Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetek én (21) öcsém (15)...

Lehetek én (21) öcsém (15) gyámja? Vagy a párom, hogy lehetne?

Figyelt kérdés

JÖVŐ HÓNAPBA TÁRGYALÁS!!

Az a helyzet anyámék válnak. Anyám bele egyezne. Viszont se munkám,se saját házam nincs. Szerinte lehetek, de semmim nincs. Mi az igaz? El vagyok jegyezve. Ha ne adj Isten párom el venne esetleg ő lehetne? SOS !!



#házasság #gyám #fél tesó
2014. okt. 15. 16:41
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
50%

Te jelenleg sehogy se.

És ez a párodra is áll. Egy eljegyzés semmi. Nem jogi kategória.

2014. okt. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A testverednek elnek a szulei, nem kell neki gyam. Max családba fogadhatod, de jovedelem nelkul ez se fog menni. Apukaval mi van?
2014. okt. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád miért egyezne bele? Neki nem kell a gyereke? És apukád?
2014. okt. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
0%
Miért akarod, hogy az öcséd a párod legyen? Ez beteges!!!
2014. okt. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Anyám pár hónapja be adta a papírt és ott gyakorlatilag le mondott róla, mivel neki sincs saját munkája illetve lakása. Így apám öcsém gyámja. Anyám azt is mondta mivel decemberbe be tölti a 16-ot választhat,hogy kinél akar maradni. Eddig apám a gyámja, de anyám semmi féle kép nem szeretné,hogy ő maradjon,mivel nem tud rá figyelni. Anyagilag, meg minden más oké. De a gyerek az anyjához jár enni, mert szinte mindig csak kolbász van a hűtőben. Ha nem anyánál eszik akkor jön hozzánk.

Mondjuk nem tudom mennyire számít az, ha a bíró tudomást szerezne apám szeretőjéről. Aki hozzá teszem 19 és van 1 pár hónapos fia.

2014. okt. 15. 17:21
 6/41 A kérdező kommentje:

URISTEN!!! Olvasd már el még egyszer!!! -.-

Van egy 2éves kapcsolatom. 1éve el jegyeztek. ÉS A PÁROM LEHETNE Az ÖCSÉM GYÁMJA,ha elvesz????

Balegér -.- inkább meg se szólaltál volna...

2014. okt. 15. 17:23
 7/41 anonim ***** válasza:
0%
Ha az apja nem mond le róla, akkor szerintem nem fogadhatod örökbe + az örökbe fogadás is egy igen komoly procedúra, mire lemeenne lehet már 18 lenne nem? Ilyen indokkal, hogy az apja "nem figyel rá", nem hiszem, hogy egy 16 éves gyereket neked adnak (vagy a párodnak), főleg hogy semmilyen biztos háttered nincs hozzá.
2014. okt. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
71%

És a szerető semennyire sem számit, nem vesznek ilyen dolgokat figyelembe.


Nem tudnád családon belül megbeszélni, hogy hozzátok költözzön arra a 2 évre jogi procedúra nélkül?

2014. okt. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Az apja nem nagyon foglalkozik a gyerekkel ... :/

Persze tudom mivel/mikkel jár egy ilyen dolog.

De esetleg hogyan tudnám ezt meg oldani?

De ha anyám azt mondja a bírónak,hogy a szeretője miatt rakta ki apám, ez mennyibe be folyásolná a dolgokat?

2014. okt. 15. 17:27
 10/41 A kérdező kommentje:

Így is úgy is bíróság lenne belőle. Mondom; anyámon múlna a dolog akkor a gyerek hozzánk kerülne. Itt a hátrány és a gond az apja....

Semmi esetre nem akarom,hogy az apjával maradjon. És ő se akar.

De azzal a dologgal mi van,hogy ha a gyerek 16-ot betölti választhat hova akar menni? Ebből mi igaz?

2014. okt. 15. 17:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!