Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek szegeny csaladban...

Szerintetek szegeny csaladban lehet boldognak lenni?

Figyelt kérdés
Ha peldaul gyerekkent nem draga dolgokat hanem kis semmisegeket sem kap meg. Vagy felesegkent,ferjkent azt lattva hogy nem haladnak annak ellenere hogy dolgoznak. Ti mit gondoltok lehet szegenykent boldogan elni?
2014. okt. 14. 14:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy nem. Szegény családból származom, saját cuccaim nemigen voltak, mindig a 9 évvel idősebb nővérem ízléstelen gönceit kellett hordanom, amiért meg is kaptam a magamét (ha szabad így fogalmazni) általános iskolában. Akkor sem voltam boldog, mikor decemberben mége gy darab pulcsiban kellett rohangálnom, mert anyukám "betegsége" miatt nem tud emberek közé menni, emiatt nekem kabátot venni, más meg nem jött el velem, egyedül nem mehettem. Az is rossz érzés, mikor mindenki mondja, hogy hol volt byaralni, te meg ülsz, mint egy darab kaki, mert a legnanagyobb action a nyáron az volt, mikor nagyidnál voltál. Persze ezek csak kiragadott példák, de át szabad vetíteni a mindennapokra is. Nem, egyáltalán nem voltam boldog, utáltam az egészet és nagyon küzdök azért, hogy ez ne így legyen később.
2014. okt. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A nagyinál nyaralni? Hát az fantasztikus dolog volt. Városi gyerek voltam, és nagyinál volt tyúk, és kacsa. Meg kutya és cica. És azok a krumplis lángosok, amit a nagyi sütött. És azok a mesék Mátyás királyról, az igazságosról... Imádtam a nagyinál lenni!

Szóval látszik, hogy nem vagyunk egyformák.

Van olyan ismerősöm, akit nagyon elkényeztetett az élet, nagyon jól megy a férjének, és mindennel elhalmozza. De ő csak nyafog, és semminek nem tud örülni, a táska nem elég rózsaszín, a kocsi nem elég nagy, a legújabb "ájfon" nem elég gyors, a kabát nem elég meleg - pedig azt vehetei meg, amit akar.

És olyan ismerősöm is van, akiknek nagyon meg kell nézni minden ezrest, és a karácsonyi ajándék is általában ruhanemű, de ezek örülnek mindennek, meg is becsülik, és nagyon nagy szeretetben élnek! Nagyon tisztelem és kedvelem őket.

De persze annak is igaza van, aki azt mondja, hogy a mélyszegénység kilátástalanságában nem lehet boldognak lenni, az felőrli az embert...

2014. okt. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!