Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Hogy működik a jogi/anyagi/gyakorlati része, ha elválunk, de egy fedél alatt maradunk?
2 gyerek van, nincs pénzünk szétköltözni annál jobban, minthogy mindenkinek lesz egy külön szobája.
Nem bújunk össze, nem eszünk együtt, csak a gyerekek a közös érintkezési felület meg a csekkek. Nem vagyunk közös kasszán, és engem így is jobban terhel a 2 gyerek ellátása, gondozása (pl nem értem miért de ha betegek az automatikus hogy én megyek táppénzre...).
Lehet így is emelt családi pótlékot-t kapni? Estleg gyerektartást? Ha önkormányzati támogatást igénylek étkezésre, tankönyvre, egy háztartásnak minősülünk, vagy sem? (ha kijönnek megnézni jól látszik, hogy mindenki tök külön tartja a cuccait)
Még nem váltunk el papiron, de szeretném tudni, mivel jár azon túl, hogy amúgy sz.r dolog ez...
1edülállónak fogsz számítani...van ilyen ismerősöm....a "tanács" nem jött rá évekig,igaz ők anyagi megfontolásból váltak el...
meg kapsz mindent
Lehet mindent kapni és gyerektartást is - akkor, hogyha a gyerek nevelési költségeit te állod. Hogyha az apuka fizeti a fele rezsit (ekkor ugye nem csak utánad, hanem a gyerekek után is), a gyerekek étkeztetését / ruháztatás és egyéb költségeit (50%-ban) akkor nem kérhetsz gyerektartást.
Természetesen mindezt onnantól, hogy papíron elváltatok és a gyermekelhelyezés is megtörtént.
Annyira szeparálva vannak a cuccaink, és berendezve egyedülálló életre a szobáink, hogy az talán már csak nem gyanús. A kaját ugyan nem matricázzuk fel a hűtőben, de az egyszemélyes ágyak, külön ruhás szekrény, külön szgép talán ráutaló jel a különélésre....nem?
Amúgy rengeteget sétálunk együtt a gyerekekkel, 4-esben, a szomszédok talán nem tudják mi a szitu, bár csókolózni, kézen fogva járni még talán sose láttak minket. Beszélgetünk, mint 2 szülő.
Egy ismerősömék 4 éve váltak el,de továbbra is együtt laknak a közös házban,amely nem osztható meg külön lakásra.
A feleség nyújtotta be a válópert,az ügyvédje azonnal kérte a MÁK-tól a családi-pótlékot. A feleség egyedülállóként megkapta. A Polgármesteri Hivatal is úgy adja a segélyt,mintha egyedülálló lenne.
A Bíróságon megegyeztek a gyerektartás összegében,amit a férj fizetéséből a munkáltató von le. Így ebből később sem lehet vita.
A lakáshitelt felesben fizetik, a rezsiköltségnek negyedrészét a férj,a háromnegyedét a feleség. (a személyek arányában)
A gyerekeket közösen nevelik,az apuka megy értük az iskolába stb. A kertet az apuka műveli,de a termés a családé.
A gyerekeket a Bíróság az anyának ítélte. Ettől kezdve velük kapcsolatban a felelősség csak az anyáé.
Amit még jó tudni: mivel a gyerekek az anyánál vannak,az apa tartásdíjat fizet,így adózás és egyéb kedvezmények szempontjából egyedülállónak számít.
Ismerősöméknél ez azt jelenti,hogy az anya alacsony jövedelme miatt nem tudja csak a töredékét igénybe venni a családi adókedvezménynek. Az apa pedig semmit nem tud belőle érvényesíteni,mert neki "nincsenek" gyerekei.
Gondoljátok végig közösen,hogy számotokra mi a jó megoldás.
MOstanában mesélte egy ismerősöm, hogy elvált a férjétől. És a bíróság ítélkezett úgy, hogy közösen kell használniuk a házat. Egyikőjük az egyik, másikójuk a másik szobában.
Nekem ez nagyon furcsa volt. HOgy hozhat ilyen ítéletet egy bíróság? Ehhez a megoldáshoz miért kell egyáltalán bíróság?
Persze azt a kérdést is feltehetjük, hogy kit lehetetlenítsen el a bíróság azzal, hogy kirakja a lakásából?
Az illetőnek nem tetszett ez az ítélet (lehet, hogy azért, mert neki már van új kapcsolata), így inkább albérletbe költözött.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!