezőleg, mindenki azt szajkózza, hogy "jól csinálom", "semmiről nem késtem le", közben pedig teljesen világos számomra, hogy sokmindenről lekéstem, és azt kívánom, bár ne így lenne... De nem hibáztatom magam, mert én igazán megpróbáltam... Általában pozitívan gondolkozom erről, és jól érzem magam, de néha lelombozódom.
2014. okt. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
6-on derültem, mert tényleg így van... másban is, nemcsak a család, a munka, tanulás terén is: "Ráérsz! Nem maradsz le!" - és szinte egyik napról a másikra: "Késő! Most jut eszedbe?" Ezt persze nem direktbe mondják, hanem éreztetik.
2014. okt. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem nem vagy elkésve semmiről. Ha nem érzed még az idejét a gyerekvállalásnak, akkor nem is kell siettetni. A megfelelő partner megtalálása sem gombnyomásra működik, hogy "na akkor most akarom megtalálni és gyereket szülni". Ha eljön az ideje, akkor fel fog bukkanni az életedben. Akkor majd megjön az ihlet a gyerekere is. Akkor majd megváltozik a fontossági sorrend és te magad alakítod úgy az életed, hogy minden beleférjen. Nem kell mások félelmet keltő "segítségével" foglalkozni...
2014. okt. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

g.t.a.

egyáltalán nem igaz, hogy "ha eljön az idő.. akkor maaajd...."

meg ezek a hülyeségek teljesen légből kapottak.

ha az ember nem tesz semmit, akkor sajnos soha nem jön el az idő.

2014. okt. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%

Ja, nincs lemaradva semmiről? Aztán 35 évesen azt érzi, hogy MOST kéne, és 43 évesen feladja, mert nem tud már gyereket szülni, és csakis csapodár férfiakat fog ki a társkeresőn. Sokkal kisebb esélye van minden nappal egy rendes társat találni, mint fiatalabban.

Nem értek azzal egyet, hogy fiatalon váltogatni kell a partnereket. Inkább mielőbb megtalálni egy jót, és lehorgonyozni, családot alapítani.

2014. okt. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!