Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek felelőtlen gondolat?

Szerintetek felelőtlen gondolat?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok,de màr több alkalommal megfogalmazodott bennem,mennyire szeretnék kisgyereket fiatalon. 18 évesen még sokak szerint korai lenne,meg persze nem a levegőbe szeretném a kisgyereket.
2014. okt. 22. 22:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Még szerencse, mert nem tudnak repülni.
2014. okt. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát, nem ismerem a hátteredet, de azért leírom, mit gondolok :D Egy évvel vagyok nálad fiatalabb, és én is fiatalon szeretnék gyereket. De azért nem a következő néhány évben. Tudom, milyen érzés nagyon vágyni rá, de hidd el, neked és a leendő babádnak is jobb lesz, ha vársz még néhány évet! Képzeld el, milyen boldog leszel majd, ha végül megszületik, és milyen büszke leszel arra, hogy tudtál rá várni :)
2014. okt. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
0%
Hát akkor szüljél
2014. okt. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A felelőtlenség nem azon múlik, milyen számok vannak a személyidben.


Fordítva mondom, úgy szebben hangzik: felelősségteljes vagy, ha biztosítani tudod neki a bizto(nságo)s otthont, nem csak ma, holnap, jövőre, de legalább 20-25 évig. Persze, előre senki nem lát, de legalább a tőled telhető legtöbbet meg kell tenned. Felelős vagy, ha olyan a szakmád, amivel el tudsz helyezkedni (nagy valószínűséggel) később is, hogy elegendő pénzt tudj keresni ahhoz, hogy fedezni tudd a gyerekkel kapcsolatos kiadásokat. Nem mindig kicsi, lesz nagyobb is, óvoda, étkeztetés, gyógyszerek, tanszerek, tornacipő, kirándulás, mobiltelefon, utazás, egyetem, tandíj, nem sorolom.

2014. okt. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Szép dolog az anyaság, de ha nem szeretnél a levegőbe szülni, akkor nézd meg, hogy középiskola után mennyit kapsz a gyerek neveléséhez az államtól, és mennyibe kerül egy csomag pelus. Hidd el elkeserítő...
2014. okt. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

Nem felelőtlen, ha van hozzá egy stabil párkapcsolatod és támogató családod.

Volt olyan osztálytársam, aki már terhesen érettségizett, utána összeházasodtak, gyerek, még egy gyerek... de összefogtak és mindent megoldottak, apuka megteremtette az anyagi dolgokat, a második gyerek után pedig ő is továbbtanult, most szépen élnek. Ez szimpatikus megoldás.


De olyat is ismerek, aki 18 éves se volt még és bevállalta a gyereket egy se veled-se nélküled kapcsolatba - azóta segélyeken tengődnek. A pasi persze állandóan lelép, nőzik, nyűg neki a nyakába varrt gyerek. Na ez már felelőtlen.

2014. okt. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

" támogató családod"


Lehet akár milyen támogató család aki szülők idejére, pénzére számítva szül az felelőtlen és nem felnőtt életet él. Nagyszülőknek szül egy gyereket, ezt pedig szerintem igen kevés nagyszülő akarja.


Amíg csak ábrándozol és teszel érte tanulsz, dolgozol, hogy ezt később meg is valósíts addig semmi baj vele.

2014. okt. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
18 évesen én is szerettem volna, de tudtam, hogy nem állok készen rá.. Most 25 vagyok, de van diplomám, dolgoztam másfél évet, van lakásunk és most már egy 10 hos kisfiam van..:-) Persze nem feltétlen jon ossze minden, de nekem sikerult, fiatal anyuka vagyok..:-)
2014. okt. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Semmi gond nincsen ezzel, legtöbb lány átél hasonló gondolatokat, de hamar el is múlnak. Hormonális oka is lehet. 20-25 évvel ezelőtt a lányok hamarabb férjhez mentek mint ma. Aki el akart menni dolgozni annak volt munkahelye. Neked sem kellene elhamarkodni a párválasztást ami még odébb van. Inkább a jövődre a tanulásra a későbbi megélhetésedre koncentrálj.

A gyerek ma a kisebbségnél jelenthet kiutat, és ott meg is állnak, ill. nem állnak le.

2014. okt. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
3 éve vagyunk együtt a pàrommal ő 22 éves. Màr eljàtszottunk a 3 év alatt nem egyszer a gondolattal,hogy szeretnénk ha lenne csak kisebb esélyekkel indìthatunk,mert az egyik petefészkem van csak meg.Amikor elmondtam neki féltem eleinte,hogy talàn elhagy egy olyan miatt aki képes neki szülni,de nem.3 éve kitartòan együtt vagyunk. Neki sajàt hàza van valamint dolgozik ő is meg én is.
2014. okt. 23. 08:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!