Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek mi a véleménye erről?

Kinek mi a véleménye erről?

Figyelt kérdés
Fiatal vagyok,és borzalmas gyerekkorom volt. A szüleim elváltak,az anyám nárcisztikus személyiségzavaros,én jómagam pedig pánikbeteg és depressziós voltam tőle. Azt gondolom,hogy nagyon jó lenne,ha léteznének olyan valódi megoldások és segìtségek,amikhez fordulni lehetne. Körülnéztem,de semmit nem találtam,ami azzal foglalkozna kifejezetten,hogy mit tehetnek azok,akik ilyen helyzetbe,vagy bármilyen más, olyan kialakult felállásba kerülnek,amiben mentálisan beteg valamelyik szülő vagy bármely más családtag,és az ennek elszenvedőivel foglalkozna!! Ti tudtok ilyenről? Ha igen,kérlek ìrjátok le nekem. Személyes történetet is várok.
2014. okt. 21. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Mert nálunk nem igazán van ilyen. A barátnőm fia skizofrén, a poklok poklát éli át a felnőtt fia mellett minden egyes nap, de önmagán kívül nem számíthat másra. Vagy beadja intézetbe, de ezt nem akarja és egyébként és ehhez gondnokság alá kellene helyeztetni.

Szóval szerintem nincs megoldás. Vagy elszenveded, vagy megszöksz.

2014. okt. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy többféle intézmény is foglalkozik ilyesmivel, de inkább csak 1-1 szeletével. Van iskolapszichológus, családsegítő, nevelési tanácsadó stb. De pl ha a szülő nem fogadja el a segítséget és nem tesz olyat ami "veszélyezteti" a gyermek egészségét (bizonyítottan), akkor nem nagyon tudnak mit csinálni :s MEg eléggé kor kérdése is, hogy kinek ki tudna segíteni vagy milyen lehetősége lenne. Mert már egy 20 évesnek és más egy 3 évesnek. Nehéz kérdés. Én magán pszichológust javasolnék, akinél az ilyemsiket ki tudnád beszélni, elképesztően sokat segíthet az ilyen traumák feldolgozásában.
2014. okt. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 rodrigoo válasza:
Szerintem is egy pszichológus segithetne,de kevésbe valószinű, hogy találsz olyant, aki narcisztikus szülők gyerekeinek a problémáira szakosodot volna. Valószinű, hogy arra koncentrálnak majd,amit saját magad változtathatsz. Ha az anyádat hibáztatod ez nem segit sokat. Bizony jó lett volna ha nem lenne olyan amilyen de ezen kevésbé tudsz változtatni. Nem választhatod meg ki legyen az anyád.
2014. okt. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Meg akartam szökni, de csak a nevelőotthont ismertem oda meg nem akartam menni.
2014. okt. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen minden mentálhigiénés segítség erre való.

A pszichológiától az életvezetési tanácsadáson át a csoportos foglalkozásokig az égvilágon minden. Én magam 200 féle körüli módszert ismerek.

2014. okt. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!