Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől lehet az hogy párkapcsol...

Mitől lehet az hogy párkapcsolat terén nem bízom senkiben?

Figyelt kérdés
28 éves nő vagyok tudom, egyedülálló. Belefáradtam a kapcsolatokba nincs semmilyen kapcsolathoz kedvem, jól érzem magam így. Miért van ez így?
2014. okt. 14. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:

önvédelem

ha valamit nem kaphatsz meg, nem is kell. öntudatlan reflex. óvatosan kell vele bánni, különben így marad és egyre nehezebben tudsz mást befogadni a kialakított kisvilágodba.

2014. okt. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mar tobb mint ket eve tart ez az egesz.
2014. okt. 14. 18:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt írod, jól érzed magad így, akkor mi a kérdés?

H nem bízol senkiben azért lehet, mert sokat csalódtál, vagy eleve ilyen típus vagy. Neked kellene tudnod, melyik illik rád.

2014. okt. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

önbizalomhiány is lehet


vagy tanulópénz, hogy ne tadj sokat a kapcsolatba, hanem a másik, hogy téged megkapjon, akkor jobban kellesz, és kevesebb energiád is megy el.


én kipróbáltam pl az exemnél hogy mindig nyavajogtam hol van, miért nem vagyunk együtt, amikor felhívott egyszer éreztem, hogy gyorsan akarja mondani amit akar, nehogy megint elkezdjem, hogy mikor találkozunk már..,szóval akkor hirtelen SEMMI-t nem nyavajogtam, csak igen-eztem, aham-oztam, ok-ztam, erre kíváncsi lett, nem akarta letenni, még beszéltetett, olyan titokzatosnak tűntem, és akkor épp ő kezdett el értem hajtani.


de csak addig tartott mert ezt a formát nem tudtam hozni alapból :(nehéz megváltozni.

2014. okt. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt át tudom érezni. 29 évesen én is belefáradtam, hogy az ember a szívét-lelkét beleöli egy kapcsolatba és mindig sérül, mert a másik valamilyen okkal továbbáll, félrelép, szakít. S fel lehet állni a padlóról, de sorozatosan már rettentő fájdalmas, elveszi az összes energiát. Így inkább én is úgy kezdtem gondolkozni, hogy jól megvagyok egyedül. Hiába jó a személyiségem, nézek ki jól, megvan az egzisztenciám, minden a lehető legrosszabbul alakult eddig a párkapcsolatok tekintetében (legjobb barátnak hitt ember okozza a szakítást, eljegyzett barátnő félrelép, akivel összekötöttem volna az életem ő megismerkedik egy munkahelyi programon élete szerelmével... stb.) Világéletemben családot akartam, korán megállapodni, boldog életet... hát nem jött össze. S ami ijesztő, amit magam is látok, hogy kezdem önmagam elhinni, hogy jó az egyedüllét. Tudom hogy ez csak önmagam mentegetése a fájdalomtól, de kezd rajtam eluralkodni TÉVESEN az érzés. Mindig irigyeltem azokat, akik elsőre megtalálják azt, akivel boldogan élik le az életüket.


Bizonyára te is az új csalódástól félsz és így próbálod védeni magadat. Sajnos egy ilyen elkurvult világban élünk, nehéz bízni a másikban és tudat alatt ott a félsz benned, hogy nem akarsz a padlóra ülni.


Hidd el. Az egyedüllét nem vezet jóra. Én még látom ezt, de egyre inkább halványul el előttem, ahogy rohanok a homályba. Így mint sorstársadtól, fogadd el a tanácsot, és te ne juss ilyen sorsra. Merj belevágni az új kapcsolatba, ha lehetőséged adódik rá.

2014. okt. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!