Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti belefáradnátok egy idő...

Ti belefáradnátok egy idő után, hogy a családban ti vagytok az automata érzelmi, szívességi és pénzügyi szempontból is?

Figyelt kérdés

Normálisan menedzselem az életem, jól keresek, jó sulikat csináltam (nyilván ebben a szüleim ott voltak elég komolyan pénzügyileg albi szempontból 21 éves koromig).


A tesóim tőlem várják, hogy vigyázzak vidéken a gyerekeikre, vegyek ki szabit, adjak nekik "kölcsön", "keresd már meg nekem azt a boltot", stb.


Mert én szerencsés vagyok szerintük, semmi több, amiért a fővárosba költöztem, és nagyon jó helyen dolgozom, jó, kellemes és szellemi munkát.


Most a bátyám megkérdezte, nálam lakhatna-e valamennyi ideig, míg nem talál munkát és albit, és én nemet mondtam. Most áll a bál, hogy én nem teszek semmit a családért, amikor nekem eszem ágában sincs segítséget kérni soha...


30N


2014. szept. 8. 10:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha van munkád, abban van szerencse is ebben a világban, de nyilván esetedben nagyrészt nem erről van szó.


Tartsd magad ahhoz, hogy nem tudod magadnál lakatni a testvéred, mert a lakótárs miatt túl kicsi lenne a hely. Minden csoda három napig tart, a pattogás hamar lemegy majd róluk.


Utána pedig, ha kérnek tőled valamit, telefonon, vagy személyesen, gondolkodj el a dolgon, vagy nyugodtan mondd, hogy meg kell nézned, nincs-e valami programod akkorra, aztán, ha úgy gondolod, belefér, csak azután mondj igent. Amennyiben nem fér bele, nyugodtan mondd meg, hogy már programod van akkorra. Ha pénzt kérnek, mondd meg, hogy már elköltötted (az igazat, pl. azért nincs hirtelen harmincezred, mert mosógépet kellett venned). Hátha egy idő után belátják, ha őszintén beszélsz velük, és részletesen kifejted a kiadásadat, hogy nem omlott rád a bőségszaru, és le fognak szokni arról, hogy gát nélkül kérdezősködjenek nálad.

2014. szept. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Kései Sirató ***** válasza:
70%

Mondd a testvérednek, hogy a tulaj 2 személynek adta ki a lakást és van már egy lakótársad.

Ha pl. lesz gyereked rájuk bízhatod majd, vagy ennyire előre nem gondolkodsz? 30 évesen az még nagyon távoli?

2014. szept. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nem bízhatom rájuk, mert ők 200 km-re vannak:) És egyébként sem bíznám, magunknak szülnék:)
2014. szept. 8. 23:28
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Neked azt kell megértened, hogy konfrontáció nélkül nem megy. Nem lehet egyszerre megfelelni is és jól is járni.

Szülőktől (és ezek szerint a testvérektől) való leválás ezt is jelenti: felvállalni a konfliktusokat a saját érdekedben.


Szerintem nagyon jól tetted, hogy elmondtad a bátyádnak, hogy nem lakhat nálad, illetve a másik tesódnak, hogy nem veszel ki szabit azért, hogy 200km-re tőled vigyázhass a gyerekeire. Ha "áll a bál", az azt jelenti, hogy pont NEKIK nem vagy elég fontos - illetve az érzéseiddel nem törődnek.


Ami miatt nehéz lehet neked, hogy nincs "szövetségesed" a harcban, például társad vagy gyereked.

2014. szept. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
14: de van. csak ez nem a barátom/barátnőim harca, hanem az enyém.
2014. szept. 25. 10:01
 16/18 acelsziv ***** válasza:
71%
A családod a tipikus nulla felelősséggel bíró fajta. Persze. Szerencséd van. Nem az van, hogy összekaptad magad, tanultál és megfelelően döntöttél. Tudod, aki felvállalja a felelősséget és odateszi magát annál a "szerencse" faktor minimálisra csökken, mert ő irányítja az életét. A családod meg játssza az áldozatot. De az ő életük nem a tiéd. Neked élned kell az életedet és nem az övéket segítened. Pláne nem minden áron és viszonzás nélkül. A bátyád csináljon úgy, ahogy anno mi. Nézzen ki albikat újságból, netről. Majd jöjjön fel, járja be és vegye ki valamelyiket. Mi is így csináltuk. Legfeljebb annyi segítséget kaptunk, hogy egy itt élő rokon kísért minket végig a körutunkon, mert ő ismerte a járást és meg tudta mondani milyen az adott környék. Ennyit akár te is megtehetsz. A családodat meg emlékeztesd arra, hogy te megdolgoztál azért amid van és ezt megtehetik ők is. Ne csak várják a sült galambot.
2014. szept. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy manapság egyre inkább a pénz determinálja az emberi kapcsolatokat. Amikor megy a szekér, akkor körüldonganak a haverok és a rokonok, irigykednek, sürögnek-forognak körülötted, keresik a lehetőséget benned az Ő boldogulásukra. Amikor nem megy és neked kellene segítség, nos, akkor lesajnálnak és elhagynak :). Ilyen ez. Akivel megy a szekér az tehetséges, akivel nem az szerencsétlen... aztán szerepcsere. :P Emberrel nem beszéltem még (M.o.), aki bevallottan szerencsésen került egy jól fizető poziba, vagy bevallottan önhibájából csődölt be az élete. Ebben a kérdésben Bill Gates véleményét osztom, aki azt mondta, hogy ha választhatna szuperképességet az élethez, akkor a mázli lenne az (a google-os pasasok egyike is ezzel példálózott az előadásában).

Ha jobban esik a lelkednek, akkor segíts. Annyira, amennyire Neked jól esik. Mert a végén (de ne legyen igazam) úgyis csak neked fog számítani...

2014. szept. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Miert vannak kiemeleve regi kerdesek?
2015. márc. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!