Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek? Nem birom az...

Mit tehetek? Nem birom az anyámat folyton veszekedik elakarok menni de nincs hova 17 éves vagyok alig van keresetem csak amit gyakorlati munkámért kapok! Ha abból elteszek mindenhónapba olyan 4000-ftot és gyülik akkor eltudok menni!

Figyelt kérdés

Minimum 8hónap mulva max addig amig uj veszekedés létre nem jön vele!

Van barátom is de ő is csak veszekedik 3és féléve de jobb lenne ha összeházasodnánk ha betöltöm az 18 és elmennénk messzire ugye?


2010. jan. 24. 19:35
1 2
 11/20 anonim válasza:
97%

Szia!


Én egy 16 éves lány vagyok,idén leszek 17.


Tudod,anyukád azért veszekszik veled,azért nem engedi,hogy a barátod nálad aludjon,hogy sétálni menj délután,stb.,mert nagyon félt téged!A legtöbb szülő sajnos ilyen...

A megoldás az,ha leűlsz vele beszélgetni,amikor nincsen rossz kedve,és elmondod neki,hogy zavar téged,hogy nem enged pl. barátnőddel aludni.Kérdezdd meg tőle,hogy miért van ez.

Ám ilyenkor csak az segít,ha kicsit "felnőttesebb" az ember.Nem szabad hisztizve becsapni az ajtót,stb.Nyugodtan,értelmesen el kell beszélgetni anyukáddal.


Írtad,minen sz*rért beszól.Ez lehet a változókor,pszihés problémák,vagy ha munkanélküli,akkor az(az én anyám,apám is dilis volt olyankor),esetleg apukáddal rossz a kapcsolata?

Vannak olyan anyák,akik azt hiszik,mindent jobban tudnak.Ez olyan gyerekes...ezzel nem elehet mit kezdeni,úgy tudom.


Ne akarj tőle elköltözni.Örűlj,hogy van anyukád,mégha "dilis" is.Ez csak egy rossz korszak!(te tini vagy,ő meg olyan változó-korban lehet..)


Ezt a barátos dolog meg:nekem még nem volt barátom,te biztosan korábban érő vagy mint én, de ha már 3 éve eggyütt vagytok,és 17 éves vagy,már lefeküdhetsz a pasiddal,csak anyukád félt,mert még túl fiatalok vagytok hozzá(őszerinte),meg fél,hogy nem védekeztek,stb...háth,én nemtudom,ezt is valahogy úgy kéne felvezetni neki,hogy elmondod,mit szeretnél,és elmondod,hogy hogyan fogtok védekezni.Meg mondd el neki,hogy érettnek érzed magad a sexhez.(Ha valóban így van,ha meg nem,akkor ne menj bele a sexbe,akármennyi idő óta is vagytok eggyütt!)


Bármi kérdésed van,írj!


Megjegyzés:nem okoskodom,segíteni akarok,jó érzékem van a pszihológiához,pszihiáternél is jártam már,de nem ilyen gondokkal,és imádom olvasni a tini-magazinokat,amikben általában ilyenekről írnak..


Nóry93

2010. jan. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
100%
Az előző vagyok megint. A házasságot pedig még egy jó ideig felejtsd el.Először tanulj meg önmagadban bízni és magadra támaszkodni, ne akarj függni senkitől, nem hiszem, hogy jobb egy veszekedős férj egy veszekedős anyánál.
2010. jan. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
Bocsi azóta már páran írtak, tehát az előzőt én írtammeg azt is ,aki elköltözött 17 évesen.
2010. jan. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:

És a barátod miért veszekedik veled?talán anyukádnak ad igazat ha nem áll melléd,sztm ha a barátod igazán szeret akkor magához költöztetne ha nagy lenne a baj...

Szerintem beszéld meg nayukáddal,vagy ha nem is akarsz vele beszélgetni,csak gondolj bele miken veszekedtek és hogy esetleg igaza lehet e neki is egy kicsit...

17 évesen én is voltam így,de visszanézve röhögök rajta h azt hittem mekkora gondom van :)

(persze nem tudom h a ti veszekedéseitek mennyire komolyak)de gondolj bele van akinek nincs anyukája....

2010. jan. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Hidd el a legtöbb helyen ez így van,nekem is így volt és túléltem és most már sokkal jobb és másképp látom a dolgokat.Örülj neki hogy anyud foglalkozik veled.Van egy ismerősőm azaz tesóm legjobb barátja egyszer tesóm panaszkodott neki hogy anyu lecseszte a srác erre azt mondta örüljön neki ,őt mégcsak le se cseszik nem foglalkoznak vele.Hidd el lehetne rosszabb is.
2010. jan. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Miért veszekedtek?Ez nem derült ki.

Miért akarsz menekülni egy száj elöl , egy ilyen kilátástalan helyzetben?Hidd el rosszabb lesz az életed,ha nincs miből megélned és még egy veszekedő barátod is lesz.

Küldd el barátod, és egy veszekedő száj marad aki az édesanyád.

2010. jan. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
Kollégium? A barátoddal együtt egy kis albérletbe nem tudtok elköltözni?Esetleg ideiglenesen amíg össze nem szeditek magatokat másokkal együtt lakhatnátok egy albérletben.Azt meg azért soha ne feledd hogy a barátod el is hagyhat,de anyukádhoz mindig haza szaladhatsz.
2010. jan. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Mit akarsz a havi 4000 -el kezdeni dragam? Tul gyerek vagy te meg, szepen fogadjal szot anyudnak, es ne duzzogj, ne legyel rossz! Az anyud aki oszinten szeret teged, hidd el igy van ez! Most meg nem tudod (eleg baj ez) de nemsokara rajossz! A penzecsked epp a kormeidre eleg, semmi masra!

Nehogy eszedbe jusson elkoltozni a baratoddal, ugyan mit kezdenel te a 4000 Ft-oddal? Elobb-utobb jonne a baba, tuti terhes lennel.

Maradj otthon, tanulj jol es menjel az egyetemre! Ez lebegjen a szemed elott, semmi mas.

2010. jan. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

szia! szerintem az lehet hogy ő sem egyszerű eset, de te sem vagy az :P először próbálj meg felnőni, tanulni, munkát szerezni stb. és után gondolkodj elköltözésen, meg pláne házasságon.


és, mint írta valaki: pasid lehet még 1000, de édesanyád csak ez az egy van! ha te megpróbálod elfogadni őt, ő is el fog téged egy idő után. azt meg nem tudom, ki javasolta egy 17 éves, önálló keresettel nem rendelkező lánynak, hogy költözzön albérletbe, hááát....

2010. jan. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
előzőt is én írtam, még annyit hogy a kollégiumot írta valaki, ha végképp nem megy, az egy jó átmeneti megoldás lehet. ha csak hétvégente találkoztok, inkább örülni fogtok egymásnak, nem veszekedni :)
2010. jan. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!