Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek szegeny csaladban...

Szerintetek szegeny csaladban lehet boldognak lenni?

Figyelt kérdés
Ha peldaul gyerekkent nem draga dolgokat hanem kis semmisegeket sem kap meg. Vagy felesegkent,ferjkent azt lattva hogy nem haladnak annak ellenere hogy dolgoznak. Ti mit gondoltok lehet szegenykent boldogan elni?
2014. okt. 14. 14:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem amellé, hogy szegény volt a családom, a húgom születése óta széthullóban is. Majd jött anyukám betegsége, apukám munkanélkülisége...És így szépen csúsztunk lefelé a lejtőn.

Visszagondolva nem tudom azt mondani, hogy nem voltam boldog mindezek ellenére is. A boldogság bennünk van, nem a körülmények vagy az anyagiak határozzák meg.

2014. okt. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Andizsuzsi ***** válasza:
78%
Lehet. Én csak így utólag, felnőtt fejjel visszagondolva jöttem rá, hogy mennyire szegények voltunk. Ez akkor nem okozott különösebben problémát. Viszont rengeteg szép emlékem van.
2014. okt. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 csabika1971 ***** válasza:
57%
Így van pénz nélkül is lehetsz boldog. És mellette is lehetsz reménytelenül boldogtalan.
2014. okt. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

A szegénység elég relatív.

Aki éhezik, nem tud fűteni, nem tud a gyerek iskolába menni, mert nincs normális ruhája, stb. Hát ott elég nehéz boldognak lenni. Eléggé leépül az ember ilyen környezetben.

Mi is szegények voltunk, néha még olyan is előfordult, hogy nem volt mit enni, de boldognak éreztem magam, mert éreztem, hogy szeretnek, számíthatok a családomra, foglalkoztak velem, stb. Most, hogy már felnőtt vagyok és jól keresek és sokkal több mindent megvehetek magamnak, mint régen, nem igazán érzem magam boldogabbnak. Egyszerűbb, kényelmesebb az életem, de nem boldogabb.

2014. okt. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Quasar07 ***** válasza:

Bár a pénz nagyon meghatározó dolog, de én szerintem lehet valaki szegény családban is boldog.

Lehet, hogy közhelyes, de gondolkodj el rajta: a legjobb dolgok az életben ingyen vannak. És ha ti ott vagytok egymásnak, nem keseregtek, hanem próbáltok boldogulni az életben, és látni a pozitív dolgokat. Mellesleg ne éreztessétek a gyerekkel. Ne terheljétek a problémákkal.

2014. okt. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Én egy szegény családban nőttem fel, volt úgy, hogy egy vagdalthús konzervet hárman ettünk vacsorára. De nekem akkor nem tűnt fel, hogy szegények vagyunk.

Tanultam rengeteget, most jó szakmám és jó állásom van, jó fizetéssel. Megvehetnék a gyereknek bármilyen játékot. De csak módjával teszem, mert látom, hogy kinn a kertben egy falevéllel is tud autósat játszani. Beleképzel egy kukorica csutkába is rakétát, meg ilyeneket. És olvasom a hozzáértőket a neten, hogy ez az igazi jó játék, amivel a gyerek beleképzel és kivetít dolgokat. És nagyon boldog a kisfiam, ha hagyom békén a kertben bóklászni és játszani...

2014. okt. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"A pénz nem boldogít"

Hát, talán nem, de próbáljunk boldogulni nélküle.

Ha súlyos anyagi problémák vannak, abba tönkremegyünk idegileg, majd fizikailag is. Így a gyerekeink sem lehetnek boldogok, kiegyensúlyozottak mellettünk.

Persze nem mindegy, hogy milyen mértékű a szegénység.

Nem lakhatok 50 millás házba, és nincs A6-om, vastag bankszámlám, vagy nincs hol lakni, nincs olyan jövedelem, amiből lehet élni, előbbre jutni, lehetnek álmaink, céljaink amiket elérhetünk. A gyereknek sem mindegy, hogy naponta nem költhetünk a vágyaira 5 000-et, vagy a normál élethez való szükségleteit sem tudjuk kielégíteni.

Abba pedig beletartozik, hogy vannak igényei is, és mindenre nem lehet nemet mondani. Persze a másik véglet sem jó, de a mély szegénységnél jobb.

2014. okt. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
31%
A boldogsag a legnagyobb kincs.:) A gazdag családok nagy része nem ismeri a boldogságot! Mert a szülőket általában lefoglalja a munka és a gyerek már csak mellékes. (Vannak kivételek!) Szerintem a szegények is lehetnek 100%-ban boldogok:))
2014. okt. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen... szép lassan közhelyek csatájába süllyedünk.


Szegény családban nőttem fel én is; de az alapvető dolgok (kaja,ruha,suli) biztosítva voltak, ráadásul nem is nagyon tudtam (tudtuk a srácokkal) hogy van jobb / szebb élet (mert mindenki hasonló körülmények közül jött és nem is figyeltünk rá), ezért nem is vettem észre a szegénységünk. Ez akkor volt; ma már sokkal több információ / impulzus éri a srácokat, így lehetetlen ilyen "rózsaszín ködben" tartani őket. Ráadásul már inkább anyagi alapon klikkesednek (a felnőttek is), tehát nagyot változott a világ azóta.


Egy minimális pénz kell minden boldogsághoz (enni kell, öltözni kell, lakni kell... stb.); legalábbis magam körül azt látom, hogy a pénzhiány minden kapcsolatot kikezd.

2014. okt. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Na ez a legnagyobb marhaság, hogy gazdag családban a szülők csak dolgoznak és nem érnek rá. Ja, mert a szegényeknek nem kell dolgozni, dehogynem. Mi olyan középrétegben vagyunk, gyerekként anyukám egyedül nevelt, nem voltunk gazdagok, rengeteget dolgozott. Én sokkal több időt tölthetek a gyerekkel és minőségibb életet is.Álszentség az állítani, hogy nincs összefüggés a pénz és a boldogság között, igen egészséget nem lehet venni, de jobb orvoshoz, jobb kezelésekhez pénz kell, szerelmi bánaton se segít, de mennyivel jobb szegényen szenvedni. A munka lefoglalja a szülőket, a szegényeket is lefoglalja a munka.
2014. okt. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!