Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti belefáradnátok egy idő...

Ti belefáradnátok egy idő után, hogy a családban ti vagytok az automata érzelmi, szívességi és pénzügyi szempontból is?

Figyelt kérdés

Normálisan menedzselem az életem, jól keresek, jó sulikat csináltam (nyilván ebben a szüleim ott voltak elég komolyan pénzügyileg albi szempontból 21 éves koromig).


A tesóim tőlem várják, hogy vigyázzak vidéken a gyerekeikre, vegyek ki szabit, adjak nekik "kölcsön", "keresd már meg nekem azt a boltot", stb.


Mert én szerencsés vagyok szerintük, semmi több, amiért a fővárosba költöztem, és nagyon jó helyen dolgozom, jó, kellemes és szellemi munkát.


Most a bátyám megkérdezte, nálam lakhatna-e valamennyi ideig, míg nem talál munkát és albit, és én nemet mondtam. Most áll a bál, hogy én nem teszek semmit a családért, amikor nekem eszem ágában sincs segítséget kérni soha...


30N


2014. szept. 8. 10:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
más ha segítesz nekik és más ha hagyod, hogy rajtad élősködjenek...beszéld meg velük és legyen vége, hogy mindig tőled kérjenek...nem értük dolgozol, nem neked kell rendbe hoznod a dolgaikat...ha nem képesek a saját lábukon megállni akkor életképtelenek...nem a te hibád, hogy szerencsétlenek...
2014. szept. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Kései Sirató ***** válasza:
96%

Igen, én belefáradnék ebbe.

Te is kérj tőlük bátran mindeféle szívességet.

Esetleg mondd az öcsédnek, hogy van barátod, aki hamarosan hozzád költözik, vagy találj ki valami hasonlót. Persze azt is mondhatod szimplán, hogy egyedül akarsz élni.

2014. szept. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 csabika1971 ***** válasza:
51%
Tudod ez a kérdés elég relatív. Mert mindenki saját maga tudja, érzi, stb. Hogy mennyire szereti és becsüli a családját. Mert ha gond van kire számíthatsz? Csak rájuk. Esetemben biztosan a család az első, bármit is kérnek tőlem én komolyan megfontolom hogyan és miképpen tudnék segíteni. Mert ők ezt szükségben ugyan úgy viszonozzák. És nem szállok el magamtól, hogy én jobban keresek náluk, stb. És semmi képen nem nézem ezért le őket.
2014. szept. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Van lakótársam, és nem fogok hazudozni senkinek, mert azzal őket erősíteném, hogy nekik van igazuk, nekem meg hazugságot kell kitalálnom...


igazából már tényleg belém nevelték, hogy milyen szerencsés vagyok, nem pedig tehetséges, okos vagy bármi, hanem csak szerencsés, ők meg szerencsétlenek...:(

2014. szept. 8. 10:45
 5/18 anonim ***** válasza:
29%

alapvető, hogy úgy állsz a rokonaidhoz, hogy ha megteheted akkor segítessz nekik... ennek természetesnek kellene lennie, nem is értem a kérdést


majd a halálos ágyadon minek örülnél jobban, ha a rokonaid vannak körülötted vagy egy halom pénz amivel akkor már semmit nem tudsz kezdeni


speciel nekem az a tapasztalatom, hogy valakinek minél jobban megy annál jobban " vigyáz " a pénzére

2014. szept. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
az pedig, hogy mit gondolnak, szerencse vagy tehetség vagy ész, végülis mindegy.. valószínűleg valamilyen szinten mindegyik kell ahhoz, hogy sikeres legyél
2014. szept. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nem a pénzről van szó, de egyébként nem tudok nekik 30 ezreket adni, mert a jól keresés a szemükben az én fizetésemet jelenti, csak nem látják, hogy albi+megélhetésre megy az egész. Nem Balira megyek nyaralni belőle, és tőlük meg féltem...


Én nem számíthatnék rájuk, mert ők nem tesznek nekem semmit, nem csak pénzügyileg, így nagyon egyoldalú sajnos a viszony.

2014. szept. 8. 10:49
 8/18 csabika1971 ***** válasza:
98%

Ezért mondtam, hogy relatív a dolog. Mi nem ismerjük a családod, és nem vagyunk tisztában a köztetek álló háttérnek. Mert csak fel tettél egy kérdést, és mindenki gondolt amit akart. Ezért én is a saját helyzetemből indultam ki.

Ha esetedben ennyire rossz, akkor hanyagold őket. Egy idő múlva ráébrednek, hogy rád nem számíthatnak semmi jóra, és békén fognak hagyni. De ezzel utálni is fognak, ezért választanod kell.

2014. szept. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
hát azt te látod, hogy mennyire megtrhel számodra segíteni, én mondjuk ha megtehetem segítek, de ha nem tehetem meg akkor azt meg kell értenie a családomnak is, nem élhetek helyettük... ha nem értik meg az az ő bajuk
2014. szept. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező ismerem az érzést.De tudod miért nem kérsz tőlük sosem segítséget?Mert te egyedül is meg tudod oldani a dolgokat,azért.


Viszont,ha van lehetőséged, akkor segíts.A bátyádnak mond meg, hogy járuljon hozzá anyagilag a lakhatásba.

2014. szept. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!